Zalety przedszkola sportowego i językowego

Obecnie, przedszkola językowe lub o profilu sportowym cieszą się dużą popularnością. Jakie są zalety takiego przedszkola? Poznajmy je.

Dodatkowy język w przedszkolu

Jak wiadomo, nauka języka może dać nam wiele możliwości. Dziś, coraz większa liczba rodziców decyduje się zapisać swoje dziecko na zajęcia językowe. Jeśli maluch od najmłodszych lat uczy się nowych wyrazów, podstaw gramatyki oraz zagadnień związanych z kulturą danego kraju, ma on większe szanse na biegłe opanowanie języka. Poza tym, w wieku przedszkolnym można zaszczepić w dzieciach pasję do języka.

Nauczanie języka obcego w przedszkolu skupia się na najprostszych słówkach. Maluchy poznają kolory, liczby, litery i zwierzęta. Wraz z kolejnym nowym rokiem szkolnym, dzieci mogą zdobywać nową wiedzę przez cały rok nauki. Warto dodać, że zajęcia dla przedszkolaków organizowane są w sposób ciekawy. Dzieci szybko się nudzą, dlatego nauka obejmuje ćwiczenia z postaciami z bajek, wykonywanie prostych ćwiczeń z radiem czy nawet ruchowe zajęcia mające na celu przyswojenie języka.

Warto wybrać przedszkole, które stawia na naukę języka obcego. Dzieci uczęszczają do przedszkola od 3 roku życia. Maluch, który ma styczność z angielskim/ niemieckim lub innym językiem, zdobędzie wiedzę podstawową już w wieku zaledwie kilku lat. Dzieci szybko się uczą, a jeśli zajęcia są ciekawe i prowadzone przez znawcę, który dodatkowo ma podejście do dzieci, rodzice mogą mieć pewność o skuteczności nauczania. Idąc do pierwszej klasy podstawówki, nasze dziecko może szybciej przyswajać wiedzę z zakresu języka obcego.

Podsumowując – dzieci, które uczą się języka obcego już w przedszkolu, mają szansę na rozwój i na zyskanie nowej pasji, jaką może okazać się kultura kraju z którego pochodzi język.

Przedszkole i zajęcia sportowe

Zajęcia zachowania fizycznego znane są przede wszystkim ze szkół. Aktywność fizyczna ma pozytywny wpływ na zdrowie i umysł, dlatego coraz częściej możemy spotkać się z zajęciami sportowymi również w przedszkolu.

 

Pierwsze lata każdego dziecka są decydujące w zakresie dalszego rozwoju człowieka. Warto więc zadbać o to, by nasze dziecko uczęszczało do przedszkola, w którym zajęcia sportowe są codzienną praktyką. Ćwiczenia fizyczne dla dzieci mogą obejmować przede wszystkim zajęcia aktywne w sali lub na świeżym powietrzu. Dzieci, podczas wiosny i jesieni mogą jeździć na rowerkach i ćwiczyć na świeżym powietrzu.

Odkąd zapanowała moda na bycie fit, warto zauważyć, że aktywność fizyczna i zdrowe odżywianie się zawitały również do przedszkoli. Świadomość na ten temat bardzo wzrosła więc z dziećmi wykonywane są ćwiczenia proste, nieobciążające. Dziecko ćwicząc codziennie od najmłodszych lat, może wypracować w sobie dobre nawyki regularności i spędzania czasu na aktywności fizycznej.

Dodatkowe zajęcia obecnie

Warto dodać, że wszelkie zajęcia dodatkowe odbywające się w przedszkolu, prowadzone są przez odpowiednio wykształconych wychowawców. Dzieci w przedszkolu są więc całkowicie bezpieczne, jeśli chodzi o zajęcia sportowe. Zarówno nauka języka jak i praktykowanie ćwiczeń fizycznych mogą odbywać się w ramach zajęć w przedszkolu oraz jako zajęcia dodatkowe. Warto jest dać dziecku szansę na rozwój w najwcześniejszych latach jego życia. Nauka języka i poszczególnych ćwiczeń/ dyscyplin sportowych, pozwolą maluchowi zdobyć cenne zdolności w wieku 4-5 lat. Warto więc wybrać przedszkole, w którym nasze dziecko będzie miało taką szansę.