Trzy powody do zmiany auta na nowe

1. Jesteś pierwszym właścicielem

Co za tym idzie? O swojej bryce wiesz absolutnie wszystko. Znasz ją „od maleńkości”. Doskonale orientujesz się w budowie, mechanice, prawidłowych odgłosach, wiesz co ją boli, piecze i gdzie stuka. Co więcej – doskonale się rozumiecie, gdyż to uczysz ją stylu jazdy. Jeśli dasz jej w tyłek, to sytuacja szybko odwróci się przeciwko Tobie, jeśli będziesz racjonalnym kierowcą, który szanuje maszynę, będziesz mógł przez wiele lat eksploatować pojazd bez większych pojazd. W dobie przekręcania liczników i maskowania śladów po stłuczkach a nawet poważniejszych wypadków, Ty – jako pierwszy właściciel – o samochodzie będziesz wiedział wszystko. Cała jego historia znajduje się w Twojej głowie – Ty ją kształtujesz, bądź zatem ostrożny, jeśli wiesz, że nowe auto z salonu to tylko Twój tymczasowy kompan.

Aston Martin

2. Korzystasz z pełnej mocy silnika

Z pewnością słyszałeś o czymś takim jak regeneracja silnika czy obniżenie mocy koni mechanicznych. Nowy pojazd ma przeciętnie od 100 do 200 koni mechanicznych, jeśli weźmiemy pod uwagę samochody klasy średniej o typowej wielkości. Po wielu latach użytkowania dostępna moc oraz moment obrotowy mogą już nie być tak wysokie jak kiedyś. Kupując nowy samochód masz pewność, że 150 koni przy użyciu 1,6 litrowej silnika, to rzeczywiście 150 KM. Jeżdżąc nówką nie musisz obawiać się tego, że podczas wyprzedzania zabraknie Ci mocy i zmieścisz się przed nadjeżdżającym kierowcą z naprzeciwka na styk. Nie musisz martwić się, że ciężko Ci będzie wwieźć 4 osobową rodzinkę np. do Białego Jaru w Karpaczu. Nie musisz obawiać się, że podczas wyjazdu na zagraniczne wakacje samochód stanie gdzieś w polu. Nowe = dobre. Jeśli przeszkadza Ci komfort i oczekujesz czegoś więcej, zawsze możesz dokonać kolejnej wielkiej transakcji, jednakże kupując dowolny nowy samochód możesz być pewien, że Cię nie zawiedzie w czasie gwarancyjnym.

3. Możesz pochwalić się bliskim i poczuć się lepiej

Nowe auto dla wielu osób jest marzeniem, niektórzy z nas uwielbiają przyglądać się nowych samochodom i je fotografować. Ty – kupując nową furę – z pewnością zaimponujesz znajomym oraz rodzinie, na pewno będą chcieli byś ich przewiózł lub nawet pozwolił zasiąść za kierownicą. Auto z salonu to powód do radości i dumy, w końcu masz coś co możesz pielęgnować i o co się troszczyć. Nowy samochód podświadomie zabiera nam więcej uwagi – częściej pieczołowicie go pucujemy, szorujemy i wyciągamy odkurzaczem każdą drobinkę piasku. Felgi zawsze się świecą, zaś szyby wyglądają jakby je dopiero wstawiono. Samochód wprost z salonu to powód do domu, nie czekaj – zorganizuj gotówkę i wybierz coś dla siebie, warto realizować swoje marzenia.