Nie bój się eksperymentów – zmień swój wygląd dzięki soczewkom zerówkom

Soczewki kontaktowe to nie tylko sposób na korekcję wzroku dla osób, które nie przepadają za tradycyjnymi okularami i potrzebują bardziej dyskretnej formy poprawy ostrości widzenia. Podobnie jak szkła okularowe bez korekcji, soczewki mogą występować jako „zerówki”. Noszenie bezbarwnych soczewek zerówek ma oczywiście niewiele sensu, ale co powiesz na soczewki kolorowe, dzięki którym możesz zmienić swój wygląd i kolor oczu? Nie bój się eksperymentów – kolorowe soczewki zerówki to naprawdę ciekawa modowa inwestycja!

Soczewki kontaktowe nie tylko dla osób z wadą wzroku

Kolorowe soczewki kontaktowe mogą kojarzyć się przede wszystkim z planami filmowymi i sesjami zdjęciowymi, podczas których dla ciekawego efektu wizualnego zmieniany jest kolor oczu modelek i aktorów. Wielokrotnie wykorzystywane dla efektu zaskoczenia zdjęcia osób o ciemnej karnacji i nienaturalnie niebieskich, bardzo jasnych oczach to robią wrażenie na każdym. Czy wiesz jednak, że Ty również możesz zaskoczyć swoich bliskich i znajomych zupełnie innym kolorem oczu i wypróbować całkowicie nowego spojrzenia na świat? Wystarczą kolorowe soczewki zerówki, a z oczu niebieskich przejdziesz do głębokiego, czekoladowego spojrzenia i odwrotnie. A może postawisz na zupełnie nietypowy kolor?

Soczewki kolorowe mogą występować zarówno w wersji jednodniowej, jak i w formie soczewek miesięcznych, dlatego wybierając swój wymarzony kolor nie musisz rezygnować z niego już następnego dnia. Co więcej, nie musisz obawiać się żadnego szkodliwego wpływu soczewek na oko – zerówki konstruowane są podobnie, jak tradycyjne soczewki korekcyjne i o ile nie ma wyraźnych przeciwwskazań do ich stosowania, a zasady pielęgnacji i higieny soczewek są przestrzegane, zmiana koloru oczu nie powinna sprawić Ci większego problemu! Modyfikacja własnego wyglądu w tak wyraźny sposób jeszcze nigdy nie była tak prosta.

Czy warto nosić kolorowe soczewki kontaktowe?

Soczewki zerówki mogą wydawać się początkowo niezbyt praktycznym rozwiązaniem. Pytanie o sens umieszczania w oku ciała obcego bez chęci poprawy wady wzroku wydaje się słuszne, choć w rzeczywistości odpowiedź jest bardzo prosta. Kolorowe soczewki kontaktowe bez zdolności korygowania wad wzroku są tak samo bezpieczne, jak tradycyjne soczewki, a ich ciekawy efekt w postaci możliwości zmiany koloru oczu i tym samym całkowitej zmiany swojego wizerunku jest wart podjęcia próby. Kto choć raz nie marzył o zmianie swojego naturalnego koloru oczu?

Kolorowe soczewki zerówki dostępne w salonach optycznych to również dobry sposób na to, by zmienić kolor swoich oczu w sposób bezpieczny i pewny. W sieci nie brakuje dziś miejsc zajmujących się sprzedażą soczewek kolorowych – ich zastosowanie w makijażu, fotografii i w ramach kostiumów na Halloween czy inne imprezy przebierane jest naprawdę szerokie. Czy jednak wybór soczewek z niezaufanego źródła jest naprawdę rozsądny? Naszym zdaniem nie. Tylko soczewki dostępne w salonach optycznych pochodzą od zaufanych producentów, którzy na co dzień zajmują się także tradycyjnymi soczewkami korekcyjnymi i wiedzą, jak przygotować je do bezpiecznego użytkowania. Skoro tacy producenci zabrali się za produkcję kolorowych soczewek zerówek, nie ma powodu by z nich rezygnować!

Nie bój się eksperymentów – zmień kolor swoich oczu szybko i bezpiecznie

Eksperymenty z wyglądem mogą przybierać łagodny wymiar, bazując głównie na makijażu i modzie, albo też opierać się o znacznie bardziej skomplikowane zabiegi chirurgiczne o długotrwałych rezultatach. W przypadku oczu warto stawiać jednak na te znacznie bezpieczniejsze, jak właśnie kolorowe soczewki kontaktowe, które doskonale poradzą sobie ze zmianą Twojego naturalnego koloru oczu bez konieczności ryzykowania zdrowia i bezpieczeństwa wzroku. Kolorowe soczewki kontaktowe są dziś dostępne w ofertach producentów takich jak Acuvue, FreshLook i AirOptics, wszystkich doskonale znanych za wysokiej jakości tradycyjne soczewki kontaktowe. Decydując się na zmianę koloru oczu warto zrobić to w pełni bezpiecznie, stawiając na sprawdzone i atestowane rozwiązania.

Eksperymentowanie z własnym wyglądem nie musi być inwazyjne, choć sam efekt końcowy potrafi zaskakiwać. Soczewki zerówki pozwolą Ci całkowicie odmienić swój codzienny wizerunek i wypróbować zupełnie nowych stylizacji bez ryzykowania zdrowia. To najlepszy przepis na wiosenne eksperymenty modowe!