Trzy powody, dla których klimatyzacja w biurze jest ważna

1. W gorące dni klimatyzacja to Twoje wybawienie

Za oknem maj, lecz niektóre termometry już wskazują temperatury rzędu 23-25 stopni Celsjusza w cieniu, zaś w słońcu nierzadko przekraczają wartość o 10 stopni wyższą. Latem w Polsce temperatura wzrasta do nawet 38 stopni w cieni, co oznacza, że praca w biurze może być prawdziwym ukropieństwem – ale nie jeśli założona będzie klimatyzacja. Odpowiednio przygotowany system klimatyzacji zaprogramowany pod potrzeby pracowników znajdujących się w biurze, dobrze schłodzi powietrze i zdecydowanie wpłynie na komfort pracy.

Gorąc w biurze zdecydowanie nie zachęca do wykonywania jakichkolwiek zadań, klimatyzacja pozytywnie wpływa na aktywność i pozwala pracować dokładnie tak jak w chłodniejsze dni. W zależności od ustawień klimatyzacja chłodzić może nawet do zaledwie kilku stopni, jednakże wychłodzenie powietrza w biurze może być powodem nie tylko szybkiego przeziębienia, ale także zmniejszenia komfortu pracy oraz problemem po ponownym zagrzaniu wnętrza.

2. Klimatyzacja podnosi wydajność pracowników

Każda osoba, która pracuje w biurze wie co oznacza nawał zadań i konieczność zrobienia zadań, które mają zostać wykonane „na wczoraj”. Zgiełk ,chaos, kłopoty. Trzy pojęcia, które w biurze występują stosunkowo często, pojawiają się jeszcze częściej jeśli w open space’ie lub małym biurze powietrze zaczyna brzydko pachnieć, robi się duszno i nieprzyjemnie. Czasami możliwe jest otworzenie okien, jednakże zmniejszenie temperatury raczej nie będzie możliwe, jeśli nie uda nam się się wytworzyć odpowiedniego przeciągu lub jeśli na dworze nie pada deszcz. W takim wypadku pomóc może jedynie odpowiednio skonfigurowana klimatyzacja.

Niższa temperatura w biurze – oscylują w okolicy 19-21 stopni, pozytywnie wpłynie na zdolność wykonywania wielu zadań przez pracowników oraz realizację kreatywnych zadań. Pracownicy z pewnością będą bardziej zadowoleni, jeśli podczas najgorętszych dni będą mogli pracować w warunkach „ludzkich”.

3. Komputery oraz inny sprzęt mogą odpocząć

klimatyzacja Olkusz

Większość biur na stanie ma dziesiątki komputerów – im większe jest biuro, tym więcej znajduje się tam sprzętu – komputery, telewizory, ksera, drukarki, niszczarki i inne. Każdy sprzęt nagrzewa się z postępem pracy, zwłaszcza latem – kiedy temperatura znacznie wzrasta. Wzrost temperatury sprzętu może w najgorszych wypadku doprowadzić do jej przegrzania, zwłaszcza kiedy intensywnie pracuje – np. podczas przetwarzania dużej ilości danych. Sprawnie działająca klimatyzacja przyczyni się do tego, że temperatura tychże urządzeń utrzyma się na stałym poziomie, co nie będzie stanowić zagrożenia dla powodzenia jakiegokolwiek zadania. Stosowanie klimatyzacji w biurze jest korzystne zwłaszcza tam, gdzie jest dużo sprzętu, a mało przestrzeni. Nagrzewający się komputer czy drukarka szybko oddają temperaturę do powietrza, co może być wyraźnie odczuwalne po kilku godzinach pracy. Biuro bez klimatyzacji to często biuro skazane na niepowodzenie. Jeśli prowadzicie działalność we Wrocławiu lub okolicy i wasz biznes nie jest wyposażony w urządzenia klimatyzujące, jeszcze dziś sprawdźcie ofertę klimatyzację do biur we Wrocławiu w OZElider.