Wymiana oświetlenia w magazynie. Co powinniśmy wiedzieć?

Magazyny – przeważnie są to pomieszczenia bardzo duże, w których można składować wielkie ilości różnego typu przedmiotów. Przez swoją wielkość wymagają one także dużej ilości oświetlenia i co za tym idzie, także prądu. Nic więc dziwnego, że utrzymanie takiego magazynu może być nie lada wyzwaniem i kosztuje całkiem spore pieniądze. Czy jest jakikolwiek sposób na to, aby zmniejszyć rachunki, które przychodzą za oświetlenie? Czy można płacić mniej, przy jednoczesnym nie rezygnowaniu z dobrej jakości oświetlenia?

Wychodzi na to, że jak najbardziej można to zrobić, wystarczy tylko wiedzieć jak! Ostatnimi czasy ogromnie popularne stały się wszelkiego rodzaju oświetlenia LED, które znane są z tego, że pobierają mniej prądu, a co za tym idzie, mniej się płaci rachunków. Coraz więcej osób prywatnych, oraz większych i mniejszych firm decyduje się właśnie na rozwiązania LED – których wbrew pozorom jest naprawdę sporo na rynku. Czy warto wymienić w swoim magazynie oświetlenie na ledowe?

Czy oświetlenie LED jest tańsze?

Oświetlenie magazynu powinno być równomierne i odpowiednie. Każdy kąt magazynu powinien być dobrze oświetlony, dlatego też te większe magazyny wykorzystują miesięcznie bardzo wiele prądu. Jeżeli chcesz to zmienić i zastanawiasz się czy oświetlenie magazynu może być ledowe, to mamy dla ciebie dobrą informację – jak najbardziej można wykorzystać oświetlenie LED w magazynie. Dobrzy producenci tego rodzaju oświetlenia specjalnie dla ciebie zaprojektują oświetlenie w taki sposób, by spełniało wszystkie wymagania i by było jak najbardziej komfortowe dla osób pracujących w danym miejscu. Jednak czy lampy LED do magazynów pozwolą ci na zaoszczędzenie pokaźnej sumki pieniędzy na każdym rachunku? Jak najbardziej tak! Dzięki takim lampom będziesz w stanie zaoszczędzić nawet do 70% energii elektrycznej, która zużywana jest przy oświetleniu tradycyjnym! Oszczędności będą więc na naprawdę wysokim poziomie. Zdecydowanie jest więc to gra warta świeczki, zwłaszcza że oświetlenie LED może zostać zaprojektowane idealnie pod twój magazyn.

Jakie możesz wybrać oprawy LED?

Skoro można oświetlenie zaprojektować idealnie pod posiadany przez ciebie magazyn, to znak że możesz także mieć wpływ na to, jakie oprawy zostaną zastosowane. Do wyboru masz naprawdę sporo: liniowe oprawy przemysłowe, oprawy stanowiskowe, belki liniowe, oprawy High Bay, Downlight LED czy też panele LED i nadświetlacze. To wszystko może znaleźć się w twoim magazynie i dzięki temu możesz go oświetlić naprawdę dobrze i solidnie. To od ciebie zależy, co wybierzesz.

oprawy przemysłowe LED

Warto jednak posłuchać się tego, co do powiedzenia mają specjaliści zajmujący się tą branżą już od jakiegoś czasu. W firmach takich, jak Globus Lighting doświadczeni specjaliści doradzą ci, jakie oprawy wybrać i jak oświetlić cały magazyn równomiernie. Przed przystąpieniem do pracy wykonają audyt, dzięki któremu dowiedzą się na jakim poziomie znajduje się obecne, tradycyjne oświetlenie. W końcu chcesz, aby twój magazyn nie stracił na oświetleniu, tylko zyskał.

Co więcej, wszelkie rozwiązania oświetleniowe wykonane przez firmę Globus Lighting  mają gwarancję, która obejmuje je przez okres 5 lat! To naprawdę sporo i jeszcze istnieje możliwość jej przedłużenia. Nie zwlekaj więc, jak chcesz zacząć oszczędzać na oświetleniu w tak dużym pomieszczeniu, jak magazyn, to potrzebujesz do tego lamp LED.