3 powody, które przekonają Cię do zmiany poduszki

Przy wyborze odpowiedniego materaca do spania potrafimy spędzić mnóstwo godzin zarówno w sklepie, jak i przeglądając strony internetowe. Przy tym wszystkim zapominamy o tym, że wybór poduszki jest równie ważny. Efektem źle dobranej lub starej poduszki może być nieustanny ból pleców oraz karku, co znacznie wpływa na obniżenie jakości życia.

Odpowiednie podparcie dla głowy wpływa na jakość snu. Dobrej jakości poduszka nie powoduje bólu, niezależnie w jakiej pozycji śpimy. Rozluźniona szyja i kręgosłup przez całą noc sprawi, że rano obudzimy się rześcy i wypoczęci, gotowi na nowe wyzwania. Jaką poduszkę wybrać, aby poprawić komfort swojego snu i poradzić sobie z dolegliwościami kręgosłupa?

3 powody, dla których warto zmienić poduszkę

Nieodpowiednia poduszka powoduje dyskomfort i ból, który towarzyszy nam w codziennym życiu. Dodatkowo wielu z nas kupując poduszkę wykorzystuje ja przez wiele lat przez co pod wpływem ciężaru głowy się zniekształca i obniża jakość snu.

Stara lub źle dobrana nierzadko utrudnia zasypianie, przez co rano budzimy się bardziej zmęczeni niż jeszcze kilka godzin temu. Dodatkowo frustracja, która pojawia się w bezsenną noc, ma wpływ na humor i chęć do działania o poranku. Dobrej jakości poduszka, nie zawsze jest stworzona z naturalnych materiałów. Wielu z nas ma alergie na kurze i roztocza. Mimo, że poduszka z puchu jest wygodna i wykonana z naturalnych materiałów, może ona uczulać. Warto w takim przypadku wybrać kołdrę syntetyczną o właściwościach antyalergicznych. Taka poduszka zapewnia komfort snu i  jednocześnie nie uczuli.

Naukowcy zgodnie twierdzą, że higiena snu może wpłynąć na poprawę zdrowia, a także wydłużyć życie. Nieodpowiednia poduszka natomiast może dać odwrotne efekty, powodując, że w ciągu kilku najbliższych lat potrzebna będzie rehabilitacja kręgosłupa. Poduszka syntetyczna doskonale dostosowuje się do kształtu głowy i zapewni odpowiedni wypoczynek kręgosłupa.

Poduszka antyalergiczna – lekarstwo na ból karku i kręgosłupa?

Przez ostatnie lata poduszki z łusek gryki nie były tak popularne jak teraz. Na ich zakup decydowało się mało osób, mimo licznych zalet, o których niezwykle głośno zapewniali producenci. Okazuje się, że mieli rację i poduszka z gryki to jedna z najwygodniejszych i najzdrowszych poduszek.

Coraz częściej wybierane są poduszki antyalergiczne, nie tylko przez osoby cierpiące przez nadmiar kurzu i roztoczy, ale także osoby, które chcą sobie zapewnić komfortowy sen z dobrej jakości poduszką.

Dobrze dobrana i regularnie wymieniana poduszka z materiałów syntetycznych nie ubija się i dostosowuje swoim kształtem do szyi oraz głowy – idealnie podbiera kręgosłup w zdrowej dla niego pozycji. Poduszka nie wywołuje nacisku na kręgosłupie, przez co jakość snu znacznie wzrasta. Dodatkowo osoby cierpiące na bóle pleców i karku mogą liczyć na delikatny masaż, który zmniejszy poziom stresu i złagodzi zmęczenie.

Dlaczego poduszka antyalergiczna jest tak dobra?

Poduszka z materiałów syntetycznych nie tylko świetnie wpływa na jakość snu i nie powoduje bólu pleców. Jest także świetna dla alergików dzięki swoim właściwościom antyseptycznym. Dodatkowo w jej wnętrzu nie zamieszkują roztocza i jest bardzo łatwa w czyszczeniu. Można taką poduszkę wrzucić do pralki bębnowej bez ryzyka utraty antyalergicznych właściwości.

Ponadto poduszka nadaje się doskonale do każdej pozycji snu. Niezależnie czy śpisz na brzuchu plecach boku czy przerzucasz się całą noc, poduszka antyalergiczna dostosuje się do układu głowy.

Jak wybrać poduszkę antyalergiczną?

Poduszki antyalergiczne najlepiej wybrać u polskiego producenta. Takie poduszki charakteryzują się wysoką jakością i precyzyjnym wykonaniem. Będzie ona służyć przez wiele lat. Ponadto ceny poduszek antyalergicznych u takiego producenta są o wiele niższe w porównaniu z wielkimi międzynarodowymi sklepami. Atrakcyjna cena pozwala na częstsze wymienianie poduszki, co jest podstawą zapewnienia zdrowego i komfortowego snu. Ponadto lokalni producenci bardziej przykładają uwagę na jakość wykonania i jakość materiałów.

Odpowiednia jakość snu pozwala na poprawę komfortu życia. Warto zatem zadbać o to, aby w sypialni znalazł się nie tylko dobry i wygodny materac, ale również poduszka antyalergiczna. Dzięki temu sen będzie relaksujący, a rano nie obudzimy się z bólem karku, kręgosłupa czy barku.