1. Wielki wybór firm oraz materiałów licówek porcelanowych
Implanty i licówki stomatologiczne oferowane są przez liczne firmy z całego świata, także w Polsce znajduje się wiele specjalistów, którzy zajmują się ich produkcją na potrzeby stomatologiczne. W jaki sposób zdecydować się zatem na jeden konkretny produkt, który spełni nasze oczekiwania? W zasadzie to dla naprawdę wielu pacjentów nie ma to znaczenia, ponieważ zdają się na wybór stomatologa. Ceny implantów stomatologicznych są bardzo zróżnicowane – pełny ich cennik możemy poznać podczas bezpośredniej wizyty w wybranym przez nas gabinecie stomatologicznym. Wszystkie dostępne i zakładane na rynku implanty można podzielić na kilka klas odróżniających się od siebie możliwościami, trwałością.
2. Mocne mocowanie, trwałość i solidność licówek porcelanowych
Rozróżniamy licówki akrylowe, porcelanowe, kompozytowe, ceramiczne oraz pełnoceramiczne. Najczęściej wybieranym materiałem jest jednak porcelana, ze względu swoją na trwałość. Musimy pamiętać, że przy zakładaniu licówek, w celu zrobienia miejsca na materiał, stomatolog musi spiłować część naszych naturalnych zębów. Oznacza to, że decydując się na ten zabieg nie powrócimy już do naszego naturalnego uśmiechu, dlatego tak ważne jest wybranie profesjonalnego lekarza dentysty ze specjalizacją protetyka w Szczecinie. Doświadczony specjalista będzie miał również wysokie poczucie estetyki i sprawi, że nasz uśmiech pozostanie naturalny, ponieważ odpowiednio wykonane licówki powinny przypominać naturalne zęby, zarówno pod kątem koloru jak i kształtu.
3. Zakładanie licówek porcelanowych nie jest bolesne
Należy pamiętać, że aby nasze zęby były piękne, muszą być najpierw zdrowe. Zabiegi estetyczne typu licówki lub wybielanie zębów to drugorzędna sprawa. Dlatego przed zabiegiem dentysta przeprowadza wywiad i badanie w celu wykluczenia przeciwwskazań do założenia licówek. Jeżeli wykryje jakieś ubytki lub próchnicę, niezbędne jest przeprowadzenie leczenia.
Licówki muszą być perfekcyjnie dopasowane do naszego uzębienia, dlatego stomatologa zaczyna od pobrania wycisku. Na jego podstawie protetyk przygotowuje nakładki.
Następnie dentysta musi opracować zęby, ale redukcja szkliwa nie jest drastyczna np. w przeciwieństwie do koron. jako, że naruszone zostaje szkliwo, odbywa się to przy znieczuleniu miejscowym. W efekcie proces jest zupełnie bezbolesny.