Sesje ślubne w Warszawie – garść inspiracji

Jeszcze jakiś czas temu tradycyjna ślubna sesja zdjęciowa odbywała się w studiu fotograficznym lub specjalnie wydzielonym pokoju na sali weselnej, gdzie młodzi pozowali do kilku zdjęć w parze, ze świadkami oraz z rodziną, a następnie wracali do weselnej zabawy i czekali na gotowy album złożony ze średnio powiązanych ze sobą zdjęć. Dziś jednak do tematu ślubnych sesji podchodzi się znacznie poważniej i ambitniej, tworząc nie tyle zlepki pojedynczych zdjęć, co pełnoprawny reportaż opowiadający historię od przygotowań przedślubnych do pięknie stylizowanej i pełnej emocji sesji wykonywanej często kilka dni po samym ślubie. Na sesje takie warto znaleźć piękny plener i co ciekawe, wcale nie trzeba w tym celu opuszczać Warszawy i okolic.

Oto garść propozycji i inspiracji na ślubną sesję zdjęciową w stolicy.

  1. Pałac i park Wilanowski

Choć wydawać by się mogło że to dość oklepana i standardowa lokalizacja, doświadczony fotograf będzie w stanie złapać tu nie tylko ciekawe ujęcia pary na tle niezwykłej architektury i widoków, ale też wkomponować zdjęcia w klimat wszystkich pozostałych zdjęć weselnych. Wilanów spisze się doskonale dla par, które urządzają swoje wesele w dość klasycznym stylu i takiej samej klasyki oczekują od swojej sesji zdjęciowe. Co jednak warte zauważenia, nawet dziesiątki zdjęć zrobione w jednym miejscu mogą wyglądać zupełnie inaczej, jeśli tylko fotograf będzie potrafił ująć ciekawie postawiony przed nim kadr. Miejsca takie jak Wilanów są więc niemalże uniwersalne pod kątem różnorodnych sesji zdjęciowych.

  1. Łazienki

Kolejna klasyczna, a jednocześnie niezwykle bajkowa i przy umiejętnym wykorzystaniu przestrzeni niepowtarzalna sceneria, w której sesje ślubne wychodzą naprawdę dobrze. Łazienki mogą kojarzyć się z typowo turystycznym punktem Warszawy, jednak poszukując ciekawego miejsca w centrum miasta, zdecydowanie warto zwrócić na nie uwagę. Co ważne, można uchwycić tu zarówno ciekawe scenki na tle architektury, jak i zdjęcia w otoczeniu niezwykłej natury, rodem z sesji fotograficznych w lesie czy parku. Łazienki to zdecydowanie różnorodna przestrzeń i można oczekiwać po niej naprawdę wiele.

  1. Plaże nadwiślańskie

Jeśli marzy wam się sesja zdjęciowa w otoczeniu wody, piasku i plaży, nie musicie szukać fotografa który zdecyduje się pojechać z Wami nad morze czy jezioro – plaże nadwiślańskie to równie dobry motyw, a przy tym znacznie tańsze i bliższe domu rozwiązanie. Kluczem do stworzenia pięknej sesji zdjęciowej w otoczeniu rzeki w środku miasta jest znalezienie dobrego, nieco spokojniejszego zakątka, odpowiednie ustawienie pary do zdjęcia i dobre oko fotografa.

  1. Stare miasto

Klasyczna fotografia miejska nigdy się nie starzeje, szczególnie gdy różne punkty miasta mają dla was jako pary szczególne znaczenie. Wielu fotografów podkreśla, że znacznie łatwiej uchwycić emocje na zdjęciu jeśli sama sceneria niesie za sobą najlepsze wspomnienia. Kamieniczki i ulice z kostki nadają się idealnie do nieco bardziej klasycznej, artystycznej sesji zdjęciowej, która będzie wyglądała doskonale zarówno w kolorze, jak i czerni i bieli.

Warszawa to jedno z piękniejszych pod względem architektury miast i chociaż wiele osób uważa że daleko nam do widoków rodem z Wenecji, Rzymu czy Madrytu, wystarczy odrobina fantazji i umiejętności fotografa, by pozornie zwyczajne miejsca przemienić w idealny plener do ślubnej sesji zdjęciowej.