Co powinno znaleźć się w pokoju niemowlęcym?

Niemowlę jest dzieckiem, którym trzeba się zajmować przez całą dobę. O maluszka trzeba bardzo dbać, dlatego rodzice i krewni są szczególnie uważni, jeśli kupują maluchowi zabawki lub akcesoria do wyposażenia pokoju. Wszystkie przedmioty znajdujące się w pokoju dziecka powinny być miękkie, lekkie i miłe w dotyku. Poza tym, istotne jest zwracanie uwagi na różne zabezpieczenia w pokoju. Dziecko raczkujące jest ciekawe świata i może wchodzić na meble, sięgać po różne przedmioty lub wstawać w łóżeczku. W tym celu, należy zapewnić mu przede wszystkim bezpieczeństwo.

Pokój maluszka powinien być przytulny – warto zadbać o to, by nasze dziecko chętnie w nim przebywało. Odpowiednie zagospodarowanie pokoju niemowlęcia umożliwi mu odpoczynek, komfort i zabawę. Co powinno obowiązkowo znaleźć się w pokoju każdego niemowlęcia?

Wyposażenie pokoju każdego niemowlaka – łóżeczko i kokon niemowlęcy

Każdy maluch ma łóżeczko, nosidełko lub matę edukacyjną do zabawy. Łóżeczko musi być wyposażone w barierki, których dziecko nie będzie w stanie przewrócić ani przejść nad nimi. Całe wyposażenie łóżeczka musi być wygodne dla dziecka i nie ograniczać jego swobody. Pościel, kocyk i inne elementy wchodzące w skład wyposażenia łóżeczka, nie mogą podrażniać skóry dziecka i być miłe w dotyku.

W celu zwiększenia komfortu niemowlęcia warto również zastanowić się nad kupnem dekoracyjnych poduszek -pluszaków dla dzieci, które będą miękkie w dotyku, a ciekawe postacie i kolory uatrakcyjnią pokój dziecka.

Pokój dziecięcy, kokon niemowlęcy

Poduszki pluszaki są  elementem dekoracji i jednocześnie są bardzo funkcjonalne.Takie akcesoria zazwyczaj są w różnych kształtach typu serduszko, chmurka, a nawet w kształcie zwierząt i postaci z bajek.

Zabawki i dodatki – obowiązkowo w pokoju dziecka

Zabawki stanowią zdecydowaną większość wyposażeni pokoju każdego malucha. Misie, lalki, wózki czy maskotki to zapewne ulubione elementy dziecka, jakie znajdują się w jego własnym pokoju. Wielu jest rodziców, który chętnie kupują swoim pociechom zabawki i gry edukacyjne. Dzięki nim, dziecko podczas zabawy może się również uczyć.

Każde niemowlę powinno posiadać własną matę edukacyjną z różnymi zabawkami, kolorami i materiałami. To pozwoli pobudzić wyobraźnię i pamięć dziecka. Posiadając taką matę, maluch angażuje swój zmysły podczas zabawy. Podobny do maty jest stolik interaktywny. Dzieci chętnie bawią się razem, więc akcesorium posiadające wiele elementów będzie szczególnie ciekawe.

Dość popularne są również miękkie puzzle, które jest w stanie ułożyć nawet najmłodszy maluch. Dziecko uczy się kształtów oraz dopasowywania ich do siebie. Warto kupić puzzle z postaciami z bajek, ze zwierzętami lub z prostymi, kolorowymi wzorami.

Każdy nowy element w pokoju niemowlęcia, staje się obiektem zainteresowania ze strony dziecka. W ten sposób, maluch chce bliżej poznać wszystko co go otacza. Kolorystyka elementów, które znajdują się w dziecięcych pokojach, jest różnorodna – czerwień, zieleń, róż, błękit czy żółć to kolory ciepłe, które są przyjazne dzieciom. Warto zwrócić na to uwagę, przed wybraniem się na zakupy.