Najpopularniejsze prezenty na wesele

Zwyczaj wręczania Parze Młodej prezentów ma dosyć długą tradycję i stanowi wyraz wdzięczności za zaproszenie na uroczystość zaślubin oraz uczuć żywionych do nowożeńców.

Okazuje się jednak, że wybór dobrego prezentu ślubnego to nie lada sztuka. Chodzi o to, by podarować coś przydatnego i trafiającego w potrzeby oraz gusta obdarowanych. Co z najbardziej popularnymi podarkami na wesele: czy ofiarować nowożeńcom gotówkę, wino, kwiaty lub elementy wyposażenia wnętrza?

Plusy i minusy najpopularniejszych podarunków

Gotówka

Plusem tego podarunku jest to, że jest on po prostu uniwersalny – zawsze się przyda, nie musisz martwić się o to, co jeszcze podarować Młodym, dlatego że właściwie to, co sprawią sobie za podarowane przez Ciebie pieniądze, będzie już ich własnym wyborem. Jednak i to rozwiązanie ma swoje minusy. Chodzi tutaj o ilość pieniędzy, jaką wypada włożyć do koperty. W sieci możemy znaleźć nawet konkretne podpowiedzi, związane z ilością gotówki, a zależne m.in. od stopnia powiązania z Parą Młodą.

Wino

Wino podarowane w prezencie ślubnym to też dosyć popularny prezent. Posłuży podczas kolacji z przyjaciółmi, rodzinnego obiadu i wielu innych okazji. Warto jednak pamiętać o tym, że czasem możemy mieć do czynienia z osobami niepijącymi lub z różnych powodów nie mogącymi spożywać alkoholu.

Jeśli zatem wiesz, że w danym przypadku alkohol nie będzie wskazanym prezentem ślubnym, wówczas postaraj się o coś innego. Niemniej jednak, w większości przypadków elegancko zapakowane wino może być całkiem dobrym pomysłem.

Kwiaty

Wiązanki ślubne należą bez wątpienia do wyjątkowo pięknych. Dodając do tego fakt, że wiele osób po prostu lubi dostawać kwiaty, wydają się one prezentem idealnym. I rzeczywiście może tak być, pod warunkiem jednak, że oferowanych bukietów nie będzie zbyt dużo. Chodzi o to, że gdy zbyt wielu gości weselnych przyniesie kwiaty, Para Młoda zwyczajnie nie będzie miała co z nimi zrobić.

Dlatego też, aby zapobiec marnotrawieniu bukietów, które niestety szybko więdną, i pieniędzy na nie przeznaczonych, nowożeńcy proszą często w swoich zaproszeniach o przekazanie datku na miejscowe schronisko dla zwierząt lub o zakup kilku akcesoriów dla bezdomnych pupili.

Elementy wyposażenia wnętrza

Mowa tutaj zarówno o dekoracjach, jak i przedmiotach codziennego użytku. Niejednokrotnie zdarzało się, że Młodzi otrzymywali kilka odkurzaczy, żelazek i innych przedmiotów, dlatego też pojawił się taki pomysł, jak sporządzanie listy prezentów. To doczekało się zarówno zwolenników, jak i przeciwników.

Przedmioty codziennego użytku będą jak najbardziej wskazane, gdy małżonkowie dopiero zaczynają urządzać swoje cztery ściany, jeśli jednak chodzi o dekoracje, decyduj się na nie głównie wtedy, gdy wiesz, jaki styl będzie dominował w mieszkaniu lub domu.

ślubny prezent

Gdzie warto urządzić wesele we Wrocławiu?

W powyższym akapicie była mowa o popularnych prezentach ślubnych, mających charakter w pełni materialny. Tymczasem istnieją również inne rozwiązania, jakie mogą bardzo wesprzeć Młodą Parę, a nie muszą nic kosztować. Jednym z takich pomysłów jest pomoc w organizacji wesela. Jeśli zatem jesteś na tyle blisko z nowożeńcami, zaoferuj swoją pomoc i sprawdź, które hotele oferują możliwość zorganizowania wesela we Wrocławiu.

Jednym z miejsc z atrakcyjną ofertą weselną jest Hotel Jasek Premium. W tym miejscu każdy zdaje sobie sprawę z tego, jak ważnym dniem jest uroczystość zaślubin, dlatego też szczególnie zależy im na tym, by oferować Parze Młodej jak najlepsze warunki i sprawić, że przygotowania do wesela będą jak najmniej stresujące. Dysponują trzema salami balowymi, w których może zmieścić się od 80 do 250 osób, a do tego spełniają wszystkie wymogi urzędowe, niezbędne w celu organizacji ślubu w plenerze.