Trzy powody do wzięcia udziału w przetargu

1. Jako początkujący przedsiębiorca rozwiniesz się

Przetargi dają szansę naprawdę się wybić. Jeśli podczas przetargu otwartego uda Ci się zaprezentować najlepszą ofertę, będzie miał możliwość zrealizować poważne zadanie, które może pokazać Ci w jaki sposób rzeczywiście obracać się w danej branży. W sektorze budowlanym przedsiębiorcy będą mogli zmierzyć się w z dużą inwestycją i sprawdzić czy są w stanie spełnić różne wymagania – np. to najważniejsze – związane z dotrzymaniem terminu umowy. Przedsiębiorcy biorący udział w przetargach są osobami, którzy cały czas poszukują dla siebie najlepszej ścieżki rozwoju. W im większej ilości przetargów bierze się udział, tym większa istnieje szansa na to, iż odnajdzie się inwestycję, na którą właśnie czekamy.

2. Masz możliwość pokazać się na rynku

Jeśli uważasz, że Twoja firma jest innowacyjna i jesteś kimś, kto może zmajstrować coś naprawdę ciekawego, warto zatem abyś intensywnie brał udział w przetargach, pozwoli Ci to dotrzeć do lepszych ofert, skorzystać z lepszych kontaktów oraz zaprezentować własną markę jako taką, która jest ambitna i gotowa na wzięciu udziału w wymagającej inwestycji. Przetargi czasami wiążą się z wpłaceniem konkretnego wadium finansowego, dlatego jeśli czujesz, że możesz wygrać lub przynajmniej dać o sobie znać poważnym organizatorom, warto jest w nim uczestniczyć. Warto bowiem zwrócić uwagę, że największe inwestycje niemalże zawsze powiązane są z przetargami, zatem sukces na rynku prędzej czy później może związać Twoją firmę z przetargami. Te występują najczęściej w sektorze budowlanym, reklamowym, mediowym, czy np. w przypadku gospodarowania odpowiada. Każda duża branża może być związana z przetargami, jeśli jesteś początkującym biznesmenem, warto by było abyś zaprezentował się z jak najlepszej strony. Przegrana na trzech z kolei przetargach wcale nie musi oznaczać, że czwarty nie okaże się tym najlepszym.

Przetargi a inwestowanie

3. Przetargi stanowić mogą poważny krok dla Twojej firmy

Rozwój przedsiębiorstwa to dla zdecydowanej większości właścicieli firm nadrzędny cel prowadzenia działalności. Im więcej kontraktów uda się terminowo i rzetelnie zrealizować, tym większa jest szansa, że na część przetargów zostanie się zaproszonym prywatnie. Tego rodzaju przetarg daje nam o wiele więcej szans, aniżeli w przypadku otwartych przetargów. Nawet, jeśli nasza firma konkuruje z wieloma innymi i tak należy przyjąć iż samo zaproszenie do grona „wybranych” oznacza poważne traktowanie firmy i możliwość wygrania jest wysoka. Przetargi wyłaniają nie zawsze tych kandydatów, którzy spełniają wszystkie wymagania, często zwycięzcą zostaje podmiot, który prezentuje ofertę w najciekawszy sposób, a dodatkowo wprowadza coś od siebie, co nie zostało przewidziane przez organizatorów.