Meble biurowe na wymiar od producenta?

Dopasowanie odpowiednich mebli do biura jest zadaniem, które wymaga nie tylko czasu, ale i kreatywności. Najczęściej, decyzję o zakupie mebli decyduje właściciel firmy.

Umeblowanie biura to nierzadko podejmowany temat, jeśli chodzi o wystrój wnętrz. Najważniejsze jest zapewnienie pracownikom wygody i komfortu podczas pracy. Biurka i krzesła powinny być regulowane lub stworzone pod indywidualne potrzeby klienta. W każdym biurze można natknąć się na szafki i regały. W skład przestrzeni biurowej wchodzi również kuchnia, dlatego właściciel firmy musi wybrać meble do kuchni, które będą jednocześnie estetyczne i funkcjonalne.

Meble do biura na wymiar

Najważniejsza jesty jednak przestrzeń, w której pracownicy spędzają 8 godzin. Biurka i krzesła biurowe są obecnie coraz częściej zamawiane na wymiar. Meble na wymiar są idealnym pomysłem do biura, nie tylko w przypadku niewielkich lub wymiarowo niestandardowych pomieszczeń. Zamawiając meble na wymiar do biura, pracodawca tak naprawdę dba o maksymalny komfort swoich pracowników oraz o nienaganną prezencję biura.

Meble na wymiar do biura to zawsze klasa wyżej niż gotowce ze sklepów meblowych. Poniżej przedstawiamy dlaczego warto je kupić i dlaczego warto zapłacić te około 30% więcej.

  1. Możliwość zamówienia nietypowych kształtów. To co najbardziej podkreśla indywidualizm mebla to jego oryginalność. Obecnie zdecydowana większość rynku to bardzo sztampowe konstrukcje z katalogów. Pochodzące z wielkich fabryk są uniwersalne czyli de facto nadają się do każdego wnętrza.  Znacznie ustępują pod tym względem meblem na wymiar.
  2. Opcja montażu w nietypowych pomieszczeniach. Czasami zdarza się tak, że te katalogowe meble nie posiadają oczekiwanych rozmiarów. Są produkowane tylko w kilku opcjach a w konsekwencji nie wejdą do naszej super małej sali biurowej czy takiej o nietypowych kształtach. Wtedy z pomocą przychodzą meble na wymiar, które nie tylko robione są co do centymetra pod wymiary pokoju ale mogą charakteryzować się niebanalnym wyglądem.
  3. Oryginalność. Czynnik który coraz bardziej zdaje się być w cenie. Bardzo charakterystyczne dodatki budują klimat i odznaczają nasze biuro z tłumu. W erze bardzo powielanych wzorów liczy się ten charakterystyczny styl, który dodaje animuszu.

Udział w rynku mebli na wymiar do biura jest jeszcze stosunkowo mały jednak w przyszłości możemy się spodziewać jego stałego aczkolwiek powolnego wzrostu. Ludzie coraz bardziej chcą się wyróżniać z tłumu a meble na wymiar w biurze stanowią bardzo dobre dopełnienie tej filozofii życia.

fotele biurowe gdańsk

Czy warto kupić meble na wymiar do biura?

Ze względu na liczne zalety, jakimi cechują się meble biurowe projektowane na wymiar, warto rozważyć tę opcję jeszcze na długo przed planowanym otwarciem nowego oddziału firmy. Oryginalne i maksymalnie dopasowane do potrzeb klienta meble biurowe na wymiar, mogą być nie tylko prezencyjne, ale i trwałe. Dziś, producenci mebli na wymiar oferują trwałe tworzywa, które wykorzystywane są w procesach produkcji. Biurka, stoły i krzesła są wykonywane nie tylko z drewna, ale i – w zależności od oczekiwań klienta i wymagań danego miejsca – z tworzywa sztucznego, szkła i innych surowców.

Producenci mebli biurowych na wymiar starają się zaoferować różnorodne meble do przestrzeni w każdym stylu. Niemniej jednak coraz częściej można spotkać meble nowoczesne, dedykowane przestrzennym pomieszczeniom.

Estetyczne i wygodne miejsce pracy

Warto pamiętać o tym, że meble na wymiar to większy koszt, niż w przypadku mebli kupionych hurtowo z meblowego marketu. W XXI wieku, znaczna większość pracodawców bierze pod uwagę wygląd biura/ biurowca, które jest wizytówką firmy. W siedzibie lub oddziałach odbywają się liczne spotkania, rozmowy kwalifikacyjne czy eventy biznesowe. Niezależnie od wielkości firmy i branży, dzisiejsze biuro musi być nie tylko czyste i zadbane. Istotną rolę odgrywają tu meble biurowe.

Decydując się na meble biurowe od producenta na wymiar, właściciele firm nie poprzestają na podstawowym wyposażeniu. Coraz częściej, w biurach znajdują się meblowe akcesoria uzupełniające, takie jak wieszaki, pufy, poduszki czy krzesła do pomieszczeń socjalnych i panele ścienne. Wszystkie te elementy dodają klimatu i uroku biura, a także funkcjonalności. Warto więc wybrać opcję zamówienia mebli biurowych na wymiar, gdyż to pozwoli nam stworzyć oryginalne i maksymalnie dostosowane do potrzeb pracowników miejsce pracy.