3 powody, dla których warto zdrowo się odżywiać

1. Naturalne produkty pomagają zredukować wagę bez efektu jojo

Bez zastosowania zbilansowanej i bogatej w witaminy i składniki mineralne diety, intensywne uprawianie sportu może bardziej zaszkodzić niż pomóc naszemu organizmowi. Warto zatem zapoznać się z kilkoma zasadami, dotyczącymi zdrowego żywienia, by jeszcze wydajniej ćwiczyć, a tym samym poprawić swój metabolizm i zrzucić zbędne kilogramy.

Aby zapewnić sobie zdrowie, warto więc wybierać produkty naturalne, do których nie dodaje się żadnych chemicznych substancji, wzmacniających smak czy zapach. Szczególnie ważne jest to, by takie, naturalne, zdrowe i świeże produkty serwować dzieciom, ponieważ najmłodsi bardzo często zapadają na różnego rodzaju schorzenia układu pokarmowego oraz alergie lub skazy. Aby wyeliminować ryzyko i zapewnić swoich pociechom zdrowy, zbilansowany rozwój, należy zatem wybierać dla nich przede wszystkim produkty bogate w pełnoziarniste zboża, naturalne jogurty z kulturami bakterii oraz świeże owoce i warzywa. Dobrze też będzie, jeśli ograniczymy ilość słodyczy, uwielbianych przez dzieci, co skutecznie poprawi ich stan zdrowia zębów oraz zniweluje ryzyko przedwczesnej i groźnej dla zdrowia otyłości.

Również osoby starsze powinny wystrzegać się chemicznie modyfikowanej żywności. Wybierając tylko pełnowartościowe, naturalne produkty spożywcze z pewnością poprawią stan swojego zdrowia oraz skutecznie wzmocnią organizm, dzięki witaminom i solom mineralnym, zawartym w owocach i warzywach, a także innych, smakowitych produktach z półki zdrowej żywności. Uprawiając sport lub dużo ćwicząc, chociażby uczęszczając na zajęcia fitness, koniecznie powinniśmy zadbać o odpowiednią dietę. Do diety możemy także włączyć suplementy. Ostatnio popularna jest piperyna. Jest ekstraktem z pieprzu, którego zadaniem jest poprawienie metabolizmu osoby, która regularnie ją przyjmuje.

Powinna ona być przede wszystkim bogata w witaminy, ale nie tylko. Jeśli będzie zawierała dostosowane do naszego wieku i płci ilości węglowodanów, skutecznie poprawi nasze wyniki i wspomoże wydajność organizmu. Dzięki cukrom, będziemy bowiem bardziej energiczni, co niewątpliwie przełoży się na nasze sportowe osiągnięcia. Warto także przykładać dużą wagę do ilości wypijanych podczas treningów niegazowanych płynów, aby wyeliminować ryzyko odwodnienia organizmu. Dobrze więc będzie zaopatrzyć się w butelkę wody mineralnej, która wystarczy nam na cały czas trwania intensywnych zajęć sportowych lub rekreacyjnych.

2. Zdrowa żywność to aż połowa sukcesu w zrzucaniu wagi

Pragniesz skutecznie schudnąć bez efektu jojo? Próbowałaś/-eś wielu różnych diet i żadna nie była w stanie pomóc na dłużej? Nie przejmuj się, istnieje bowiem sposób na pozbycie się niechcianych kilogramów raz na zawsze. Wystarczy tylko poddać się opiece dietetyka i osobistego trenera, by w mgnieniu oka schudnąć i cieszyć się piękną sylwetką oraz niezwykłą kondycją fizyczną.

Co zatem zrobić, by skutecznie zrzucić kilka kilogramów? Zbilansowana dieta i ćwiczenia w zaciszu własnego domu mogą nie wystarczyć. Tym bardziej, jeśli miewasz słomiany zapał i problemy z samoistnym motywowaniem. Aby zagwarantować sobie widoczne i tak koniecznie dla zdrowia efekty odchudzającej terapii, warto skorzystać z pomocy i wsparcia specjalistów. To oni bowiem zaplanują i przeprowadzą cały Twój indywidualny trening, biorąc pod uwagę najważniejsze kryteria oraz cele, jakie osobiście pragniesz osiągnąć.

