Deutz-fahr Agrolux 7 – cechy serii

Ciągniki Deutz Fahr cieszą się bardzo dobrą opinią wśród rolników oraz właścicieli gospodarstw rolnych. Producent wychodząc naprzeciw ich oczekiwaniom wyprodukował nowoczesną serię ciągników Agrolux 7, która cechuje się niezawodnością, trwałością i ekonomią podczas codziennej eksploatacji.

Warto zwrócić uwagę na fakt, że model serii Agrolux 7 to najnowocześniejszy design, trwałość oraz sprawność połączona z komfortem pracy operatora ciągnika. Pojazdy tego typu sprawdzają się idealnie zarówno podczas wykonywania drobnych prac jak i ciężkich zadań, nawet w najtrudniejszych warunkach atmosferycznych.

Agrolux serii 7 – cechy

Seria 7 ciągników Deutz Fahr sygnowana jest trzema hasłami – niezawodność, trwałość oraz ekonomia. Wynika to ze względu na ich wysoki poziom wykonania z wykorzystaniem najlepszych możliwych materiałów podczas produkcji. Ciągniki wywodzące się z tej serii są wyprodukowane z myślą zarówno o małych jak i dużych gospodarstwach rolnych. Warto zwrócić uwagę na fakt, iż ciągniki tej serii są niepowtarzalne ze względu na zastosowanie zaawansowanej technologii, połączonej z wyjątkowym wzornictwem. Ciągniki te mogą być wyposażone w nowoczesne oświetlenie LED, które gwarantuje łatwość w wykonywaniu prac, nawet nocą. 

Silniki montowane w modelach Agrolux 7 są jednymi z najlepszych w tej klasie. Sercem dla tych pojazdów są nowoczesne, sześciocylindrowe silniki, które generują moc od 222 koni mechanicznych do 263 koni. Jest to niezwykle dobry wynik, który pozwala je wyróżnić spośród innych dostępnych na rynku modeli. Tak wysoka moc pozwala na pracę nawet w najcięższych warunkach oraz wykonywanie prac z wykorzystaniem dodatkowego, ciężkiego osprzętu. Tego typu nowoczesna jednostka napędowa jest wyposażona w dolot powietrza wraz z turbosprężarką i intercoolerem.

Na pokładzie ciągnika Agrolux 7 zamontowano podwójną pompę paliwową, która smarowana jest olejem silnikowym, a nie paliwem, tak jak w tradycyjnych ciągnikach.

deutz fahr seria 7Jeśli chodzi o wymogi odnośnie nowych norm emisji spalin, zastosowano tu technologię zwaną SCR wraz z płynem Adblue. To rozwiązanie pozwala w znacznym stopniu ograniczyć wydzielanie się przez układ wydechowy niebezpiecznych cząstek, które przenikają do atmosfery.

Układ oczyszczania spalin umiejscowiony jest za silnikiem, co pozwala odciążyć jednostkę napędową i nie powoduje utraty mocy. Warto także wspomnieć, że modele serii 7 zużywają nawet do 10% oleju napędowego mniej od innych ciągników. Dobrym posunięciem producenta jest też wykorzystanie technologii, która pozwala napędzać pojazd w 100% paliwem zwanym biodieslem. Firma Deutz Fahr w zakresie ochrony środowiska stosuje w modelach Agrolux 7 nie tylko katalizatory, ale także wykonuje pojazdy w oparciu o zastosowanie ekologicznych i biodegradowalnych materiałów już na etapie produkcji.

Dla kogo przeznaczona jest seria Agrolux 7?

Seria 7 została zaprojektowana z myślą o ciężkich pracach polowych w gospodarstwach rolnych. Ciągniki tej seri sprawdzą się zarówno w małych jak i dużych gospodarstwach. Ze względu na duży potencjał mocy, mogą być one wykorzystywane wraz z ciężkim osprzętem, który jest wymienny. Seria Agrolux jest przeznaczona dla osób ceniących sobie niezawodność, jakość oraz poziom wykonania. Ważna jest także ergonomia pracy, która w modelach Agrolux 7 jest na najwyższym poziomie.

Seria 7 posiada także zbiorniki paliwa o pojemnościach nawet do 380 litrów, co zapewnia ich dużą autonomię. Zredukowano dzięki temu potrzebę wykonywania przerw na ewentualne uzupełnianie paliwa podczas całego dnia pracy. To bardzo dobre posunięcie, które przemawia za wyborem ciągnika właśnie z tej serii. Zdecydowanie warto dokonać zakupu ciągnika serii 7, choćby ze względu na jakość wykonania oraz zastosowanie najnowszych technologii. Dużą zaletą ciągników Deutz Fahr jest wykorzystywanie biodegradowalnych materiałów podczas ich produkcji, co w znacznym stopniu przyczynia się do ochrony środowiska naturalnego.

Ciągniki Agrolux 7 to niezawodność, jakość oraz trwałość. Warto wybierać modele oznaczone tą nazwą, ponieważ pozwolą one na wykonywanie nawet najcięższych prac na terenie gospodarstwa rolnego. Dzięki zastosowaniu najnowszych technologicznie rozwiązań, można spodziewać się dobrej ergonomii pracy oraz dostosowania ciągnika do najróżniejszych prac i zadań.

Przeczytaj także: http://www.gazeta-meska.pl/same-deutz-fahr-opinie/