Trzy powody, dla których warto jeździć Oplem

1. Niemiecka marka, niemiecka jakość – serwis Opla to tylko formalność

Niektórzy sądzą, że niemieckie samochody reprezentują przede wszystkim jakość – jednakże w tym miejscu wymieniane są przede wszystkim takie brandy jak BMW, Audi czy Mercedes. A gdzie tutaj Opel? Być może przyczyna leży w tym iż tam Marka odstaje nieco od reszty wymienionych pod względem wyposażenia, ceny czy różnorodności oferty. Opel – mimo, iż jest tańszy od topowych modeli reszty niemieckich marek często nawet trzykrotnie, oferuje naprawdę wysoki standard – to rzeczywiście dobrze zrobione samochody, kto przez dłuższy czas jeździł Agilą, Corsą, Kadettem czy Omegą w przeszłości może potwierdzić, Opel rzeczywiście = jakość. Ople robione są z pasją, niemal każdy model sprzedaje się naprawdę doskonale, ostatnio triumfy święci nowa odsłona Opla – Adam. Mały samochodzik miejski, który jest pięknie wykonany, szybki i potrafi zawojować niejeden trudny zakręt.

2. Ople doskonale trzymają się drogi

Zawieszenie w Ople jest jednym z najlepszych na rynku. Koła w Oplu doskonale trzymają się asfaltu, dzięki czemu pokonywanie zakrętów jest proste i nie wymaga wielkiego trudu, w dodatku nie jest wymagane nagłe zmniejszenie prędkości. Opel jest marką, która zdecydowanie dba o potrzeby klienta, stawia na rozwiązania, których oczekuje rynek – wyróżnić można tutaj – koncentrację na zwiększeniu efektywności systemów bezpieczeństwa, nieustanne poprawianie designu – zwróćcie uwagę na Insignię po liftingu – prezentuje się wprost doskonale, zwiększanie mocy oraz momentu obrotowego – co pozwala na lepsze przyspieszenie, prostsze wyprzedzanie i pokonywanie trasy w krótszych czasie. Ceny Opli są zdecydowanie niższe niż w przypadku innych, droższych marek niemieckich, jednakże nie oznaczają one ani niższej jakości ani gorszego wykończenia wnętrz ani słabszej konstrukcji silnika. Opel obecnie nie ma już tak zróżnicowanej oferty jak niegdyś, w czasach świetności doskonałej limuzyn Omegi oraz Sentora, aczkolwiek Opel Insignia to model, który zdecydowanie wyróżnia się pośród innych i jest chętnie wybierany przede wszystkich przez managerów oraz prawników.

Opel - serwisowanie

3. Ople są niezawodnymi samochodami

Warsztaty samochodowe przyjmują Ople raczej na krótszy czas, gdyż jest to marka, która stawia na bardzo wysoką jakość. Psujące się części to w Oplu rzadkość, ale my i tak zalecamy regularne serwisowanie, diagnostykę i ewentualną wymianę najważniejszych podzespołów, takich jak filtry powietrza, filtry oleju, olej, płyn do chłodnicy, płyn hamulcowy czy regularną kontrolę przepływu płynu do spryskiwaczy, wystarczy bowiem mały okruch, kamyk lub inny element aby spowodować niemałe szkody. Ople nie są najbardziej niezawodną marką na rynku, jeśli jednakże zrobi zestawienie marek biorąc pod uwagę cenę, ofertę, jakość, standard wykończenia oraz inne ważne parametry, będziemy mogli dostrzec, że oto stoi przed nami samochód doskonały dla tych, którzy potrzebują się sprawnie przemieszczać nawet po całej Europie.