Trzy powody dla których warto czyścić felgi samochodowe

1. Element ozdoby auta

Czyste i zadbane felgi stanowią efektowną ozdobę samochodu. Niestety, ten element auta jest bardzo szybko brudzącą się częścią i często na jej powierzchni pojawia się trudny do zmycia, czarny osad. Skąd się on bierze? To nic innego jak malutkie fragmenty ścierającego się materiału z klocków hamulcowych, które powstają w bardzo wysokiej temperaturze sięgającej niekiedy kilkaset stopni Celsjusza! Powoduje to, że wtapiają się w lakier felg.

Ponadto, na felgach zbiera się brud z dróg – jednak jest on bardzo łatwy do usunięcia za pomocą wody i płynu do my czyszczenie felg - zimowe autocia samochodów. Gorzej sprawa w wygląda z wyżej wspomnianym czarnym osadem, jego nie da się tak szybko usunąć.

2. Najlepsze produkty do mycia

Na rynku akcesoriów do pielęgnacji samochodów znajdują się specjalne płyny do czyszczenia felg, które znakomicie radzą sobie z tym rodzajem zabrudzeń. W ich składzie znajdują się bardzo żrące roztwory kwasów (niekiedy zasad) z dodatkiem różnego rodzaju detergentów. Jednak taki płyn nie zadziała przy pierwszym użyciem, ważna jest systematyczność w jego stosowaniu. Przy regularnym używaniu płynu do czyszczenia felg, możemy sprawić, że nie będą mieć na sobie żadnego śladu po brudzie.

3. Woskowanie felg

Ważnym elementem dbania o nasze felgi jest także ich woskowanie. Nie muszą to być specjalne woski przeznaczone tylko i wyłącznie do felg, może to być na przykład preparat do podwozia zawierający w swoim składzie wosk. Proces woskowania felg, zwłaszcza, gdy te mają złożony wzór, nie jest najbardziej porywającym zajęciem, jednak efekt końcowy powinien wynagrodzić nam wszystkie trudy, ponieważ felgi będą lśniły i wyglądały jak nowe. Dodatkowo, będą się mniej brudzić. Tak więc wysiłek się opłaca!

Jak zabrać się do samodzielnego wyczyszczenia felg? Na początek felgi należy popsikać sprejem przeznaczonym do czyszczenia felg, albo jeżeli jest w płynie, nanosimy go za pomocą pędzelka.Należy pamiętać, że koło przed rozpoczęciem czyszczenia powinno być schłodzone. Aby oczyścić obręcz, możemy użyć pędzelka którym najwygodniej będzie nam operować, szczoteczka do zębów również powinna się sprawdzić. Następnie spłukujemy wszystko, najlepszy efekt osiągniemy korzystając z myjki ciśnieniowej. Jeżeli nie mamy myjki, możemy użyć wody z wiaderka. Nie należy oszczędzać na wodzie, ponieważ płyn do czyszczenia felg ma właściwości silnie żrące i należy spłukać je najdokładniej jak się da. Trzeba dopilnować, by nie został on na elementach zawieszenia.

Gdy spłuczemy roztwór, przestawiamy samochód kawałek, w ten sposób by koło obróciło się o pół obrotu, wtedy możemy sprawdzić, czy nie przy czyszczeniu nie przeoczyliśmy żadnego zakamarka.

Gdy nasz środek do mycia nie przynosi efektu, pasta lekko ścierna do lakieru powinna pomóc. Również w tym przypadku należy dopilnować dokładnego jej spłukania.