3 powody dla których warto usunąć zaćmę w OneDayClinic

Zbieg usunięcia zaćmy to współcześnie jedyny i najskuteczniejszy sposób na jej wyleczenie. Nie ma znaczenia rodzaj choroby czy umiejscowienie zaćmy w soczewce. Do zabiegu kwalifikuje się również każdy, niezależnie od stadium rozwoju choroby. Warto więc zastanowić się nad jej usunięciem nie tylko ze względu na znaczną poprawę jakości życia, ale również przez konsekwencje.

Nieleczona zaćma może doprowadzić do całkowitej utraty wzroku. Biorąc zatem pod uwagę, że zabieg usuwania zaćmy jest dostępny dla każdego pacjenta, a jednocześnie trwa krótko i jest skuteczny – warto się na niego zdecydować. Do grupy najwyższego ryzyka kwalifikują się przede wszystkim osoby po 60. roku życia i dlatego to one w pierwszej konieczności powinny zainteresować się możliwością wyleczenia choroby.

Zabieg usunięcia katarakty warto przeprowadzić w specjalistycznej klinice okulistycznej, gdzie wykwalifikowana kadra pracownicza za pomocą nowoczesnego sprzętu sprawi, że operacja przebiegnie szybko i bez komplikacji. Dlaczego warto usunąć zaćmę w OneDayClinic?

Wybór soczewki przez pacjenta

W OneDayClinic to pacjent decyduje jaki pakiet jest skierowany do jego potrzeb i możliwości. Każdy pakiet posiada inną soczewkę (jedno ogniskową, wielo ogniskową, sferyczną, asferyczną oraz toryczną), a każda z nich jest przystosowana do konkretnego trybu życia. Soczewki toryczne są polecane osobom, które cierpią na astygmatyzm, natomiast soczewki wieloogniskowe są tak skonstruowane, że idealnie pasują do oka, przez co pacjent będzie widział znacznie lepiej niż dotychczas. Nie będzie musiał również nosić okularów korekcyjnych.

Warto pamiętać, że soczewki posiadają różnego rodzaju filtry, które dodatkowo chronią wzrok. Najczęściej występuje filtr promieniowania światła UV. Popularny jest również filtr światła niebieskiego dedykowany soczewkom dla pacjentów, którzy na co dzień dużo czasu spędzają przed ekranami urządzeń elektronicznych.

Możliwość operacji zaćmy za granicą

Z kliniką OneDayClinic istnieje możliwość przeprowadzenia zabiegu za granicą w Czechach. Dzięki wykwalifikowanej kadrze pracowniczej oraz nowoczesnemu sprzętowi, operacja jest zupełnie bezpieczna i niezwykle skuteczna. Pacjent, który zdecyduje się na usunięcie zaćmy w Czechach ma zapewniony przejazd, zakwaterowanie oraz wyżywienie, a także stałą opiekę pracowników zaprzyjaźnionej kliniki.

Operacja zaćmy w Czechach odbywa się również w ramach NFZ, a wszystko to w granicach Ustawy Transgranicznej. Polscy pacjenci zdobyli możliwość odzyskania części kosztów, które są przeznaczone na leczenie – wystarczy jedynie podpisać umowę o pełnomocnictwo, a OneDayClinic zajmie się odzyskaniem pieniędzy.

Operacja zaćmy refundacja NFZ w Polsce

Operację usunięcia zaćmy w ramach Narodowego Funduszu Zdrowia można również przeprowadzić w Polsce. Czas oczekiwania jest dłuższy niż w przypadku wizyty prywatnej, ale w OneDayClinic nie jest on tak długi, jak w innych poradniach okulistycznych. Dodatkowo pacjent otrzymuje białą soczewkę, która znacznie poprawia wzrok i pozwala na zwiększenie komfortu życia.

Podczas pierwszej wizyty warto zapytać o możliwość przeprowadzenia zabiegu usunięcia zaćmy na NFZ i skonsultować z lekarzem konieczność wszczepienia konkretnego rodzaju soczewki.

opracja zaćmy

Skuteczne usuwanie zaćmy w OneDayClinic

Zabiegi usuwania zaćmy w OneDayClinic są niezwykle skuteczne, przez co szansa na pojawienie się zaćmy wtórnej jest mało prawdopodobna. Dodatkowo znaczna część pacjentów nie musi nosić po operacji okularów korekcyjnych, co z pewnością ucieszy osoby, które za nimi nie przepadały. Zabieg w OneDayClinic trwa naprawdę krótko – sama operacja to czas zaledwie 20 minut. Wszystko jest wykonywane bezboleśnie i bez dodatkowego stresu dla pacjenta. Pacjenci, którzy zdecydują się na usunięcie zaćmy w OneDayClinic mogą liczyć na wizytę kontrolną już 24 godziny po zabiegu. Lekarz prowadzący za pomocą wywiadu przeprowadzi badanie i oceni samopoczucie oraz stan zdrowia pacjenta. Dzięki temu zweryfikuje czy wszystko goi się prawidłowo, a także oceni szansę na odzyskanie doskonałego wzroku. Usunięcie zaćmy w OneDayClinic to propozycja dla pacjentów, którzy zmagają się z kataraktą od wielu lat. Specjaliści w krótkim czasie wyleczą problem, niezależnie od stanu zaawansowania choroby. Dodatkowo istnieje możliwość wykonania zabiegu w ramach Narodowego Funduszu Zdrowia zarówno w kraju, jak i za granicą. Pacjent otrzymuje także możliwość sztucznej soczewki, która zastąpi naturalną, zmętniałą.