Rower to bardzo użyteczny sprzęt. Pozytywnie wpływa na zdrowie i kondycję fizyczną. W żadnym stopniu nie szkodzi środowisku naturalnemu. Warto, więc przesiadać się w miarę często na ten środek transportu. Dla mieszkańców miast może być alternatywną wersją pojazdu do dojazdów do pracy. Pozwoli znacznie zaoszczędzić na paliwie.
Do poruszania się po ulicach najlepszy jest rower miejski. Jest specjalnie zaprojektowany do zapewniania jak największego komfortu.
1. Świetne parametry jezdne
Wygląd roweru miejskiego sprawia, że trudno go pomylić z innym rodzajem. Najważniejsze cechy jego konstrukcji to:
• Rama pozwalająca na przyjęcie wygodnej pozycji. Rower do miasta możemy zakupić w 2 odmianach, z górną rurą oraz rodzaj damski, który pod względem konstrukcyjnym jest obniżony
• Siodełko znacząco wpływa na komfort jazdy. Jest szerokie i przyjemnie miękkie.
• Rowery miejskie niestety nie należą do najlżejszych. Stalowe rowery miejski mogą ważyć około 20 kilogramów, zaś aluminiowa konstrukcja to najczęściej około 13 kilogramów. Warto jednak zwrócić uwagę na to, że w przypadku rowerów miejskich waga nie jest najbardziej istotnym czynnikiem ważącym o zakupie.
• Koła roweru miejskiego to najczęściej 28″
• Interesujące rozwiązanie kwestii przerzutek. Zamontowane są w piaście tylnego koła. Liczba przerzutek to przedział od trzech do czternastu. Często znajdujemy rozwiązanie 3 przełożeń z przodu lub 2 z przodu oraz 7 z tyłu. Biegi są bardzo wytrzymałe i rzadko się psują. Manetki do zmiany biegu, zamocowane są na kierownicy blisko uchwytów na ręce. Druga opcja to obracające się elementy kierownicy.
2. Wiele dodatków
Rower miejski charakteryzuje się też licznym, dodatkowym wyposażeniem. Najważniejszych jest kilka elementów.
• Błotniki nad przednim i tylnym kołem. Świetnie chronią przed zabrudzeniami podczas poruszania się w deszczowej pogodzie.
• Osłona na łańcuch i przednią korbę. Spełnia bardzo podobną rolę jak błotniki. Dodatkowo chroni przed uszkodzeniami ubrania.
• Integralną częścią roweru miejskiego jest bagażnik. Standardowo zamontowany jest nad tylnym kołem.
• Oświetlenie zasilane dynamem, to element, bez, którego ciężko wyobrazić sobie tego typu rower. Zapewnia dobrą widoczność na drodze w nocy, zwiększając tym samy bezpieczeństwo.
Wymienione powyżej standardowe wyposażenie można powiększyć o dodatkowe elementy. Do najpopularniejszych dodatków należy przedni kosz na zakupy lub jego odmiana do transportowania zwierząt. Kolejne często kupowane akcesoria to torby montowane do tylnego bagażnika. Istnieją też odmiany bagażników mocowane do kierownicy.
3. Rower do miejskiej jazdy jest wygodny
Rower miejski jest charakterystyczny i bardzo ciekawy. Już po pierwszym spojrzeniu można się zorientować, że to właśnie ta odmiana. Dla roweru miejskiego najważniejsze dodatki do bagażnik, błotniki czy dodatkowe oświetlenie pozwalające na bezpieczne przemieszczanie się nocą. Jeżeli szukasz promocji w zakresie rowerów miejskich, możesz sprawdzić ofertę sklepu PM BIke. Interesującym rowerem jest Classico III od Krossa dla pań. Zobacz ofertę tutaj: https://pmbike.pl/rowery-miejskie