Trzy powody, dla których warto stosować zabezpieczenia antykorozyjne

1. Oszczędzasz na remontach konstrukcji stalowych

Stal jest stopem metali, który rdzewieje najszybciej. Występuje poprzez sukcesywne utlenianie się metali wywołane kontaktem z wodą. Woda znajduje się wszędzie. W rzecze, w morzu, w jeziorach, w powietrzu, w glebie. Każdy kontakt niezabezpieczonej stali z wodą to kolejny krok do pojawienia się rdzy – ta nie powstaje z dnia na dzień, jest raczej długotrwałym procesem, jednakże pierwsze jej oznaki mogą oznaczać, że dzieje się źle i trzeba zainwestować w zabezpieczenia antykorozyjne. Stosując je jednorazowo oszczędzasz na ewentualnych naprawach. Wszystkie obiekty oraz konstrukcje, które wykonane są z rdzy, będą musiały zostać wymienione na nowe. Niestety jeśli pojawi się rdza trudno jest ją pokonać i prawdopodobnie najlepszym sposobem będzie wymiana konkretnego elementu lub części. Oczywiście korozja może przestać postępować, jednakże element zardzewiały obniża jakość konkretnej konstrukcji, warto zatem postarać się o to aby środkiem anodowym zabezpieczyć je jeszcze zanim będzie mogła się pojawić.

2. Zyskujesz bezpieczeństwo

Inwestując w nałożenie substancji antykorozyjnych ograniczasz ryzyko potencjalnej katastrofy, co jest bardzo ważnym czynnikiem wybierając firmę, która się tym zajmę. Spółka Daas Group od lat specjalizuje się w nakładaniu zabezpieczeń przeciw pojawianiu się korazji, oferując przy tym wieloletnią gwarancję. Wybierając specjalistyczną firmę otrzymujesz pewność, że nie wydarzy się nic złego. Sytuacja hipotetyczna: dach magazynu wykonany jest w 100% ze stali niezabezpieczonej, już po roku pojawiają się pierwsze ślady rdzy – dach jest stosunkowo płaski, a więc woda osiada na nim rozlewając się jak kałuża, co znacząco przyspiesza proces utleniania się stali. Po kilku latach w dachu zaczynają robić się delikatne prześwity, a konstrukcja, który podpierała dach również jest już mocno przerdzewiała. Śruby pewnego dnia po prostu się rozpadają, zaś dach spada na powierzchnię magazynu niszcząc towar oraz zabijając ludzi. Rdza może być cichym zabójcą oraz powodem katastrofy. W przypadku stosowania dużej ilości stali nie ma sensu eksperymentować – o wiele lepiej jest położyć antykorozyjne substancje i mieć pewność, że przez 7-10 lat rdza nie zacznie się pojawiać.

Zobacz jak wykorzystywać skutecznie zabezpieczenia antykorozyjne

3. Budynek wygląda atrakcyjniej

Rdza pojawia się wszędzie tam, gdzie woda ma styczność ze stalą – nie musi więc to być hala, magazyn, maszt czy wieża. To może być także zwykła brama na Twoim podwórku, która sukcesywnie korodując obniża atrakcyjność Twojej posesji, co więcej zawiasy, które rdzewieją słabiej trzymają bramę, nie pozwalają się także jej dobrze zamknąć lub powodują znaczące rozszczelnienia. Środki antykorozyjne położone na stali są sposobem na uniknięcie problemów, są także metodą na utrzymanie budynków oraz innych elementów w dobrym staniu. Nowoczesna hala, w której odbywa się produkcja maszyn powinna reprezentować jakość, korozja na zewnętrznych ścianach może być powodem do wstydu i okazania klientom, że to co produkują, również będzie rdzewieć.