Przegląd popularnych spososów poprawy wyglądu brwi

Dzięki szybko zdobytej popularności wielu wizażystów-amatorów na platformach takich jak YouTube i Instagram oraz coraz większemu zainteresowaniu profesjonalnym makijażem do codziennego użytku, perfekcyjnie podkreślone i wyprofilowane brwi stały się w ostatnich latach kluczem do dobrze zrobionego makijażu. Minęły już czasy, w których rozczesanie ich grzebykiem i wyrywanie do grubości zaledwie kilku włosków wystarczało – dziś zarówno profesjonaliści, jak i amatorzy stawiają na pełne, dobrze zaznaczone brwi, które nadają charakteru całej twarzy. Czym jednak poprawiać ich wygląd na co dzień?

Jak mocno podkreślić naturalne brwi?

Brwi stanowią naturalną oprawę oka i dziś, bardziej niż kiedykolwiek, zdajemy sobie z tego sprawę przygotowując swój codzienny makijaż. Choć jednak trendy zdają się stawiać na bardzo mocno podkreślone, idealnie wyprofilowane i rysowane niemalże od szablonu brwi, warto zdać sobie sprawę że nie każdemu będą pasowały brwi a’la Cara Delevigne czy Lily Collins. Skąd jednak wiedzieć, jak mocno powinnaś podkreślić swoje brwi? To proste – metodą prób i błędów.

Pamiętaj, by wszystkie produkty do stylizacji brwi testować przy pełnym, naturalnym dla Ciebie makijażu. Podkreślenie samych brwi przy braku podkładu czy makijażu oka wygląda komicznie i niezbyt estetycznie. Zanim przejdziesz do testowania najlepszych dla Ciebie brwi, musisz zaopatrzyć się w konkretne produkty do ich stylizacji. Co proponujemy?

Delikatne brwi na co dzień

Najbardziej podstawowym, a jednocześnie najbardziej naturalnym sposobem poprawy wyglądu brwi jest podkreślenie ich za pomocą specjalnego cienia do brwi. Produkty tego typu przypominają swoją konsystencją cienie do powiek i dzięki pozostawieniu po sobie jedynie naturalnego, delikatnego koloru pod wciąż widocznymi naturalnymi włoskami brwi, zdecydowanie nadają się do makijażu codziennego. Wśród tych najlepszych zdecydowanie polecamy produkty marki Ardell oraz niekwestionowaną królową kosmetyków do brwi, markę Anastasia Beverly Hills.

Decydując się na podkreślenie brwi cieniem, pamiętaj by znaleźć nie tylko kolor dopasowany do swoich naturalnych włosków (cień może być o ton jaśniejszy niż oprawa oka, ale nigdy zbyt ciemny i zdecydowanie lepiej wybrać odcienie chłodne, niż ciepłe), ale też odpowiedni do jego aplikacji pędzel. Tu najlepiej sprawdzą się małe pędzelki z włosem ściętym na skos.

Uzupełnianie rzadkich brwi

Lekko przerzedzone brwi to najczęstszy problem spotykany przez wizażystów i choć z pozoru trudno go rozwiązać, z odrobiną wprawy i odpowiednimi kosmetykami poradzisz sobie bez problemu. Jeśli zbyt delikatne brwi sprawiają Ci problem, omiń cienie do brwi i przejdź prosto w stronę precyzyjnych kredek (np. Anastasia Bevelry Hills Brow Wiz), lub dających intensywny efekt, ale wymagających sporej wprawy pomad i żeli do brwi (np. kultowej pomady Anastasia Bevely Hills DIPBROW). Pamiętaj, by kształt nowo narysowanych brwi odpowiadał naturalnej krzywiźnie Twojego łuku brwiowego, a pociągnięcia kredką lub pędzelkiem z pomadą imitowały naturalne, delikatne włoski.

Intensywne podkreślenie brwi dla odważnych

Osoby o naturalnie ciemnej oprawie oczu, gęstych brwiach i wyrazistych rysach twarzy mogą pozwolić sobie na nieco mocniejsze podkreślenie brwi, choć i tu nie należy przesadzać ani z kolorem, ani z przerysowaniem. A jeśli wydaje Ci się, że pomoc kolorystyczna nie jest Ci potrzebna, zastosuj właściwy żel do brwi (np. Lime Crime – Bushy Brow Gel), który utrwali włoski i sprawi, że pozostaną na swoim miejscu nawet po całym dniu.

Perfekcyjne brwi w codziennym makijażu? Z odpowiednimi kosmetykami to już nie problem!