Trzy powody dla których powinieneś zamówić monitoring GPS dla swojej firmy transportowej

1. Dzięki narzędziom do monitorowania oszczędzasz czas oraz pieniądze

Monitorowanie jest kompletem narzędzi, które pomagają przedsiębiorcom w uzyskaniu rzetelnych oraz szczegółowych informacji na temat tego co dzieje się z ich flotą w ruchu. Jeśli masz dużo ciężarówek w swojej firmie zapewne wysyłasz je często w różne rejony Polski oraz Europy. Nie zawsze trasy zaplanowane są idealnie, dlatego należy zwracać szczególną uwagę na to, aby je weryfikować w miarę możliwość. Elektroniczne monitorowanie floty pozwala na uzyskanie takich danych jak czas przejazdu, czas pracy kierowcy, zużyte paliwo oraz inne płyny, a także trasę przejazdu samochodów. Monitoring jest funkcjonalny i pozwala na bezpośrednie przesyłanie informacji wprost do kierowcy, a także do bazy firmy dzięki systemowi GPS. Korygując trasy dzięki analizie danych uzyskanych przez monitoring łatwo można oszczędzić. Można wykryć także problemy z mechaniką pojazdu, co również pozwoli na oszczędności. Monitorowanie jest skuteczne najbardziej w przypadku dużej floty, im jest większa, tym większa szansa na to, aby zaoszczędzone pieniądze były widoczne już po miesiącu.

2. Wyprzedzasz znacząco konkurencję transportową

Jak zarządzać flotą? Zamów monitorowanie

Inne firmy transportowe mogą być dla Ciebie ryzykiem, jeśli jednak zainwestujesz w pełen pakiet narzędzi do monitorowania szybko zrozumiesz, że możesz ich wyprzedzić mając dane, których nie posiadają innych. W branży transportowej jest sporo firm, dlatego należy szukać rozwiązań, które przyniosą korzyści tej, której jesteśmy właścicielem. Monitorowanie GPS jest skuteczny dla tych firm, które aktywnie potrafią zarządzać czasem transportu swoich pracowników, dzięki opracowaniu na bieżąco trasy można szybciej przewozić towary wiedząc, że na drodze znajdują się jakieś przeszkody.

3. Monitorowanie pozwoli Ci rozpoznać ewentualne problemy

Nowoczesne narzędzia monitorujące pozwalają na rozpoznanie nadchodzących lub już istniejących problemów w ciężarówkach. Uszkodzony zbiornik paliwa, wyciek oleju, niskie ciśnienie w oponach, przeładowanie wagi, nieprawidłowy samoistny skręt pojazdu, słabe działanie hamulców…te i inne problemy mogą być rozpoznane, jeśli używa się monitorowania. Dzięki monitorowaniu poznasz również czas przejazdu floty z miejsca A do miejsca B. Po analizie wyników zebranych przez narzędzia możesz zniwelować problemy np. zmieniając trasy lub stosując inny rodzaj pojazdów. Jeśli zauważysz z kolei, że kierowcy jeżdżą zbyt długo możesz zastosować pewne środki przymuszenia go do krótszych tras. Podobnie wygląda sprawa, jeśli monitoring wykryje, iż kierowcy jeżdżą zbyt krótko – czas to pieniądz, zwłaszcza w transporcie. GPS monitoring pozwala na uzyskanie danych, które znacząco ułatwiają zarządzanie flotą – zwłaszcza przez kompetentnych logistyków zatrudnionych w firmie.

Wsparcie merytoryczne zapewniła firma Mawo Group – usługi dla firm transportowych w całej Europie.