Zalety kabin sanitarnych i systemowych

Kabiny sanitarne i systemowe

Kabiny sanitarne i systemowe swoje zastosowanie znajdują wszędzie tam, gdzie z toalety korzysta duża liczba osób. Chronią prywatność i dają poczucie intymności. Przy ich projektowaniu stawia się przede wszystkim na pełen komfort użytkowników. Jakie są zalety takich rozwiązań? Przyjrzyjmy się.

Jak wygląda konstrukcja kabin sanitarnych?

Konstrukcja różnego rodzaju kabin sanitarnych opiera się na trzech podstawowych systemach, a mianowicie HPL, HPL-PR lub P2. Pierwszy system charakteryzuje się zastosowaniem płyt kompaktowych, drugi płyt warstwowych, a trzeci płyt wiórowych. Na czym polegają te różnice?

Między innymi na tym, że wyłącznie trzeci typ nie nadaje się do użytku w kabinach natryskowych. W takowych jest bowiem wymagana pewna wodoodporność. Ścianki nie mogą reagować na kontakt z wilgocią, parą wodną i samą wodą. Tylko takie rozwiązanie zapewnia należytą higienę i trwałość zabudowy.

Przy montowaniu kabin w siłowniach, na basenie czy w sali treningowej koniecznym staje się więc zastosowanie systemu HPL lub HPL-PR.

kabina systemowa
Źródło: http://greenpanel.pl/

Zalety kabin sanitarnych i systemowych

Kabiny sanitarne znajdują zastosowanie w wielu miejscach użytku publicznego. To ich główna zaleta. Z powodzeniem służą więc w szkołach, na uczelniach, w dużych zakładach pracy, muzach, kinach, teatrach, no i oczywiście w galeriach handlowych. W skrócie – wszędzie tam, gdzie jednocześnie z toalety może chcieć skorzystać całkiem spora liczba osób.

Kolejnym plusem tego typu rozwiązań jest ich funkcjonalność. Najłatwiej wytłumaczyć to na przykładzie kabin, które montowane są w przedszkolach. Takie modele wyróżniają zupełnie inne rozmiary, niż ma to miejsce w przypadku standardowych rozwiązań. Co więcej, zamki w drzwiach kabin dla przedszkolaków skonstruowane są tak, by w razie potrzeby opiekun mógł bez problemu dostać się do środka. Kabiny sanitarne i systemowe tworzone są zgodnie z oczekiwaniami klientów i potrzebami konkretnych placówek czy budynków. W znaczący sposób wpływają więc na funkcjonalność każdej publicznej łazienki.

Poza tym, kabiny sanitarne to również element wystroju toalety. Coraz częściej zwraca się bowiem uwagę nie tylko na aspekty praktyczne kabin, ale i na ich design. Projektantom i producentom zależy na tym, by ich produkty były przyjemne dla oka. Idealne wkomponowanie ich w panujący w danym wnętrzu styl, to niezaprzeczalna zaleta.

Ostatnią, choć w zasadzie najważniejszą zaletą kabin sanitarnych i systemowych jest zapewnienie prywatności i intymności osobom, które z nich korzystają. Jest to szczególnie ważne dla tych, którzy z jakiś powodów wstydzą się i bardzo cenią sobie dyskrecję. Z tego właśnie powodu właściciel każdego większego budynku, niezależnie czy jest to galeria handlowa czy kino, powinien zapewnić użytkownikom wystarczająco dużo takich miejsc.

Gdzie zamówić odpowiedni dla nas zestaw kabin sanitarnych?

Najlepiej u sprawdzonego i cenionego na rynku producenta. Tylko taka decyzja zapewni nam produkt zgodny z przepisami prawa budowlanego, estetyczny, a jednocześnie funkcjonalny.

Projektowaniem, produkcją i budową kabin zajmuje się między innymi Green Panel – greenpanel.pl
W ofercie sklepu znajdują się modele Morus, Sorbus, Pinus, Fagus czy Betula. Wszystko w zależności od wymagań klientów. Niektóre z produktów charakteryzują się zabudową pod sam sufit, a inne drzwiami z hartowanego szkła.

Podstawowym rozróżnieniem oferowanego asortymentu są jednak kabiny WC, kabiny prysznicowe, kabiny przedszkolne, szafki systemowe i blaty umywalkowe. Wśród oferowanych produktów znajdują się też szafki i schowki, obudowy grzejników, odbojnice ścienne oraz przegrody pisuarowe.