Trzy powody, dla których warto wybrać się do dermatologa gdy nasze usta pękają

1. Poznasz rzeczywiste alergeny, które wywołują podrażnienia

Jeśli używasz anti-agingowych kremów lub produktów do złuszczani się skóry, mogą one migrować do ust i powodować ich wysuszanie. Zastosuj Nutritic lub EltaMD Lip Balsam do ust przed zastosowaniem tych produktów do pielęgnacji skóry. Staraj się, aby te produkty znajdowały się z dala od twoich ust i używaj wilgotnej ściereczkę, aby usunąć z nich nadmiar specyfiku. W ciągu dnia, należy zastosować Nutritic lub EltaMD balsam do ust, aby pomóc stworzyć barierę ochronną, tak aby składniki produktów wywołujących wysuszanie nie przedostawały się tam, gdzie nie powinny.

Co zrobić, jeśli masz alergię?

Jeśli twoje usta nie goją się konsekwentnym stosowanym dobrego balsam do ust, możesz być uczulony na pokarm lub na produkty firmy produkującej kremy do pielęgnacji ust. Można zaobserwować wielu pacjentów, u których spierzchnięte usta są powodem reakcji alergicznej. Zanim przyjdą do dermatologia, próbują wielu środków na spierzchnięte wargi, ale wszystko to nie daje właściwie żadnej poprawy.

Zdrowa skóra dzięki wizycie u dermatologa

Pękanie warg, dzieje się za sprawą reakcji alergicznych, nazywane jest alergicznym chelitis (chelitis oznacza zapalenie skóry warg). Kluczem jest znalezienie alergenu, który powoduje, że Twoje usta wysychają i pękają.

2. Poznasz rzeczywiste powody Twoich problemów

W praktyce dermatologa okazuje się iż, najczęstszą przyczyną alergicznego pierzchnięcia warg są:

Cytrusy: nawet małe ilości owoców cytrusowych może mieć ogromny wpływ na usta. Obejmuje to napój cytrynowy, sok pomarańczowy, jedzenie pomarańczowy itp. Możesz zmniejszyć pękanie ust poprzez nanoszenie Nutriticu przed jedzenie lun piciem soków cytrusowych, najlepiej będzie jeśli będziesz pić przy użyciu słomki, warto także opłukać usta zimną wodą zaraz po zjedzeniu cytrusów. To nie w pełni zapobiega wysypce, ale z pewnością trochę pomaga.

Mięta: jest w wielu produktach, w tym w gumie, miętówkach, produktów stomatologicznych itp. U niektórych pacjentów alergia może powstać tylko i wyłącznie przez picie dużej ilości herbaty z miętą.

Cynamon: produkty z cynamonem są mniej popularne, ale znajdują się w niektórych produktach stomatologicznych, herbatach i napojach. U części pacjentów usta stają się suche z powodu picia herbat ziołowych, które mogą być doprawione pewną ilością cynamonu.

3. Odkryjesz, że nie każdy balsam do ust jest dla Ciebie dobry

Balsamy do warg: wiele rzekomo uzdrawiających balsamów przeznaczonych do leczenia spierzchniętych ust, zawiera dobrze znane lecznicze składniki, którymi są także alergeny! Produkt takie mogą wywołać najwięcej problemów. Alergeny, które mogą podrażniać usta to z pewnością witamina E (tokoferol), rozmaryn, eukaliptus, mięta, lanolina, mineralne składniki bez ochrony przeciwsłonecznej oraz zapach i smak w produktach do ust. Aby ograniczyć ryzyko występowania spierzchnięcia Twoich ust, dobrze jest skonsultować się ze specjalistą. Dermatolog może odkryć co jest przyczyną problemu oraz zalecić właściwy sposób wyleczenia nieprzyjemności oraz niedoskonałości. Odwiedź  dermatolog  aby poznać skuteczne sposoby leczenie pękającej skóry ust dokładniej.