3 powody, dla których warto spotykać się na konferencji

Konferencje to zorganizowane spotkania ludzi, których celem jest przedyskutowanie danego problemu lub zagadnienia. Są powszechne przede wszystkim w nauce oraz w biznesie. Wszyscy się na nich spotykają, ale właściwie, dlaczego warto brać udział w konferencjach?

Jest kilka ważnych powodów:

1. Wymiana doświadczeń

Przede wszystkim na konferencjach naukowych, czy to biznesowych możemy dowiedzieć się czegoś nowego. Nie zawsze śledzimy wszystkie nowinki, czy też nowe odkrycia, czy sposoby działania w danej dziedzinie. Konferencje bardzo nam to ułatwiają.

impreza firmowa

Możemy szybko poznać nowe zagadnienia z danego tematu, a jeszcze dzięki bezpośredniemu kontaktowi dodatkowo szybko możemy je również przyswoić i zapamiętać. Konferencja to także poszerzenie horyzontów. Pozwala na poszerzenie poglądów na przykład między panelom dyskusyjnym. Umożliwia również zadawanie pytań prelegentom, co również pozwala na szybkie i bezpośrednie rozwianie swoich wątpliwości.

2. Kontakty biznesowe/naukowe

Oprócz tego konferencja to możliwość bezpośredniego kontaktu. Gwarantuje to poznanie innych naukowców lub biznesmenów z tej samej branży. Dzięki temu może się nawiązywać współpraca pomiędzy naukowcami. W przypadku biznesu może dojść do porozumienia na temat nowego biznesu lub możliwe jest zyskanie nowych kontraktów, a więc i nowych klientów. Poza tym uczestnicy maja możliwość bezpośredniego kontaktu, nawiązania relacji, co nie zawsze jest możliwe, ponieważ mogą pochodzić z różnych miast, a nawet krajów.

3. Motywacja i inspiracje do pracy

Czyjeś badania, czy też wykład może nas również zainspirować do naszej dalszej pracy. Ktoś może nam podsunąć pomysł na udoskonalenie procesów w naszej firmie. Dzięki takim spotkaniom, szybko możemy zebrać wiele inspiracji z naszej dziedziny, których prawdopodobnie nie bylibyśmy sami wygenerować. Spotkania kuluarowe oprócz bezpośredniego kontaktu z drugą osobą, dają nam również możliwość wielu pytań, niedopowiedzeń. To może być bardzo inspirujące na przykład w dalszej pracy naukowej, czy też w rozwoju biznesu. Czyjeś osiągnięcia, badania, wyniki i sukcesy mogą być również świetną motywacją, ponieważ skoro komuś się udało, to i my może powinniśmy spróbować.

Podsumowując, konferencja to doskonałe miejsce, aby dowiedzieć się czegoś nowego w danej tematyce, poszerzyć swoją wiedzę oraz podzielić się doświadczeniami. Jest to również doskonałe miejsce, aby przedstawiciele danej branży spotkali się bezpośrednio i powymieniali kontaktami. Po takim bezpośrednim spotkaniu, dużo łatwiej nawiązać inne kontakty. Dodatkowo konferencje to ogromna kopalnia inspiracji na temat pracy oraz motywacji do działania.

Organizację konferencji lub imprezy firmowej powierzmy profesjonalistom z firmy Inspe-Grupa.