Dlaczego warto wybrać mieszkanie gotowe do odbioru?

Zakup nowego mieszkania to rozwiązanie cieszące się coraz większą popularnością z wielu powodów.

Jest to decyzja na długie lata, dlatego też jeśli jeszcze wahasz się pomiędzy mieszkaniami z rynku wtórnego i pierwotnego, zapoznaj się z poniższymi argumentami. Dlaczego warto wybrać mieszkanie z pierwszej ręki?

Zyskujesz dostęp do nowoczesnych udogodnień

Mieszkanie kupione od dewelopera ma tę przewagę, że jest bardzo dobrze dostosowane do potrzeb współczesnych konsumentów. Podczas budowy wykorzystywane są wysokiej jakości, ekologiczne materiały, przekładające się na niższe koszty utrzymania budynku w kolejnych latach.

Dodatkowo liczą się też liczne udogodnienia, na jakie próżno liczyć w mieszkaniach osadzonych w starej zabudowie. Mowa m.in. o wyższej estetyce, monitorowanym osiedlu, windach, udogodnieniach dla osób niepełnosprawnych, a nawet stacjach do ładowania pojazdów elektrycznych i hybrydowych.

Nikt przed Tobą nie korzystał z mieszkania

Kupując mieszkanie z drugiej ręki, nigdy tak dokładnie nie wiesz, kto jeszcze z niego korzystał i jak o nie dbał. Dlatego też często konieczne są remonty, czy nawet zaawansowane dezynfekcje. W przypadku zakupu mieszkania od dewelopera to Ty wybierasz, czy chcesz, by było one wykończone pod klucz i gotowe do użytkowania, czy też samodzielnie podejmiesz się jego urządzenia.

Jeśli zdecydujesz się wynająć mieszkanie innym, dużo szybciej znajdziesz zainteresowanych – coraz więcej osób bardzo ceni sobie estetykę wnętrza oraz nowoczesne rozwiązania. Warto też pamiętać o tym, że nie uiszczasz podatku od czynności cywilnoprawnych.

Oferta mieszkań od dewelopera jest dużo bardziej interesująca

Chociaż szacuje się, że mieszkań gotowych do odbioru jest w Polsce nieco ponad 4000, wciąż w wielu atrakcyjnych lokalizacjach powstają kolejne inwestycje, przy czym dobrym przykładem będzie tutaj osiedle domów szeregowych na Wilanowie.

Dostępne są zarówno mieszkania wielopokojowe, apartamenty, jak i niewielkie kawalerki, dzięki czemu każdy znajdzie coś idealnie dobranego do swoich potrzeb. Co więcej, jeśli zdecydujesz się na zakup mieszkania jeszcze przed jego ostatecznym wykończeniem, możesz nanieść poprawki na etapie projektowania – w mieszkaniach z rynku wtórnego rozwiązanie to nie jest możliwe.

Masz dostęp do atrakcyjnie wykończonego osiedla

Współcześni deweloperzy zdają sobie sprawę z tego, jak ważna jest estetyka przestrzeni wspólnej. Atrakcyjne place zabaw, wygodne chodniki, ścieżki rowerowe, czy też strefy relaksu przeznaczone do wspólnego użytkowania lub ogródki prywatne nabierają coraz to większego znaczenia.

Doceniamy dzisiaj znaczenie relaksu coraz bardziej, dlatego też podjęcie decyzji o zamieszkaniu na nowoczesnym osiedlu opiera się m.in. o dostęp do stref, w których wypoczynek ten będzie najbardziej komfortowy.

Na co zwrócić uwagę przy kupowaniu mieszkania od dewelopera?

  • Sprawdź ,czy deweloper ma pozwolenie na budowę i prawo do zarządzania gruntem.
  • Zwróć uwagę na układ pomieszczeń. Na optymalne oświetlenie w ciągu dnia można liczyć w mieszkaniach z oknami wychodzącymi na zachód i południe.
  • Zapytaj o ewentualne opóźnienia, a także zwróć uwagę na dotyczące ich zapisy w umowie.
  • Sprawdź, czy umowa nie zawiera zapisów niedozwolonych, obejmujących m.in. zakaz składania reklamacji, kary za odstąpienie od umowy lub niedotrzymanie terminu spłacania rat.
  • Sprawdź, czy w pobliżu nie znajdują się obiekty będące źródłem zwiększonej ilości hałasu, np. fabryki, lotniska, dworce kolejowe.

mieszkania od dewelopera

Mieszkania gotowe do odbioru – dla kogo będą najlepszym rozwiązaniem?

Są one dobrym pomysłem dla wszystkich, którzy nie mogą lub nie chcą czekać kilku miesięcy, lub lat na wykończenie inwestycji. Mieszkania zakupione od dewelopera to również świetne rozwiązanie dla wszystkich osób ceniących sobie nowoczesne udogodnienia i bezpieczeństwo – nowe osiedla są na ogół monitorowane, a z uwagi na duże zainteresowanie zacisznymi, spokojnymi terenami, mieszkania te na ogół będą znajdowały się w bezpiecznych, atrakcyjnych dla inwestorów dzielnicach.

Zakup mieszkania to decyzja na długie lata, a nierzadko nawet na całe życie, dlatego przemyśl ją szczególnie dobrze. Mieszkania z pierwszej ręki mają mnóstwo zalet, dzięki którym zyskują przewagę nad nieruchomościami z rynku wtórnego. Rozważ je i wybierz inwestycję, która najlepiej spełni Twoje oczekiwania.