Trzy powody, dla których warto zastosować skandynawski styl w domu

1. Poczujesz większą funkcjonalność

Wystrój w skandynawskim stylu poprawia funkcjonalność. Meble, dodatki oraz akcesoria są użyteczne i często mają wiele zastosowań. Styl zakłada najczęściej wykorzystanie tylko tego co jest potrzebne, aby to, co znajdowało się w pomieszczeniach ograniczyć raczej do minimum. Kolorem, który najczęściej kojarzony jest ze stylem skandynawskim jest biel, aczkolwiek możemy również zaobserwować inne barwy. Na ścianach może pojawić się beż, kolor kremowy, lekki brąz, odcienie szarości czy niebieskiego. W przypadku tego, z czego rzeczywiście będziemy korzystać – a więc mebli – dostępna jest szersza paleta barw, jednakże najczęściej można wśród nich wyróżnić jeden czynnik wspólny – mianowicie pastelowość. Styl skandynawski jest bardzo funkcjonalny – wpływają na to przemyślane projekty, wdrożenie czegoś, czego rzeczywiści potrzebują ludzie oraz wyrzucenie tego, z czego się nie korzysta. Naturalnie można dodawać różnorodne opcje do wszystkiego, co wychodzi z rąk architektów wnętrz bądź projektantów, aczkolwiek najczęściej sprawdza się jedno zastosowanie na jeden produkt.

2. Większa przestrzeń – więcej miejsca dla Ciebie

Dekoracje pokoju dziecięcego

W stylu skandynawskim często przewija się słowo minimalizm. Można je również odnaleźć, kiedy mówimy o dostępnej przestrzeni. Pokoje w stylu skandynawskim wydają się być większe wyłącznie dzięki rozłożeniu mebli oraz dodatków. Projektanci działający w tym stylu wiedzą w jaki sposób zaprojektować coś konkretnego aby zaoszczędzić miejsce lub wykorzystać przestrzeń naprawdę w 100%. W stylu skandynawskim często możemy znaleźć rozwiązania typu schowki, sekretne przegródki, dodatkowe miejsce na schowanie lub złożenie czegoś.

3. Możesz naprawdę odpocząć

Warto zauważyć, że styl skandynawski zupełnie się nie narzuca. Jest prosty, spokojny, delikatny ale przy tym jest również zmysłowy i doskonały w swoim dizajnie, czyli w tym, co w rzeczywistości jest najważniejsze. Styl skandynawski dzięki swoim barwom, rozmieszczeniu mebli, dodatków i tak dalej sprawia, że w domach naprawdę odpoczywamy, nie jesteśmy przytłoczeni złym dizajnem, nieciekawymi kolorami, denerwującymi dodatkami. Dekorując w stylu skandynawskim sprawiamy, że my oraz nasi goście mogą poczuć się rzeczywiście zrelaksowani. W stylu skandynawskim ważne jest to aby zachować spójność – często objawia się ona w kolorach, doborze dodatków oraz przeróżnych dekoracji. Zmysł artystyczny świetnie może się sprawdzić dekorując w takim stylu. W Polsce możecie w sieci znaleźć kilka miejsc, gdzie będziecie mogli przejrzeć ofertę dodatków do Waszych domów w nowym, przedstawianym dla nas stylu. Jakie macie powody do przyjrzenia się temu bliżej ? Myślimy, że Wy już to dobrze wiecie. Wierzymy, że dzięki naszemu artykułowi będziecie wiedzieli co wybrać, jak to dopasować do Waszych wnętrz oraz ile warto jest za to zapłacić. Styl skandynawski dopiero wchodzi od naszego kraju – jeśli chcecie rozświetlić Wasze domy, a być może także zaimponować Waszym bliskim, zobaczcie czy rzeczywiście warto przyjrzeć się temu co oferuje styl skandynawski.