Knebel do sypialni – temat tabu czy już nie?

W obecnych, coraz bardziej wyzwolonych czasach, chętnie sięgamy po więcej w różnych sferach życia. Jedną z nich jest seks. Nie poprzestajemy już jedynie na obserwowaniu ostrzejszych zabaw, jakimi raczą się aktorzy w filmach dla dorosłych.

Dziś bez skrępowania wcielamy je w życie. Urozmaiceniu pożycia łóżkowego pomaga m.in. knebel sypialniany, dzięki któremu dotychczasowe doznania przechodzą na wyższy poziom. Zanim jednak rozważymy zakup takiego dodatku, dowiedzmy się, jakie są jego rodzaje i czy rzeczywiście warto.

Knebel do sypialni

Dodatki tego typu jeszcze do niedawna uchodziły za zbyt perwersyjne, by mówić o tym otwarcie. Obecnie coraz więcej osób łamie ten temat tabu i urozmaica nim swoje życie erotyczne. Można powiedzieć, że poniekąd ma on zastosowanie czysto praktyczne. Czasem za wieloma ścianami kryją się zbyt ciekawskie uszy, a knebel pozwala skutecznie wyciszyć niektóre odgłosy łóżkowych zabaw. Pod warunkiem oczywiście, że zainteresowanym będzie odpowiadała taka forma wyciszania.

Najpopularniejsze rodzaje knebla do sypialni

Kneble oddychające

Idealne dla początkujących oddychające kneble pozwolą przekonać się, czy zabawy w stylu BDSM są rzeczywiście dobre dla was. Wykorzystanie materiałów hipoalergicznych sprawia, że skóra nie zareaguje uczuleniem. Co więcej, kneble polecane dla początkujących nie mają na ogół średnicy większej niż 4 centymetry i nie utrudniają oddychania, dzięki wyposażeniu knebla w specjalne, silikonowe kulki z otworami. Pełne poczucie komfortu pomimo zakneblowania zyskujemy dzięki klamerkom umożliwiającym dopasowanie knebla do rozmiaru głowy, co zapobiegnie jego zsunięciu się lub zbyt mocnemu uściskowi.

Kneble z dodatkami

Są to kneble dla wszystkich pragnących mocniejszych doznań. Są one wyposażone w różne dodatki takie jak klamerki na sutki, lub rozpieracze do ust. Połączenie knebla z maską zasłaniającą twarz pomaga w dodaniu łóżkowym igraszkom jeszcze więcej charakteru. Na ogół kneble BDSM dla bardziej zaawansowanych są stylizowane poprzez zastosowanie różnego rodzaju metalowych okuć i innych dodatków. Inną, dosyć nietypową propozycją jest wypróbowanie knebli nadmuchiwanych. Już sama forma takiego knebla pomaga wytrącić się z sypialnianej rutyny.

Knebel do sypialni – rodzaje materiałów

Dobrze dobrany knebel to taki, który nie tylko nie utrudni oddychania zbyt mocno, lecz także będzie łatwy w dezynfekcji. Jaki będzie zatem najlepszy? Polecane są te wykonane z silikonu, przede wszystkim z uwagi na brak smaku i zapachu. Unikamy knebli wykonanych z tworzyw sztucznych, które nierzadko mają intensywny, a w dodatku nieprzyjemny smak i zapach. Nie decydujmy się na kneble z masy żelowej, które przy dłuższym kontakcie ze śliną mogą ulec rozpuszczeniu. Kneble skórzane są bardzo stylowe, lecz skóra ekologiczna i prawdziwa to materiały nienadające się do dezynfekcji, zatem korzystajmy z knebli tego typu jedynie ze stałym partnerem, by ograniczyć ryzyko infekcji.

Przykładowy model knebla ze sklepu erotycznego eRozkosz.pl

Czy warto kupować knebel?

Knebel w wielu z nas może wywołać dosyć nieprzyjemne skojarzenia i obawy. Mimo to, nic nie stoi na przeszkodzie ku temu, by spróbować. By jednak takie zabawy nie skończyły się nieprzyjemnie, warto zadbać o odpowiednią atmosferę. Zabawa w dominację i uległość wymaga zaufania, a także wiedzy, kiedy przestać. Ustalcie wcześniej odpowiednie sygnały, które nie będą elementem igraszek, lecz jasnym znakiem, że zabawę trzeba złagodzić lub definitywnie przerwać. Niech to będą konkretne, zdecydowane sygnały. W przeciwnym razie mogą być błędnie zinterpretowane. Ważna jest także pozycja.

Choć na wielu zdjęciach z kneblem w roli głównej widzimy osoby w pozycji leżącej, to w praktyce jest to zbyt niebezpieczne. Knebel utrudnia przełykanie śliny, a leżąc, można się nią zadławić. Wykorzystanie knebla we właściwy dla was sposób może przenieść wasz seks w nowy, nieznany wymiar. Pamiętajmy jednak także o tym, by do niczego się nie zmuszać. Łóżkowe eksperymenty cieszą się obecnie dużym uznaniem, lecz jeśli jesteście absolutnie pewni, że takie zabawy nie są dla was, nie zmuszajcie się. Gdy jednak podjęliście decyzje o tym, by zaprosić do waszej sypialni knebel, koniecznie zajrzyjcie w zaufane miejsca z bezpiecznymi dla zdrowia gadżetami i odwiedźcie internetowy sex shop erozkosz.pl