Trzy powody do rozmów o używaniu prezerwatywy

1. Bo jeśli chcesz z kimś uprawiać seks, są ważne!

Seks może być wspaniały, ale jest ryzykiem. Poza wszystkimi problemami emocjonalnymi, można złapać infekcje przenoszone drogą płciową, a kobieta może zajść w ciążę. Więc jeśli nie chcesz, aby te bardzo trudne sytuacje zaistniały, prezerwatywa jest niezbędna!

Mój chłopak / dziewczyna jakoś to rozwiążą…

Niektórzy ludzie myślą, że to obowiązek mężczyzny, aby upewnić się, że używa prezerwatyw, niektórzy ludzie uważają z kolei, że antykoncepcja należy do kobiety. Oboje drogi myślenia są złe – trzeba dwojga do seksu, więc obie strony powinny dołożyć starań by się zabezpieczyć.

Jeśli nie jesteś na tyle odpowiedzialny, aby uporządkować antykoncepcję, nie jesteś odpowiedzialny by uprawiać seks. Jeśli śpisz z kimś, trzeba mieć wystarczająco dużo szacunku dla niego, aby go chronić.

2. Prezerwatywy możesz kupić wszędzie – to normalny towar

Zakup prezerwatywy może wydawać się przerażający lub kłopotliwy, szczególnie dla młodego człowieka, ale to naprawdę nie jest tak trudne. Można je dostać w większości aptek i drogerii, wiele supermarketów również je sprzedaje.

♦♦♦♦

W niektórych krajach, takich jak Wielka Brytania i części USA młodzież ma prawo do bezpłatnej antykoncepcji i porady antykoncepcyjnej od lekarza. Ale nie trzeba recepty by je nabyć, często kliniki, ośrodki planowania rodziny, a nawet szkoły mają zapasy darmowych prezerwatyw dla nastolatków. W większości miejsc, można kupić prezerwatywy bez względu na wiek. Jeśli nadal wstydzisz się iść by je kupić, można czasem dostać je z automatów (często w toaletach publicznych) lub przez Internet.

Jakieś wskazówki co do ubierania ?

Po pierwsze, należy umieścić prezerwatywę zanim dojdzie do jakiegokolwiek kontaktu między penisem i ciałem partnerki. Płyny uwalniane z penisa nawet na bardzo wczesnym etapie seksu mogą spowodować ciążę lub zarazić chorobą.

3. Używanie prezerwatyw powinno być oczywiste dla każdej młodej osoby

Tak więc, gdy penis jest wyprostowany, otwórz opakowanie prezerwatyw. Nie rób tego zębami! Może to powodować niewielkie dziury w prezerwatywie, które nie mogą wystąpić, jeśli stosunek ma być bezpieczny. Rozwiń prezerwatywę na czubku penisa – upewnij się, że rolka jest na zewnątrz, a następnie rozwiń prezerwatywę do nasady. Jeśli istnieje jakiekolwiek powietrze uwięzione w prezerwatywie, może to spowodować jej pęknięcie, więc upewnij się, że do końca wycisnąłeś powietrze z kondoma.

kiedy stosować prezerwatywy
Wtedy ściśnij prezerwatywę w dół tak daleko, jak to tylko możliwe. Jeśli chcesz użyć dowolnego lubrykantu, umieścić go na zewnątrz prezerwatywy i upewnij się, że to nawilżacz na bazie wody. Wilgoć na bazie ropy naftowej mogą osłabić prezerwatywę i ją zwyczajnie zepsują, a tego byśmy nie chcieli prawda?

Chcesz wiedzieć więcej o kondomach? Zajrzyj na stronę sklepu internetowego eRozkosz!