Zdrowa dieta

Najczęściej specjalistyczne i profesjonalne programy odchudzające przewidują ułożenie indywidualnej diety, dopasowanej do płci, wieku, trybu życia oraz wskazań zdrowotnych. Rodzaj nowego sposobu żywienia będzie więc uwzględniał Twój osobisty typ pracy oraz obecne możliwości fizyczne. Wszystko po to, by nie zamęczać niepotrzebnie organizmu, jednocześnie nakazując mu walkę z tkanką tłuszczową, przy zapewnieniu obecności najważniejszych dla zdrowia składników odżywczych, takich jak witaminy i sole mineralne.

Oprócz odpowiedniego żywienia, ważnym podczas trwania programu odchudzającego będzie systematyczne uprawianie sportu lub ćwiczeń pod okiem wykwalifikowanego i doświadczonego trenera. Dopasuje on rodzaj aktywności najlepszy dla osiągnięcia indywidualnych celów. Może więc wybrać dla nas proste ćwiczenia aerobowe, jazdę na rowerze, bieganie lub sporty wodne, takie jak na przykład piłkę wodną lub podwodny fitness.

Co jakiś czas dietetyk i trener dokona także kilku pomiarów, które będą miały za zadanie sprawdzenie efektywności naszych ćwiczeń oraz nowego sposobu żywienia. Dlatego też będziemy się systematycznie ważyć i mierzyć, co pomoże jeszcze skutecznie dopracować metody odchudzania do naszych mocno zindywidualizowanych potrzeb i oczekiwań.

3. Odchudzanie jest bezpieczne, jeżeli jemy zdrowo

Dieta cambridge jest alternatywą dla osób, które nie potrafią schudnąć na normalnej, zdrowej diecie – diecie polegającej na ograniczeniu ilości spożywanych pokarmów. Wydaje się, że spożywanie produktów Cambridge w jakiś sposób wymusza na osobach odchudzających się dostosowanie się do rygoru dietetycznego i to największy plus tej diety. W rzeczywistości można jednak schudnąć łatwiej, bezpieczniej (dieta Cambridge mimo wszystko jest dietą syntetyczną) i skuteczniej, bez efektu jo-jo i złego samopoczucia opierając się przede wszystkim na zasadach zdrowego odżywiania. Może przestawienie się na nie nie należy do najłatwiejszych, ale warto spróbować, tym bardziej, że to nic nie kosztuje. Jedynym nakładem ponoszonym na takie odchudzanie jest odrobina wysiłku, który musimy włożyć w cały ten, nie tak znowu skomplikowany, proces.

Zdrowe odchudzanie – zdrowe odżywianie

Najprostszym sposobem na skuteczne, zdrowe i bezpieczne odchudzanie jest po prostu zdrowe odżywianie, czyli wyeliminowanie wszystkich szkodliwych produktów (głównie wysoko przetworzonych) i urozmaicona dieta. Jedynie dostarczając organizmowi wszystkich niezbędnych składników odżywczych (również tych, których nie zawierają gotowe tabletki odchudzające) mamy szansę schudnąć w pełni efektywnie, bez efektu jo-jo. Większość gotowych diet niestety do takiego odchudzania się nie nadaje, bowiem zazwyczaj zakładają one zbyt dużą redukcję kalorii – znacznie poniżej zapotrzebowania, co musi niekorzystnie odbić się na zdrowiu, bądź też zalecają eliminację niektórych składników lub skupienie się na spożywaniu innych. Diety białkowe, tłuszczowe i inne monodiety prowadzą w szybkim czasie do rozregulowania organizmu i bynajmniej nie aktywizują w sposób trwały mechanizmów, dzięki którym można zdrowo i skutecznie schudnąć.

Ciesz się jedzeniem

Na koniec jedna, istotna rada, smakosze tj. osoby, które potrafią delektować się spożywanym jedzeniem, są zazwyczaj osobami szczupłymi. Tak przynajmniej wynika z przeprowadzonych niedawno badań. Może warto więc nauczyć się świadomego odżywiania, a chudnąc (przy okazji) nie tracić przyjemności płynącej z jedzenia.