Trzy powody do założenia biznesu

1. Jesteś szefem dla samego siebie

Któż nie ma marzeń by w przyszłości zarządzać firmą bądź ludźmi? Bycie szefem dla wielu osób jest łatwo dostrzegalnym priorytetem. Niczym dziwnym nie jest obecna w kraju sytuacja zakładania coraz większej ilości działalności gospodarczych przez młode, przedsiębiorcze osoby.  Ambicja, strach przed dostosowaniem się do nowych, niekorzystnych dla pracownika reguł, konieczność dopasowania się do środowiska, wymóg współpracy z innymi osobami…to tylko niektóre powody, które sprawiają, że młodzi myślą coraz częściej o założenie własnego biznesu. Bycie szefem, kierowanie ludźmi, obieranie sprzyjających sobie horyzontów…takie perspektywy kotłujące się w mózgach marzycieli pozwalają zdecydować się na pierwszy odważny krok.

Męczy cię twoja praca?

2. Ty obierasz drogę rozwoju firmy

Nie podoba Ci się zarządzenie Twoją firmą? Ciągle klniesz pod nosem na szefa i na współpracowników? Uważasz, że pomysły wymyślane na zebraniach to kupa bezsensownych pustych zlepków słów? W Twojej firmie z pewnością będzie inaczej. Jeśli jesteś osobą pomysłową, ideowym liderem, nie czekasz na to co się wydarzy, tylko samodzielnie dążysz do interesujących rozwiązań, które nie tylko spełniają Cię zawodowo ale wydają się być również lukratywne dla przedsiębiorstwa, to nie masz na co czekać, warto rzucić wszystko i rozpocząć coś swojego. Nowy biznes na rynku to jednak walka z konkurencją i budowa firmy od podstaw. Jeśli jednak zgromadzisz zespół wartościowych ludzi, powinieneś osiągnąć swój cel.

Sprawdź, co może ułatwić Ci zarządzanie firmą: Aplikacje biznesowe – jakie funkcjonalności ułatwią Ci prowadzenie firmy?

 

3. Zarobisz tyle ile dasz od siebie

Zarobki w firmach bywają różne, Polska wciąż jest daleko za tzw. Zachodem, gdzie nawet za minimalną pensję można wieść spokojne życie, jednakże w większości sektorów sytuacja poprawiła się od czasu wejścia kraju do UE w 2004 roku. Jeśli zarabiasz za mało, zawsze możesz sam ustalić swoją pensję! W Twojej firmie zarobisz dokładnie tyle ile uda Ci się wyciągnąć od klientów. Niezależnie od rodzaju branży, wszystko zależy do czasu działania, efektywności, pomysłowości oraz skuteczności – Ty i Twoi ludzie musicie działać konsekwentnie, zdecydowanie i sposób innowacyjny – nie warto patrzeć za plecy, skoncentruj się na drodze przed Tobą!