3 powody by odwiedzić poradnię psychologiczną

Niestety często można spotkać się z opiniami osób, które twierdzą, że do psychologa chodzą tylko i wyłącznie ludzie, którzy naprawdę mają gigantyczne kłopoty z głową. Tak jednak do końca nie jest.

1. Poradnia psychologiczna to miejsce, w którym każdy może uzyskać pomoc

Jeśli uważasz, że poradnia psychologiczna to miejsce przeznaczone tylko dla poważnie chorych osób, to jesteś w dużym błędzie. W końcu psycholog pomaga rozwiązywać wiele codziennych kłopotów, z którymi sobie nie radzimy. Nie jest zatem tak, że do tego lekarza chodzą tylko i wyłącznie osoby mające duże kłopoty emocjonalne. Im bardziej przydałby się psychiatra. Trzeba też dodać, że z usług psychologów korzystają także choćby sportowcy. Mają oni swoich specjalnych lekarzy, którzy pomagają im się mierzyć z presją i oczekiwaniami. Naprawdę warto zauważyć, że psycholog to nie jest doktor tylko dla osób z poważnymi zaburzeniami. To osoba, która pomaga ludziom z ich codziennymi dylematami. Dzięki temu jest im o wiele łatwiej funkcjonować.

płacz

2. W poradni psychologicznej otrzymasz wskazówki dotyczące pozbycia się swoich demonów

Najważniejsze jest jednak to, że taki psycholog daje też wskazówki, jak sobie radzić z codziennymi kłopotami. To także bardzo istotna kwestia. Dzięki temu człowiek powoli sam zaczyna sobie ze wszystkim radzić. Takie wizyty w poradni psychologicznej naprawdę pomagają. Na pewno jednak to nie jest tak, że ktoś przyjdzie do psychologa, a ten jak za dotknięciem czarodziejskiej różdżki odejmie wszystkie kłopoty. Na pewno nie ma takiej sytuacji, że psycholog przepisze receptę niczym lekarz rodzinny i człowiek od razu stanie się o wiele bardziej zadowolony z życia, a wszystkie jego problemy odejdą w niepamięć.

Terapia psychologiczna to nauka pacjenta, jak ten powinien radzić sobie z problemami. Wiele osób mówi, że człowiek powinien się … nie denerwować. Warto zastosować terapię psychodynamiczną, którą oferuje np. poradnia psychologiczna – ma ona na celu wyzbycie się wszystkich żali oraz leków po stronie pacjenta.

To jednak nie takie proste. W końcu każdy z nas pracuje czy uczy się. Co jakiś czas są sytuacje stresogenne i trudno ich uniknąć. Aby się w ogóle nie denerwować, trzeba byłoby chyba w ogóle nie wychodzić z domu, albo zamieszkać na jakiejś bezludnej wyspie. Psycholog doskonale zdaje sobie z tego sprawę i podpowiada, jak sobie radzić właśnie w takich sytuacjach życiowych. Naprawdę to jest możliwe. Na pewno ten doktor także skupia się na głównych problemach, z którymi przyszedł do niego dany pacjent.

pomoc

Powody, dla których chodzi się do tego doktora są na pewno różne. Warto to podkreślić. Niektórzy się nieszczęśliwie zakochali i nie mogą sobie z tym w ogóle poradzić. Spędza im to sen z powiek i nie mogą oni normalnie funkcjonować. Na szczęście od tego właśnie jest psycholog.

3. Psycholog pomoże ci znaleźć radość w codziennych sytuacjach

Podpowiada on, jak sobie poradzić z tą sytuacją, aby znowu wróciła pełna radość z życia. Takie jednak przykłady można byłoby wymieniać w nieskończoność. Do psychologa też często zgłaszają się osoby, które bardzo przejmują się opiniami innych, albo generalnie swoim wyglądem. Psycholog ma za zadanie nieco zmienić sposób ich myślenia. W przypadku niektórych ten proces potrwa zaledwie kilka wizyt. Inni pacjenci potrzebują jednak o wiele więcej uwagi. Dobry psycholog oczywiście zachowuje anonimowość i nie rozpowiada na prawo i lewo o kłopotach swoich pacjentów. To także bardzo ważne, ponieważ gwarantuje to pełną anonimowość.

Dobrym wyborem może okazać się gabinet Małgorzaty Małek w Świdnicy, w którym leczy się między innymi podstawowe problemy psychiczne.