Przegląd garaży blaszanych – na który warto się zdecydować?

Garaże stały się elementem niezbędnym w otoczeniu domu. Obecnie każda rodzina posiada co najmniej jeden samochód. Możliwość garażowania pojazdu jest koniecznością, ponieważ przedłuża żywotność samochodu, dzięki jego ochronie przed nieprzyjemnymi skutkami deszczu, śniegu, mrozu. Dzięki niemu można uniknąć codziennego zmagania się z przygotowaniem pojazdu szczególnie w okresie zimowym.

Ważnym kryterium, którym kierują się użytkownicy pojazdów, stanowi jego cena. Tańszym rozwiązaniem jest z pewnością garaż blaszany, który nie wymaga zmagania się z wieloma procedurami administracyjnymi w celu uzyskania zgody na jego budowę.

Zalety garaży blaszanych

Garaże blaszane sprawdzą się praktycznie wszędzie. Mogą służyć nie tylko jako miejsce przechowywania samochodu. Posadowić je można zarówno obok domu jak i bloku, gdzie zazwyczaj miejsce na tego typu konstrukcje jest ograniczone. W przypadku jakichkolwiek problemów, bądź przeprowadzki można dokonać ich demontażu w nieskomplikowany sposób i przenieść w inne miejsce.

Oferta garaży blaszanych

Rynek oferuje szeroki wybór tego typu produktów o odmiennych wymiarach, kształtach i wyglądzie, a także różniących się materiałami zastosowanymi do ich produkcji. Firmy produkujące garaże blaszane spełniają wszystkie oczekiwania swoich klientów, dotyczące zarówno parametrów, jak i ceny, a także proponują produkty standardowe o określonych wymiarach, które są idealnym rozwiązaniem dla klientów poszukujących prostych rozwiązań, dostępnych od ręki. W ofercie znajdują się również garaże z zadaszeniem, pod którym można przechowywać na przykład drewno, narzędzia ogrodnicze lub innego rodzaju sprzęt, który mógłby zmoknąć w czasie deszczu. Pod wiatą może także garażować drugi samochód. Zadaszenie może służyć użytkownikowi jako ogrodowa altana. Dla wymagających klientów firmy produkujące tego typu obiekty oferują garaże premium, które są wykonane z profili zamkniętych i blachy akrylowej, co jest gwarancją ich trwałości oraz funkcjonalności, a także estetyki w każdym otoczeniu. 

Klasyczne blaszaki

Klasyczne blaszaki są podstawowym produktem oferowanym przez producentów tego typu obiektów. Ich główną zaletą jest możliwość umiejscowienia bez posiadania specjalnych zezwoleń. Można je w nieskomplikowany sposób i bez problemu zamontować i rozmontować ze względu na ich lekką i mobilną konstrukcję. Ważnym atutem jest stosunkowo niska cena klasycznego blaszaka. Firma bez problemu dostosuje produkt do potrzeb klienta zarówno w kwestii wymiarów, jak i kształtów, kąta nachylenia dachu oraz jego konstrukcji, ilości drzwi oraz okien. W przypadku zamówienia garażu standardowego może on pojawić się bardzo szybko u klienta. Garaż ocynkowany jest wykonany standardowo z kątowników i ceowników zimnogiętych, konstrukcja dachu została wzmocniona belkami z profili zamkniętych i zabezpieczona farbą przemysłową w kolorze brązowym. Do szkieletu przymocowana jest blacha trapezowa.

Garaże z blachy drewnopodobnej

Garaż z blachy drewnopodobnej został stworzony dla bardziej wymagających klientów, którym zależy na wyjątkowej estetyce produktu i funkcjonalności. Wygląda on jakby był wykonany z drewna. Zaletą ich jest wzmocniona konstrukcja, gdyż wykonano ją z profili zamkniętych, tak zwanych kwadratowych rur, co sprawia, że szkielet garażu zyskuje dużo większą sztywność i wytrzymałość na obciążenia, niż klasyczny blaszak wykonany z kątowników. W związku z taką konstrukcją garażu można go w łatwy sposób ocieplić od wewnątrz, jak również obłożyć blachą, zyskując wtedy zmywalną powierzchnię ścian wewnętrznych, co jest niezwykle korzystne w warsztatach samochodowych, myjniach, zakładach produkcyjnych. Poza tym ocieplenie obiektu z zewnątrz i otynkowanie sprawia, że wygląda jak budynek murowany. 

Garaże akrylowe

Garaże akrylowe charakteryzują się tym, że do konstrukcji tradycyjnego blaszaka przymocowana jest blacha akrylowa panelowa, w wybranym przez klienta kolorze spośród 16 barw. Można łączyć ze sobą dwa różne kolory. Firmy produkujące garaże z blachy oferują wykonanie tego typu produktu z  profili zamkniętych, a poszycia z blach akrylowych lub drewnopodobnych, co tworzy nową linie produktową premium, która jest skierowana do bardziej wymagających klientów w kwestii estetyki produktu. 

Garaże blaszane to konstrukcje, które doskonale sprawdzą się dosłownie wszędzie.