Jakie oprawy powinniśmy zastosować w magazynie?

Oświetlenie przestrzeni magazynowych ma wpływ nie tylko na lepszą pracę, ale przede wszystkim bezpieczeństwo zatrudnionych tam pracowników. Dlatego warto podjąć się zmodernizowania dotychczasowego oświetlenia, aby zapewnić im najlepszy komfort pracy, a przy okazji zwiększyć oszczędność energetyczną.

Nowoczesna technologia oświetlenia LED już od wielu lat jest ściśle związana z przemysłem. Do niedawna mało kto był zainteresowany modernizacją oświetlenia i zamiany starych świetlówek na diody LED. Aktualnie zmiany wprowadza coraz więcej przedsiębiorców – głównie ze względu na wiele zalet i szerokie zastosowanie. Oświetlenie LED pozwala na obniżenie kosztów za energię elektryczną na poziomie kilkudziesięciu procent, a jednocześnie dobrze wpływa na środowisko (oświetlenie LED jest ekologiczne). Dodatkowo większa wydajność diod LED przedłuża ich żywotność. Jakie oprawy powinniśmy zatem zastosować w magazynie?

Oprawa Highline LED najlepsza do większych powierzchni

Oprawa Highline LED powstała z myślą o ogromnych przestrzeniach przemysłowych, przez co z pewnością sprawdzi się również na wielkopowierzchniowych magazynach paletowych – głównie przez swoje szerokie zastosowanie. Konstrukcja opraw Highline LED, a także ich trwałość oraz odporność na działa mechaniczne sprawia, że mogą być montowane w pomieszczeniach wysokich, a nadal będą doskonale wpływały na pracę zatrudnionych osób.

Oprawa Highline wyróżnia się niezwykłą skutecznością świetlną, co pozwala na maksymalne oszczędności przy jak największym natężeniu światła. Dodatkowo funkcja sterowania systemem DALI zwiększa poziom oszczędności, pozwalając dostosować stopień światła w zależności od pomieszczenia i pory dnia.

Highbay LED – największa korzyść dla pracowników

Oprawa Highbay LED ze względu na swoją modułową konstrukcję i dostępne przez to modyfikację, świetnie sprawdza się w magazynach wielkopowierzchniowych. Jej tłoczony profil pozwala na zaprojektowanie doskonałego świetlenia, które utrzyma optymalną relację wagi do powierzchni oświetleniowej.

Konstrukcja opraw Highbay jest odporna na wodę, pył oraz działanie czynników mechanicznych. Dodatkowo kilka wersji strumieniowych pozwala na dokładnie oświetlenie poszczególnych części magazynu, co ma niebagatelne znaczenie na jakość pracy zatrudnionych osób. Dostosowane strumienie świetlne minimalizują zjawisko olśnienia, pojawiające się u osób, które dużo czasu spędzają w słabo oświetlonych pomieszczeniach.

Highbay LED są niezwykle korzystne dla pracowników zatrudnionych w magazynach paletowych. Liczne strumienie świetlne doskonale doświetlają wszystkie stanowiska pracy, minimalizując zagrożenie, zapewniając pracownikom bezpieczeństwo, a także chroni ich przed występowaniem chorób zawodowych.

Industrial LED stworzone z myślą o przemyśle

Oprawy Industrial LED współcześnie stanowią najlepszy zamiennik hermetycznych opraw świetlówkowych. Cieszą się długą żywotnością oraz efektywnością oświetlenia na poziomie 185 Im/W. Industrial LED to najnowszej generacji lampa, której źródło energii jest oparte na diodach. Oprawy Industrial świetnie sprawdzą się jako oświetlenie przemysłowe ze względu na fakt, że istnieje możliwość instalacji lamp bezpośrednio nad określonymi stanowiskami pracy, zapewniając w ten sposób największy komfort pracownikom.

Za oprawami Industrial LED przemawia również obudowa wykonana z poliwęglanu, uzupełniona włóknem szklanym poliestru. Dzięki temu oprawy są niezwykle trwałe i odporne na działanie różnych czynników zewnętrznych czy mechanicznych.

oświetlanie przemysłowe LED

Jakie oprawy znajdą zastosowanie w magazynie?

Decydując się na modernizację oświetlenia na oświetlenie LED w magazynach, warto pamiętać, że istnieje kilka rodzajów opraw, które świetnie się do tego nadają.Industrial LED zapewni ciągłość oświetlenia i największą oszczędność energii elektrycznej, Highline LED przez modułową konstrukcję można dostosować do każdego pomieszczenia oraz uzupełnić systemem sterowania światłem DALI. Szczególnie polecane są również oprawy Highbay LED, stworzone z myślą o poprawie komfortu pracy.