Trzy powody do kupienia konsoli nowej generacji

1. Grasz używając bezprzewodowego pada, siedząc na kanapie

Wygoda to główny powód rozgrywki na konsolach. Wciąż warto jest kupić Play Station 3 oraz Xbox 360 (ceny wahają się od 600 do 700 złotych za PS3), w podobnej cenie, a nawet mniejszej kupicie konsolę firmy Microsoft. Te platformy nie są jednakże tak atrakcyjne jak najnowsze wersje – Play Station 4 oraz fantastyczny Xbox One. Cenowo – powyżej 1500 złotych. Co dostajemy? Mocarny sprzęt, który wyprzedza nie jeden komputer. Grając na konsoli wystarczy wygodnie rozsiąść się przed telewizorem w Full HD, wziąć bezprzewodowego pada do rąk i rozkoszować się rozgrywką. Nie musisz trzymać myszki, naparzać w klawiaturę i złościć się na mały monitor. Konsola to wygoda, konsola to maszyna do grania razem z rodziną, razem z bliskimi. Konsole, w przeciwieństwie do komputerów wzmacniają więzi, na nowych platformach chętnie pograją zarówno młodsi jak i starsi, zwłaszcza, że moc najnowszej generacji jest naprawdę powalająca.

Granie na konsoli

2. Nie musisz regularnie wymieniać sprzętu

Intel Core i5 czy i7, Radeon R7 czy R9, a może najnowszy GeForce w cenie 2500 tysięcy? 8GB RAM czy jednak już 16? A jaki wiatrak, a zasilacz 700 Watt czy może 800? Czy GTA V mi pójdzie? Pytania odnośnie sprzętu komputerowego to podstawa na każdym forum growym. Oczywiście znajdziecie tam teksty właściwe – na temat premier, rozgrywki, modów, kodów, trainerów i tak dalej, ale podzespoły to bardzo dobrze zauważalna część wszystkich komentarzy oraz postów. Gracze grający na komputerach owszem – najczęściej mogą cieszyć się lepszą grafiką, ale w zamian muszą wydać ponad dwukrotność ceny konsoli, dodatkowo już po 18-25 miesiącach decydują się na zmianę sprzętu, gdyż nowe gry wymagają jeszcze mocniejszego procesora, grafiki czy większej ilości pamięci. A do tego wszystkiego dochodzą jeszcze szybkie dyski SSD, które są horrendalnie drogie – pojemność 256GB wymaga wydatku rzędu 450-500 złotych, za tą samą cenę, możemy zakupić dysk 2TB w standardzie HDD. Konsole nie potrzebują żadnych zmian. Wystarczy je kupić, włączyć, włożyć płytę blu-ray z grą i cieszyć się rozgrywką. Nawet przez 5-6 lat, aż do czasu wydania konsoli następnej generacji. Oczywiście konsole mają znacznie dłuższą żywotność. Zwróćcie uwagę na PlayStation 2 – wydane niemal 15 lat temu, na które to do dziś wychodzą gry – niesamowite!

3. Wspaniała gra online i szybkie update’y

Jeśli kupisz nową konsolę będziesz musiał kupować także gry. Piratowanie na konsoli było niemożliwe już w przypadku PS3. Nowa generacja od Sony podwyższyła nawet poziom bezpieczeństwa, dlatego też granie = inwestowanie w oryginalne gry. Jaki to koszt – w zależności od produkcji od 180 do 300 złotych. Wystarczy jednak poczekać pół roku aby zapłacić za grę tylko 100 złotych…lub mniej jeśli gra nie jest popularna. Posiadając oryginalną produkcję nie musisz obawiać się o problemy z odpaleniem produkcji. Szybko zrobisz aktualizację gry do najnowszej wersji i bez problemu dołączysz do rozgrywki multiplayer. Nie musisz też martwić się o to, że gracze będą używać cheatów bądź módów, które przeszkadzają innym i obniżają ich skuteczność gloryfikując oszustów. Rozgrywka online na konsolach może być w prosty sposób streamowania, dzięki czemu nasze działania ujrzy cały świata. Zatem – do sklepów i do dzieła!