Trzy powody, dla których warto wypożyczyć samochód

1. Twoja firma prawdopodobnie posiada umowę z wypożyczalnią – możesz sporo oszczędzić

Jeśli jeszcze tego nie zrobiłeś, rozważ połączenie programu lojalnościowego Twojej firmy z wynajmem samochodu przy rezerwacji. To zależy od firmy, ale większość z nich jest darmowe i uprawnia do pewnych przywilejów przy odbiorze pojazdu; Twoje dane będą znajdować się w pliku na komputerze z wyprzedzeniem, dzięki czemu możesz po prostu wskoczyć do samochodu i odjechać, nie stojąc w długiej kolejce lub wypełniając formalności. Można również ubiegać się o specjalne zniżki lub darmowe aktualizacje.

Samochód z wypożyczalni
Najnowszy sposób, aby zapisać się na wynajem samochodu to podłączenia do serwisu zakładowego samochodu. Jeśli mieszkasz w pobliżu dużego miasta lub jesteś jego częstym lokator, można zaoszczędzić pieniądze poprzez łączenie udział samochodów.

2. Możesz zrozumieć dlaczego opłaca się wynająć samochodów w wypożyczalni zagranicą

Jeśli dokonujesz rezerwacji online, przeczytaj warunki przed potwierdzeniem rezerwację ostrożnie. Jeśli rezerwacja następuje przez telefon, poproś agenta o wytłumaczenie ograniczeń. Upewnij się, że rozumiesz warunki rezerwacji. Czy jest kara, która nie pokazuje się nigdzie na firmowej witrynie? Co stanie się jeśli utkniesz w korku w drodze do stacji zdawczej? Czy jest opłata za dodatkowe sterowniki czy musisz podać ich nazwy wymienione w umowie? Czy twoja 20-letnia córka jest w wystarczającym wieku aby prowadzić samochód z wypożyczalni? (Ze względu na odpowiedzialność jest to ważne).

Jeśli jest to stosowne, poproś o wszelkich wytłumaczenia dotyczące podróży międzypaństwowych. Dla własnego bezpieczeństwa w przypadku awarii, należy zapytać się czy firma posiada biura we wszystkich krajach na trasie. Zawsze miej przy sobie numer potwierdzenia. W celu załatwienia opłat lotniskowych, należy dać przedstawicielowi biura obsługi klienta numer lotu i planowy czasu przylotu. Kupujący strzeżcie się! To co widzisz reklamowane w dużym drukiem na przydrożnym billboardzie może okazać się napompowane krajowymi czy lokalnymi podatkami, dopłatami lotniskowymi, opłatami za dodatkowe sterowniki, ubezpieczeniem, rachunkiem za benzynę, przez co w efekcie płacisz dwa razy więcej niż oczekiwałeś. Dowiedz się więcej o tych dodatkowych opłat w wypożyczalni samochodów, warto wiedzieć wszystko o tzw. ukrytych kosztach.

3. Będziesz świadomy całkowite koszty tej usługi

W ostatnich latach główne programy rezerwacyjne online stały się bardziej przejrzyste w sprawie opłat samochodowych, obecnie zazwyczaj pokazują całkowity koszt najmu, w tym szacowane podatki i opłaty, już na oczątku procesu rezerwacji. Na przykład – http://www.poloauto.pl oferuje całkowity cennik, który gwarantuje, że szacunkowa kwota za całość może zmienić się maksymalnie o jeden procent podczas zwrotu pojazdu.

Podobnie jak większość wypożyczalni, także ta przyjęła nową linię obliczająca stawkę za wypożyczenie. Oznacza to, że ich komputery mogą szybko skorygować cenę zgodnie ze zmianami w dostawach samochodów dostępnych, a więc stawka opłat jest ważna tylko w momencie rezerwacji Twojego pojazdu.