3 zaufane agencje pracy

Praca za granicą

Wielu Polaków poszukujących pracy decyduje się na wyjazd poza granice kraju. Taka decyzja, choć trudna, bardzo często wiąże się jednak z większymi zarobkami. A to z kolei bardzo motywuje. Popularne kierunki, to Wielka Brytania, Niemcy, Hiszpania i oczywiście Holandia. Jakie są zalety płynące z wyboru właśnie tego kraju i co trzeba umieć, by znaleźć w nim pracę? Wyjechać na własną rękę czy skorzystać z agencji pośrednictwa pracy? Te i inne pytania w

kontekście wyjazdu padają bardzo często.

Praca – Holandia od zaraz

praca w Holandii od zaraz

Praca w Holandii, to opcja na którą decyduje się bardzo wiele osób. Z pewnością dlatego, iż pieniądze, które są w stanie tam zarobić są znacznie wyższe, niż w Polsce. Co więcej, wypłaty dokonywane są co tydzień, więc nie trzeba więc spędzić w kraju nawet pełnego miesiąca, by dorobić do domowego budżetu. Rodacy bardzo często decydują się zresztą na sezonowe wyjazdy, które trwają na przykład kilka tygodni. Inni przeprowadzają się do Holandii na stałe.

Wiek nie jest też żadnym wyznacznikiem. Oferty zgłoszone przez pracowników nie są bowiem rozpatrywane pod względem ich metryki. Należy jednak pamiętać, że w Holandii obowiązuje tak zwana wiekówka, mówiąca o tym, że osoby które nie ukończyły 23 roku życia zarobią mniej.

 

Praca – Holandia bez języka

Niektórych, zwłaszcza tych którzy nie znają holenderskiego martwi bariera językowa. Kraj tulipanów słynie jednak z tego, że w większości pracodawcy ze swoimi zagranicznymi pracownikami porozumiewają się w języku angielskim, mniej więcej na poziomie podstawowym. Przy prostych pracach nawet i taki nie jest wymagany. Pracować w Holandii można więc bez znajomości jakiegokolwiek języka obcego.

Inną sytuacją jest oczywiście ta, gdy za granicę wyjeżdżamy, jako specjaliści – mechanicy, wykwalifikowani robotnicy czy spawacze. Czytanie rysunków technicznych, rozmowy z przełożonym czy klientem w większości wymuszają na nas jednak potrzebę swobodnej rozmowy. Bez znajomości angielskiego w takiej sytuacji możemy sobie zwyczajnie nie poradzić.

Trzy zaufane agencje pracy

praca Holandia bez językaOferty pracy w Holandii są bardzo zróżnicowane. Dzięki agencjom pośrednictwa pracy mamy jednak dostęp do nich wszystkich i możemy z pomocą specjalistów z branży dopasować je do swoich umiejętności i oczekiwań. Co więcej, korzystając z usług agencji jesteśmy też bezpieczni. W razie jakichkolwiek problemów pozostajemy bowiem w stałym kontakcie z przedstawicielami firmy, którzy zrobią wszystko by nam pomóc. Wyjazd na własną rękę nie zapewnia takich udogodnień. W jego trakcie jesteśmy odpowiedzialni sami za siebie i w razie kłopotów musi poradzić sobie na własną rękę – samodzielnie.

Wśród zaufanych agencji pośrednictwa, które specjalizują się zwłaszcza w holenderskich i niemieckich ofertach pracy jest na przykład Marvel PC, Adecco czy Axidus.