3. powody dla których warto korzystać z pomocy medycznych

Pomoce medyczne to różnego rodzaju sprzęty i akcesoria, które powstały z myślą by ułatwić życie ludziom chorym i ich rodzinom oraz bliskim. Zdarza się, że niechętnie podchodzimy do tematu korzystania z pomocy, uznając je za nieatrakcyjne lub obawiając się ich złego wpływu na psychikę człowieka. Warto jednak, gdy zmagamy się z ciężko chorobą pokonać te uprzedzenia i spróbować skorzystać z pomocy jaką mogą nam zaoferować nowoczesne sprzęty medyczne: balkoniki Helpimedi, wózki, pieluchomajtki, kule, materace przeciwodleżynowe i inne.

1 powód

Pierwszym powodem już dużo większy komfort i hiena osoby chorej w przypadku użycia sprzętu medycznego. Chodzi tu głównie o pieluchomajtki – pacjenci często odmawiają ich używania obawiając się, że uwłaczają one ludzkiej godności. Prawda jednak jest taka, że w przypadku niektórych chorób użycie takich artykułów jest niezbędne ponieważ pozwala zachować maksymalnie wysoki poziom higieny, co z kolei w łatwy sposób przełoży się na komfort pacjenta, nawet jeżeli ten początkowo będzie odmawiał, szybko zauważy znaczącą różnicę. To samo dotyczy np. balkoników. Pacjenci odmawiają ich używania kierując się argumentem typu „jestem zbyt młody” (ludzie po wypadkach) lub „jeszcze umiem sam chodzić” (starsze osoby). Często jednak balkonik jest niezbędny w procesie samodzielnego chodzenia i rehabilitacji.

2 powód

wózek inwalidzkiSprzęty medyczne zwiększają nasze bezpieczeństwo. Bezpieczeństwo zarówno chorych, starszych jak i osób zajmujących się nimi często jest narażone na różnego rodzaju sytuacje niebezpieczne. Aby ich uniknąć dobrze jest skorzystać z pomocy jaką mogą nam zagwarantować sprzęty medyczne. Balkonik w znaczący sposób może podnieść komfort i samodzielność osoby, która ma problemy z poruszaniem się bez pomocy. Jest on również o wiele bardziej stabilny od laski przez co osoba korzystająca z pomocy balkonika nie ryzykuje nieszczęśliwego wypadku – nawet w przypadku zachwiania się lub jeżeli choremu zakręci się w głowie ma stabilną podporę, które może się złapać i która umożliwi mu utrzymanie pozycji pionowej. Ten powód jest szczególnie istotny w przypadku gdy chcemy zadbać o bezpieczeństwo osób mieszkających samodzielnie, które chcą maksymalnie długo być niezależne. Jeżeli zapewnimy im maksymalnie dobry sprzęt, który podniesie ich jakość życia i zapewni bezpieczeństwo, my sami będziemy się bardziej komfortowo czuć w sytuacji w jakiej się znaleźliśmy.

3 powód

Korzystanie ze sprzętów medycznych w znaczący sposób może przyspieszyć rehabilitację lub spowolnić postępowanie choroby. Jeżeli np. osoba po wypadku będzie starała się używać balkonika, zamiast jedynie jeździć na wózku – wzmocni mięśnie nóg i rąk i być może z czasem będzie w stanie samodzielnie się poruszać bez pomocy balkonika. Nawet w przypadku osób trwale sparaliżowanych, które nie mogą się samodzielnie poruszać ważne jest by umożliwić im możliwość samodzielnego poruszania się, ponieważ dzięki niemu mają większe poczucie niezależności i łatwiej takiemu pacjentowi zachować psychiczne zdrowie.