Jak zadbać o komfort w kamperze?

Kamper lub przyczepa kempingowa to pojazdy, w których warto zadbać o komfort, higienę i odpowiedni, wysoki poziom czystości. 

Aby wiedzieć jak to osiągnąć, warto zwrócić uwagę na wszystkie pomieszczenia lub elementy, które wymagają częstego czyszczenia. Zarówno w kamperze, jak i na jachcie czy nawet w autobusach i samolotach, jednym z bardziej wymagających pomieszczeń jest toaleta. Znajdująca się bezpośrednio w pojeździe toaleta nie jest podłączona do kanalizacji. Właściciel kampera musi więc zaopatrzyć swój pojazd w specjalne instalacje, by zapewnić komfort wszystkim użytkownikom pojazdu. 

Instalacje sanitarne w kamperze

Pojazdy takie jak kamper, są najczęściej wyposażane w specjalną toaletę przenośną. Od kilku lat, w Polsce znacznie wzrosła popularność wyjazdów kamperem w dalekie rejony kraju, a nawet za granicę. Bezpieczny i przytulny kamper ma zarówno funkcję pojazdu, jak i tymczasowego mieszkania. Abyśmy czuli się w pełni komfortowo, należy odpowiednio zadbać o wszystkie pomieszczenia sanitarne. Elementy takie jak zlewy i toaleta w kamperze nie działają na tych samych zasadach, do których jesteśmy przyzwyczajeni.

Wszelkie nieczystości nie są odprowadzane do kanalizacji, przez co właściciel kampera musi je smaodzielnie utylizować w wyznaczonych do tego miejscach. Na szczęście, dzięki prężnie rozwijającej się biotechnologii, obecnie możemy w łatwy sposób zadbać o przenośną toaletę i zlewy. 

Biotechnologia do karawaningu

płyn do wc kamperOsoby posiadające, obsługujące lub wynajmujące kampera, powinny znać zasady dotyczące zachowania wysokiego poziomu higieny w pomieszczeniach sanitarnych.

Podstawą jest regularna dezynfekcja i czyszczenie urządzeń, jednak obecnie mamy również możliwość stosowania specjalistycznych środków, których zadaniem jest deodoryzacja wody czarnej i szarej oraz degradacja materiałów organicznych. Szara woda to ta, która pochodzi ze zlewu po myciu rąk lub naczyń oraz po kąpieli i sprzątaniu. Czarna woda znajduje się w toalecie.

Proces deodoryzacji znacznie poprawia komfort wszystkich użytkowników kampera, ponieważ jest to pojazd stosunkowo niewielki, przez co zapachy unoszą się wewnątrz.

Dodatkowo, przez brak kanalizacji, odpady i materiały organiczne nie są odprowadzane do ścieków, tylko pozostają w przenośnej toalecie, w specjalnym pojemniku. Warto więc wykorzystać dedykowane specyfiki, które niwelują przykry zapach, a także zmniejszają znacznie ilość zgromadzonyhc materiałów organicznych. Naturalny skład biopreparatów jest w pełni biodegradowalny, przez co nie zanieczyszcza środowiska. Poza tym, dobrze dobrany specyfik może zmniejszyć poziom nieczystości nawet o połowę. Warto więc stosować sprawdzone i naturalne biopreparaty, które dostaniemy w sklepach stacjonarnych lub w internecie.

Biotechnologia do karawaningu i jachtingu zapewnia nam podniesienie poziomu higieny i komfortu dla wszystkich osób, które spędzają z nami czas w kamperze. Trzeba również pamiętać, że podczas wakacji, dbanie o higienę powinno być wzmożone, dlatego stawiając na dedykowane biopreparaty, zapewnimy sobie i swoim bliskim komfort i wygodę.