Wynajem czy zakup kontenera?

Decydując się na wywóz odpadów wielkogabarytowych oraz pozostałości po remontach staje się przed dokonaniem wyboru odpowiedniego kontenera na śmieci.

Istnieją dwie możliwości jego nabycia. Można go kupić lub zdecydować się na wynajem od profesjonalnej firmy, która dostarczy go pod wskazany adres, a następnie odbierze i zawiezie do miejsca utylizacji. Warto zwrócić uwagę na zalety takowego rozwiązania, ponieważ będzie ono znacznie bardziej opłacalne aniżeli zakup na własność takiego zbiornika.

Z czym wiąże się zakup kontenera?

Kontener na odpady może kupić niemalże każdy – zarówno przedsiębiorca jak i osoba fizyczna. Należy jednak pamiętać, że trzeba posiadać odpowiednie miejsce do jego przechowywania oraz pojazd, który będzie służyć do jego transportu. Wiąże się to z wysokimi kosztami samego zakupu kontenera jak i zorganizowania transportu do wywózki odpadów. Zdecydowanie jest to rozwiązanie drogie i nieopłacalne. Na taki krok powinny decydować się tylko firmy usługowe, które ze względu na charakter swojej działalności będą wywozić odpady od klientów.

Wynajem kontenera – zalety tego rozwiązania

Do głównych zalet wynajmu kontenera od profesjonalnej firmy należy zaliczyć przede wszystkim łatwość jego transportu w dane miejsce oraz bezpośredni odbiór i przekazanie do zakładu utylizacji. W takim przypadku osoba wynajmująca nie musi martwić się o zorganizowanie pojazdu do odbioru kontenera wypełnionego odpadami oraz miejscem do jego późniejszego przechowywania. Firmy udostępniające takie rozwiązanie posiadają flotę pojazdów oraz wykwalifikowanych pracowników, którzy zajmują się transportem zbiorników w odpowiednie miejsca – zarówno do klienta jak i bezpośrednio od niego do zakładu zajmującego się utylizacją.

wynajem kontenera

Dużą zaletą wynajmu pojemników na odpady jest także niższa cena w stosunku do ich zakupu. Należy także pamiętać, że kontener dobiera się do określonego rodzaju odpadów. Jeżeli samodzielnie nie można zdecydować się na jakikolwiek typ zbiornika, warto zwrócić się o pomoc do wykwalifikowanych pracowników wypożyczalni, którzy szybko i kompleksowo doradzą w zakresie wynajmu kontenera. Dzięki temu można być pewnym, że usługa wynajmu będzie przebiegać prawidłowo, a odpady trafią w odpowiednie miejsce do utylizacji.

Wynajem czy zakup kontenera?

W tym pojedynku zdecydowanie wygrywa wynajem kontenera, ponieważ takie rozwiązanie posiada wiele zalet i benefitów dla klienta. Przede wszystkim jest to oszczędność pieniędzy, ale także i czasu, który często jest ważny podczas wywozu odpadków po pracach remontowych. Warto rozważyć opcję wynajmu, która wydaje się być jedyną słuszną ze względu na szybkość dostarczenia jak i odbioru pojemnika. Dodatkowo dzięki takiemu rozwiązaniu nie trzeba martwić się o transport wypełnionego zbiornika do firmy zajmującej się utylizacją. Podczas wynajmu przedsiębiorstwo, które świadczy takie usługi zajmuje się zarówno dostarczeniem kontenera do klienta jak i jego odbiorem.

Jedną z firm, która oferuje wynajem kontenerów na odpady, jest PINK SKIP – działająca na terenie wielu polskich miast. Zajrzyj: http://kontenernagruz.eu/kontenery-na-odpady.php

Trzeba jednak z góry określić termin w jakim chce się wynająć pojemnik, podać lokalizację oraz wymiary miejsca, do którego ma zostać dostarczony i określić rodzaj odpadów jakie będą wyrzucane. Dopełniając wszystkich tych formalności firma wynajmująca dopasuje ofertę tak aby odpadki zostały prawidłowo wyrzucone i dostarczone do odpowiedniego pośrednika, który je zutylizuje. Warto wiedzieć, że transport i segregację śmieci i odpadków wielkogabarytowych reguluje ustawa o wywozie odpadów obowiązująca w kraju. Wynika to ze względu na ekologię oraz dbałość o mniejsze zanieczyszczenie środowiska. Trzeba też pamiętać, że bezwzględnie nie wolno wyrzucać specjalistycznych odpadów do zwykłych kontenerów na śmieci.