Chcesz rozpocząć przygodę z soczewkami? Postaw na jednodniowe soczewki konktaktowe

Popularność soczewek kontaktowych stale rośnie. Ze względu na to, że są one aktualnie bardzo łatwo dostępne oraz można dopasować je do każdej wady wzroku, coraz więcej osób decyduje się na to komfortowe rozwiązanie. Dlaczego soczewki są tak popularne i dlaczego warto się na nie zdecydować? Czy każdy może nosić soczewki kontaktowe, czy też są osoby, u których nie jest to wskazane? Jakie są ich zalety i jak zacząć swoją przygodę z soczewkami? 

Wygoda i komfort w każdej sytuacji – wybierz soczewki kontaktowe

Choć na przestrzeni lat sposób postrzegania osób, które noszą okulary zdecydowanie się zmienił, to jednak nie zawsze są one komfortowym wyborem. Okulary mogą przeszkadzać podczas uprawiania sportu oraz w wielu innych sytuacjach. Ponadto zdarza się, że chcemy, aby nasza wada wzroku była niewidoczna – wtedy warto zdecydować się na zastąpienie okularów szkłami kontaktowymi. Jest to rozwiązanie bardzo wygodne i praktyczne. Na szkła kontaktowe obecnie decyduje się coraz więcej osób. Ich rosnąca popularność jest spowodowana między innymi tym, że obecnie szkła kontaktowe są naprawdę łatwo dostępne. Jeszcze kilka lat temu były one bardzo drogie i dostępne tylko w wybranych salonach optycznych. Obecnie ten problem praktycznie nie istnieje, a zakup soczewek nie wiąże się z dużym wydatkiem. 

aplikowanie soczewki kontaktowej

Szkła kontaktowe obecnie można dopasować do każdej wady wzroku. Dostępne są specjalne modele, które mogą być stosowane przez osoby, które potrzebują szkieł progresywnych, a także soczewki, które będą zapewniać doskonałą ostrość widzenia osobom z astygmatyzmem. Dzięki temu, że obecnie na rynku dostępne są różne rodzaje soczewek kontaktowych, to może je nosić niemal każdy, bez ograniczeń. Do wyjątków zaliczają się między innym osoby, które mają alergię na materiały, z których wykonane są soczewki, jednak jest to rzadka przypadłość. 

Wygoda podczas codziennych czynności

Soczewki to bardzo wygodne rozwiązanie, które pomaga w zachowaniu dyskrecji – okulary są widoczne od razu, a soczewki pozostają niezauważone. Można je nosić podczas pobytu na basenie oraz w czasie uprawiania innych sportów. Podczas aktywności fizycznej wybór soczewek jest bardzo rozsądny – znacznie spada ryzyko uszkodzenia oka przy jakimkolwiek nieprzyjemnym incydencie lub wypadku.

Soczewki są także bardzo wygodnym rozwiązaniem na co dzień. Nowoczesne modele nie wysuszają oka i nie podrażniają spojówek, dzięki czemu nie trzeba martwić się o swój komfort oraz o bezpieczeństwo. 

Postaw na wysokiej jakości produkt dopasowany do Twoich potrzeb – soczewki jednodniowe

Na rynku dostępne są nie tylko soczewki dopasowane do różnych wad, ale także o różnym czasie przydatności do użycia. Jeśli dopiero zaczynasz swoją przygodę ze szkłami kontaktowymi i nie wiesz, czy to rozwiązanie na pewno się u Ciebie sprawdzi, to postaw na początku na soczewki jednodniowe. Takie rozwiązanie jest bardzo wygodne, ponieważ nie musisz kontrolować czasu przydatności produktu ani martwić się o zabranie ze sobą wszędzie pudełka na soczewki oraz specjalnego płynu. Ponadto soczewki jednodniowe są tańsze niż soczewki dwutygodniowe czy miesięczne. Dlatego też jeśli nie wiesz, czy będziesz nosić je dłużej, to na początek zdecydowanie bardziej opłaca się kupić kilka par soczewek jednodniowych, aby przetestować, czy takie rozwiązanie ma sens. Jeśli planujesz nosić soczewki codziennie, to warto zakupić wtedy szkła miesięczne.

Decydując się na noszenie soczewek kontaktowych, zawsze stawiaj na produkty od renomowanych producentów i kupuj je tylko w sprawdzonych salonach optycznych online lub stacjonarnie. Jakość soczewek jest bardzo ważna, dlatego pod żadnym pozorem nie kupuj sprowadzanych z krajów azjatyckich soczewek z niejasnym składem i bez dokładnego opisu działania. Takie produkty mogą powodować podrażnienia i alergie oraz zamiast poprawiać jakość wzroku, dodatkowo go pogarszać. Dlatego, zamiast ryzykować, wybierz soczewki od renomowanego producenta.