Trzy powody do starania się o dotacje unijne

1. Twoja firma szybko się rozwinie

Masz pomysł na biznes? Zrobiłeś już badania rynkowe i wiesz, że konsumenci czekają na właśnie taką innowację, jaką chcesz im dać? Z pewnością jesteś zatem gotowy na konkurowanie i wyjście ze swoim produktem lub usługą. Dotacje unijne to szansa dla Ciebie i Twojej firmy. Dzięki nim uzyskasz możliwości, jakie wcześniej nie były dla Ciebie możliwe. Będziesz mógł zrealizować swoje koncepcje i wprowadzić w życie rozwiązania, które właśnie Twoją firmą uczynią niezwykle atrakcyjną. Fundusze unijne mogą wynieść dla małych, innowacyjnych firm nawet 80 tysięcy polskich złotych – takie pieniądze pozwolą Ci na wyjście do ludzi, reklamę, wymianę sprzętu lub zakup nowego, powiększenie przestrzeni biurowej innej dogodności, dzięki którym przedsiębiorstwo obierze właściwy kierunek.

Jak pozyskać fundusze unijne

2. Dotacje unijne są bezzwrotne

Czy wiesz o tym, że pozyskiwanie funduszy unijnych to tylko jednotorowe działania? Na początku musisz wypełnić niezbędne formularze, napisać wnioski oraz przesłać biznes plan. Jeśli uda Ci się pozytywnie wypaść w oczach komisji, Twoja początkująca firma będzie mogła otrzymać skuteczne dofinansowanie – w zależności od stopnia atrakcyjności wniosków oraz samego biznesu, kwota może się różnić, jednakże wielką zaletą dofinansowania jest to, że nie będziesz musiał niczego oddawać. Jeśli dostaniesz od Unii 50 tysięcy, oddasz 0 zł. Jeśli będzie to 80 – także! Dotacje unijne są bezzwrotne dla firm, które wykazują sukcesy i utrzymują się na rynku. Wyłącznie większa katastrofa może być dla Unii Europejskiej powodem do konieczności zwrotu przelanych środków, jednakże jeśli biznes plan jest przemyślany i dobrze zaprojektowany, niepowodzenie rynkowe raczej nie będzie Ci grozić.

3. Możesz pokazać jak bardzo jesteś przedsiębiorczy

Przedsiębiorczość, umiejętność właściwego zarządzania, żyłka do biznesu oraz kreatywność to prawdopodobnie najważniejsze cztery cechy osoby, która chce wystartować na rynek z własnym pomysłem. Wiele osób spisuje swoje koncepcje na kartkach lub w dokumentach elektronicznych, jednakże realizacja ich następuje tylko w przypadku kilku %. Dotacje na innowacyjne projekty mogą być ciekawym i właściwym motorem napędowym dla tych, którzy nie mają zamiaru stać w miejscu, lecz wolą działać. Rozwinięcie biznesu wymaga oczywiście wielu rzeczy, aczkolwiek najważniejszym z nich z pewnością jest pomysł. To właśnie uwypuklenie pomysły i solidne rozpisanie go we wniosku o dotacje unijne stwarza największe szanse na sukces. Dofinansowanie dla firm może być zrealizowane np. poprzez http://inicjatywaeuro.pl. Osoby, które są poukładane i doskonale rozumieją własne założenia z pewnością mogą wprowadzić w życie niesamowite nowości – dotacje unijne mogą dać im narzędzia, do jakich wcześniej nie mieli dostępu. Tam, gdzie niektórych potrzebuję 100 000 tys. na reklamę, inni potrzebują tylko 10% tej kwoty, aby pokazać najważniejszym odbiorcom kim są, co dla nich zrobią oraz dlaczego lepiej wybrać ich, niż inne zespoły.