Trzy powody, dla których warto wynająć adwokata

1. Adwokat z pewnością lepiej rozumie prawo, niż Ty

Egzekwowanie prawa często nie jest dokładnie takie jakbyśmy chcieli. Często spotykamy się także z sytuacjami, kiedy nie możemy poradzić sobie z jakimś problemem i wyszukujemy alternatywne metody, które mają przynieść zakładane przez nas efekty. Wybór niektórych metod może jednakże skutkować konkretnymi konsekwencjami. Przed podjęciem działań, który mogą nam bardziej zaszkodzić, aniżeli przynieść rozwiązania kłopotów, o wiele lepiej jest skonsultować się z osobą, dla której prawo nie stanowi problematycznego zagadnienia, zaś właściwego jego rozumowanie oraz wykorzystanie, jest dla tej osoby prostsze niż dla nas. W świetle prawa właściwie każdy czyn może mieć jakieś konsekwencje, działanie na bakier z prawem z pewnością szkodzi, dlatego jeśli czujemy, że wkrótce nadejść mogą kłopoty, lepiej jest wynająć adwokata lub umówić się z nim w celu uzyskania porady prawnej, aniżeli działać tak jak nam się podoba. Jak brzmi popularna maksyma – nieznajomość prawa szkodzi. Niestety sprawdza się ona niemalże zawsze wtedy, kiedy podświadomie czujemy, że to co robimy, nie jest legalne.

2. Współpraca z adwokatem to możliwość osiągnięcia swojego celu

Działanie zgodnie z prawem może naturalnie stanowić wyzwanie, zwłaszcza w przypadku nieświadomego balansowanie na jego krawędzi. Adwokat jest osobą, z którą warto współpracować kiedy wiemy, że możemy potrzebować jego rady. Kompetencje osoby, która zna się na prawie przydatne będą w sytuacjach najbardziej problematycznych, kiedy dwie strony nie mogą dojść do porozumienia i nie można uzyskać obustronnie akceptowalnego kompromisu. Adwokat zawsze działa tak, aby jego klient mógł odczuwać plusy tejże współpracy oraz aby jego żądania zostały zrealizowane. Część z nich może nie być zgodna z kodeksami lub przepisami, dlatego też konsultacja z prawnikiem jest dobrym pomysłem, gdyż możemy się dowiedzieć jakiego rodzaju kroki są zgodne z prawem, a które z nich zdecydowanie mogą nam zaszkodzić.

Adwokat na miarę twoich potrzeb

3. Adwokat to bezpieczeństwo – lepiej mieć go po swojej stronie

Wszelkie procesy sądowe wymagają zjawienia się obu stron w sądzie – jeśli problemem jest brak zgody w jakiejś sytuacji, jednakże czasami na ławie sądowej zasiada jedynie oskarżony, który może potrzebować czyjejś pomocy. Adwokaci specjalizują się w tym, aby bronić swoich klientów, zwłaszcza wtedy kiedy oskarżony jest lub czuje się osobą niewinną. Udowodnienie winy leży po stronie prokuratory, jednakże potwierdzenie wiarygodności oskarżonego to zadanie dla adwokata. Wynajęcie adwokata prywatnie wiąże się czasami ze sporymi kosztami, jednakże dobry prawnik jest w stanie wyciągnąć z kłopotów, złagodzić wyrok lub skutecznie doprowadzić do zupełnej kasacji sprawy, jeśli ta zabrnie aż do Sądu Najwyższego. Współpraca z adwokatem czasami już od początku daje nam zerowe szanse na zwycięstwo, jednakże to zależy od rodzaju przestępstwa, o które jest się oskarżone. Część adwokatów może podjąć się nawet próby obrony morderstwa, jednakże w świetle rzeczywistości, adwokat podczas takiego procesu może najwyżej złagodzić wyrok, chociaż teoretycznie jego zadaniem jest wycofanie zarzutów. Poszukujesz swojego adwokata? Mamy dla Ciebie propozycję:

adw. Dagmara Gryszkiewicz-Dudzik

ul. Łukowa 4 lok. 1B

58-100 Świdnica

tel. + 48 667 560 670

gryszkiewicz-dudzik.pl

adwokat@gryszkiewicz-dudzik.pl

Specjalność: sprawy rodzinne, karne i zastępstwo procesowe.