Trzy powody dla których warto zacząć ćwiczyć jogę

Bycie fit to nieustannie powracający trend, który najwyraźniej widać wraz z początkiem wiosny. Zarówno kobiety, jak i mężczyźni szturmem podbijają wtedy siłownie, zajęcia grupowe czy ścieżki biegowe i rowerowe. Wszystko, by przed wakacjami osiągnąć piękną sylwetkę i ciało idealne do nowego bikini. Tymczasem o figurę warto dbać przez cały rok, co nagminnie podkreślają wszyscy specjaliści. Ćwiczenia te nie muszą być męczące ani intensywne. Wśród takich prym wiedzie joga – jedna z popularniejszych form aktywności, która choć pozornie „leniwa”, potrafi przynieść realne i widoczne rezultaty. Dlaczego warto zacząć ćwiczyć jogę? Przedstawiamy trzy zalety, które z pewnością przekonają także ciebie!

Maksymalny relaks

Tak, tak, podstawową zaletą jaką można zachęcić do jogi nawet największego przeciwnika fitnessu jest właśnie relaks. Joga już z daleka wygląda jak sport dla leniwych, polegający głównie na rozciąganiu się. Rzeczywistość jest oczywiście znacznie różna od tego krzywdzącego stereotypu, ale możliwości relaksacyjnych jogi nie da się zaprzeczyć.

Podczas zajęć stawiamy przede wszystkim na spokojne i płynne przechodzenie z jednej pozy w drugą. Nie ma tu znanych z tabaty czy crossfitu interwałów, szybkich ruchów czy przyspieszających akcję serca podskoków. W jodze wszystko dzieje się w naturalnym rytmie ciała, z zachowaniem równowagi i pełnej świadomości podczas wykonywanych ćwiczeń. Nie zapominajmy też o ulubionej pozycji joginów – Savasana, czyli pozycja kończąca polegająca na… leżeniu na plecach i świadomym oddechu. Brzmi dobrze, prawda?

Dbałość o wszystkie regiony ciała

Joga to jednak nie tylko relaks, ale może i przede wszystkim forma aktywności angażująca wszystkie partie ciała, zarówno te oczywiste (mięśnie) jak i te mniej spodziewane, jak na przykład organy wewnętrzne. Regularna praktyka jogi pomaga przede wszystkim w zwiększeniu zakresu ruchu części ciała i dodaje każdej partii mięśni. Dzięki ćwiczeniom wydłużającym ścięgna, więzadła i mięśnie (również te głębokie, o których podczas normalnych ćwiczeń często zapominamy), joga wspomaga ogólną elastyczność ciała. Możesz zapomnieć o nieprzyjemnych napięciach po ćwiczeniach – joga to wręcz przyjemne rozluźnienie i poczucie, że możesz wszystko.

joga sklep

Zdrowe ciało, zdrowy umysł

Regularna praktyka jogi to doskonałe rozwiązanie dla każego. Joga zmusza przy tym do pracy również organy wewnętrzne, przyspieszając przemianę materii i wspomagając trawienie (a więc i odchudzanie), pobudzając krążenie krwi i dotleniając wszystkie komórki ciała. Dobre dotlenienie przekłada się z kolei na zwiększoną odporność oraz oczyszczanie organizmu z toksyn. Same zalety bez konieczności stosowania diet oczyszczających!  Szczególnie dla tych, którzy nie mają czasu na codzienne wizyty na siłowni lub po prostu nie czują zapału do intensywnych ćwiczeń. Są wśród nich także ci, którzy na męczące treningi nie mogą pozwolić sobie ze względów zdrowotnych. Joga jest tymczasem idealna dla wszystkich. Poza sprawnością fizyczną pozwala jednak na coś jeszcze…

Joga to doskonały rozładowywacz stresu. Kontrolowane oddychanie, spokojne i płynne przejścia pomiędzy ćwiczeniami, możliwość relaksu podczas ćwiczeń – nic tak nie rozładowuje napięcia jak możliwość rozciągnięcia mięśni i skupienia się na prawidłowym oddychaniu i ćwiczeniu konkretnych partii mięśniowych. Ci, którzy jogą zajmują się na co dzień wiedzą doskonale, że najlepsze efekty uzyskuje się wyłącznie wtedy, gdy myśli skupione są wyłącznie na ćwiczeniach. Naucz się tej trudnej sztuki, a do jogi będziesz wracać każdego dnia, bez względu na to ile czasu możesz na nią poświęcić.

 

Chcesz zacząć swoją przygodę z jogą i potrzebujesz niezbędnych do ćwiczeń akcesoriów? Sprawdź ofertę sklepu internetowego Jakamata! Znajdziesz tam wysokiej jakości produkty, które umożliwią Ci bezpieczne i prawidłowe wykonywanie wszystkich ćwiczeń!