Wakacyjne, zorganizowane wyjazdy dla dzieci

Wakacje letnie czy zimowe ferie, to czas w którym dzieci mogą odpocząć od codziennych, szkolnych obowiązków. To również okres w którym część z nich wyjeżdża nad morze lub w góry w ramach organizowanych wycieczek i kolonii. Niektórzy na takie wypady zabierani są z kolei przez samych rodziców. Nie wszyscy decydują się jednak na takie urozmaicenia. Niektóre dzieci ferie i wakacje spędzają  w domach.

Alternatywa dla dwutygodniowej kolonii

Maluchy, które pozostają w domach nie są jednak skazane na nudę. Na terenie całej Polski organizowane są bowiem tak zwane półkolonie, które zapewniają im rozrywkę w ciągu dnia i możliwość powrotu na wieczory i noce do domu. Rozwiązania tego typu zapewniają więc alternatywę dla dwutygodniowych wyjazdów, ale i ciągłego siedzenia na kanapie w domu.

W większych miastach, tego typu inicjatyw jest rzecz jasna całkiem sporo. Rodzice mogą wręcz przebierać w ofertach. Problem pojawia się niestety w nieco mniejszych miejscowościach. Tu, aby zapewnić dziecku ciekawą rozrywkę, nierzadko trzeba dowodzić je do nieco oddalonych miejsc. W sytuacji, gdy nie mamy z kim pozostawić malucha, a praca nie pozwala na tak długi okres dni wolnych – nie mamy jednak wyboru. Jeśli musimy zatem zdecydować, zróbmy to przynajmniej jak najlepiej.

Niezapomniane ferie, zapewnij dzieciom ciekawy czas

Dobrze jest, gdy półkolonie organizowane są w sposób ciekawy i kreatywny. Oczywiście czas spędzony wśród innych dzieci powinien być pełen zabaw i jak najmniej obciążający. Nie zaszkodzi jednak, gdy w jego trakcie maluch nauczy się dodatkowo czegoś nowego. Gdzie zatem szukać złotego środka w postaci nauki i zabawy w jednym? Za czym rozglądać się podejmując decyzję o zapisaniu dziecka na półkolonię?

Jeśli jesteśmy z trójmiasta, możemy zdecydować się choćby na dzieciaki-buduja.pl
Firma działająca na terenie Szczecina organizuje letnie półkolonie, które adresowane są dla dzieci w wieku od 6 do 12 lat. Zajęcia prowadzone przez wykwalifikowanych wychowawców są jedyne w swoim rodzaju. W ich trakcie, dzięki klockom Lego, K’Nex, Maple, Plus-Plus czy Bunchems dzieci bawią się, budują i konstruują. Komputery, tablety i roboty rozwijają w nich z kolei zainteresowania związane z informatyką i programowaniem.

Centrum Baw się i Buduj, to jednak nie tylko świetnie wyposażone sale zabaw. To również w pełni wyszkolona kadra i odpowiednie warunki. W ramach organizowanych tam półkolonii, dzieci zapewnione mają bowiem drugie śniadanie, dwudaniowy obiad oraz smaczne napoje. W godzinach od 7.30 do 17.00 są więc pod jak najlepszą opieką – ucząc się i bawiąc jednocześnie.

Zabawa i nauka w jednym

Rozwiązania, jak to opisane powyżej zdają się być najlepszym wyjściem w sytuacji, gdy nie planujemy zapisania dziecka na tradycyjną kolonię, a sami nie mamy urlopu, by zająć się nim w domu czy samodzielnie zorganizować ciekawą wycieczkę. Półkolonie dają możliwość kontaktu z rówieśnikami, ciekawie spędzonego czasu, ale i nauki pożytecznych i przydatnych rzeczy. Jeśli wszystko zorganizowane jest w formie zabawy, tym lepiej.

Wybór miejsca w którym nasze dziecko mogłoby spędzić ferie nie powinien więc być przypadkowy. Przed podjęciem decyzji, warto po prostu dobrze się zastanowić. W mądry sposób połączyć przyjemne z pożytecznym, tak by maluch nie czuł zbyt dużego obciążenia. W końcu to przede wszystkim jego czas wolny.