Wizualizacja wnętrz a styl: jakie trendy obowiązują w aranżacji wnętrz?

Nadchodzący rok wprowadza nowe trendy wnętrzarskie. Zmiany, które warto zastosować w pomieszczeniach, można świetnie zaprezentować poprzez wizualizacje wnętrz. Cena realizacji filmiku to inwestycja oraz dodatkowa zachęta, aby nie tylko opowiedzieć o przestrzennych zmianach, ale też okazja, by zaprezentować możliwości obiektu, ponieważ obraz przemawia do wyobraźni odbiorcy. A jakie trendy w aranżacjach będą królować przez najbliższe miesiące?

Obecne trendy w aranżacji wnętrz

Wielość funkcji i zastosowań – nadchodzący rok we wnętrzach oznacza funkcjonalność. Dotyczy to zarówno mebli, dekoracji czy przedmiotów, jak też pomieszczeń. Mają one łączyć w sobie różne zastosowania, co pozwoli zaoszczędzić pieniądze, lepiej zagospodarować przestrzeń, wykorzystać to, co już się posiada. Do tego dom jako dom zyskuje nowe odsłony, ponieważ poza typowymi pomieszczeniami, jak sypialnia czy kuchnia, zyskuje nowe elementy, czyli bardziej rozbudowane domowe biuro, strefa spa czy siłownia. Ten trend można świetnie przedstawić w wizualizacji. Sofa zmieniająca się w łóżko, rozkładane biurko, składane meble, ściana z książkami, która jest także drzwiami. Do tego sypialnia nagle staje się salonem i jadalnią, a garaż po chwili jest miejscem do ćwiczeń. Obraz dużo lepiej pokaże możliwości i różnorakie zastosowanie pokoi oraz wyposażenia.

Dom-dżungla

Własna dżungla w mieście – nadchodzące miesiące to zaproszenie do swojego domu dżungli. Oznacza to różnorodne rośliny doniczkowe, które tworzą kompozycje stojące i wiszące. 

Bardzo modne będą wszelkie elementy zielone i to nie tylko w salonie czy sypialni, ale też w kuchni, łazience, przedpokoju. Hitem będą ściany z mnóstwem roślinek lub takie wiszące nad głową z długimi liśćmi. Wizualizacje wnętrz mogą pokazać dane pomieszczenie w zupełnie inny sposób, właśnie z mnóstwem zieleni, w wielu wariantach, z dopasowaniem do konkretnej pory roku czy z ulubionymi kwiatami. To okazja do zachęcenia klienta, aby czerpać inspiracje z przyrody oraz otaczać się naturą.

Własne biuro

Wygodne biuro – coraz więcej osób pracuje z domu, zatem ogromną popularnością cieszą się wszelkie strefy i pomieszczenia idealne do home office. Jak zmodyfikować salon czy sypialnie, aby funkcjonowały także, jako przestrzeń do pracy? Warto pokazać to na wizualizacji. 

Wygodne biuro to nie tylko ładne otoczenie i modne meble, ale także zdrowie. Dlatego inwestycja w nowe elementy, przeorganizowanie pomieszczenia i postawienie na multifunkcjonalność to najlepsze rozwiązania.

Dużo światła

Dużo światła – w 2023 roku motywem we wnętrzach będzie światło. Zarówno to sztuczne, jak też naturalne. Wielkie okna, piękne lampy, żyrandole. Choć głównym trendem będzie zaproszenie promieni słonecznych do wnętrz, to jednocześnie konieczne jest, aby móc to światło wyłączyć, zasłonić i uniemożliwić mu wpadanie do środka

Idealnie pokazać ten efekt mogą profesjonalne wizualizacje wnętrz. Cena tego typu realizacji to świetna inwestycja, gdyż każdy klient czy inwestor zobaczy potencjał danej przestrzeni. Warto zaprezentować pełnię jasności w ciągu dnia oraz chwile, gdy po zmroku zapada kojąca i relaksująca ciemność.

Wizualizacje wnętrz – cena piękna i stylu

Wiele osób boi się eksperymentować podczas aranżacji wnętrz, łączyć różne style, barwy, dodatki, czerpać z odmiennych estetyk. Jednak za sprawą obrazu można pokazać, jak świetnie wyglądają takie nieoczywiste połączenia. Jednym z nich są podobne kolory, ale z odmiennych światów. Tutaj można postawić na elementy glamour, do tego dekoracje w stylu disco, skandynawskim czy nawet industrialnym, ale w podobnej kolorystyce. Wówczas będzie oryginalnie, ciekawie, lecz jednocześnie spójnie. Jak to będzie finalnie wyglądać? Tutaj z pomocą przychodzą wizualizacje wnętrz. Dzięki nim można zaplanować oraz modyfikować projekt, by porównać pomieszczenia w różnych odsłonach i postawić na idealne rozwiązanie.

Kolejnym motywem, który pozwoli stworzyć niecodzienne połączenia, to odmienne faktury i materiały. Drewno, metal, naturalne tkaniny, a może puszyste tworzywa sztuczne? Dzięki temu jedno pomieszczeniu może być wielobarwne, ale za to wyposażenie będzie wykonane z podobnych materiałów. Jeszcze inną opcją jest łączenie szalonych i różnych wzorów, ale na tle jednolitym. Poprzez zwizualizowanie można zauważyć, że na gładkiej ścianie, mnóstwo odmiennych dekoracji wygląda oryginalnie, a kanapie poduszki z szałem wzorów pasują idealnie.