3 powody by leczyć swoje zęby

1. Leczenie wcale nie jest takie drogie jak myślisz

Koszt podstawowej wizyty u stomatologa to mniej więcej 40-80 złotych. Obejmuje on diagnostykę, kontrolę oraz rutynowe sprawdzenie możliwych problemów dotyczących naszych zębów. Obecnie stomatolodzy stosują także tomografię, by precyzyjniej określić możliwe nadchodzące kłopoty. Pozwala ona wykryć podchodzącą ropę, ryzyko osunięcia się dziąseł czy możliwość zarażenia kolejnych zębów próchnicą. Leczenie stomatologiczne w prywatnym gabinecie jest tańsze niż myślimy, a każdy pacjent na wykonany zabieg otrzymuje także kilkuletnią gwarancję, dzięki czemu możemy być pewni, że wydane pieniądze nie pójdą na marne. Sprawdźmy zatem ile kosztuje leczenie. Według standardowego cennika jednego z polskich gabinetów – podstawowe leczenie to koszt mniej więcej 150 złotych. Leczenie kanałowe może być dwa razy droższe, jest natomiast w pełni uzależnione dokładnie od tego jakie techniki stomatolodzy będą musieli zastosować. Jeden, dwa a może nawet cztery kanały do leczenia? Kwota wzrasta wraz z każdym z nich.

Stomatolog - leczenie zębów

Dodatkowo można także doliczyć koszt użycia mikroskopu, jeśli leczenie tego wymaga, a to dodatkowo podnosi stawkę o połowę. I tak koszt jednego kanału to cena od 150 do 200 złotych, zaś kompletne leczenie zęba z trzema kanałami przy użyciu mikroskopu to nawet 700 polskich złotych. Dodajmy do tego znieczulenie i włókno szklane, które utwardzi zęba i oto mamy niemal tysiąc złotych do zapłaty. Pamiętajmy jednak, że wystarczy regularnie badać zęby aby nie musieć płacić aż tyle. Wybielanie zębów ze względu na swoją popularność jest tańsze niż kiedyś. Wybielanie nakładkowe może kosztować pacjenta od 700 do 900 złotych. Możemy oczywiście wybielać także pojedyncze zęby za kwotę mniej więcej 10% pełnego zabiegu.

2. Leczenie stomatologiczne nie boli

Obecnie najnowsze technologie stosowane w medycynie umożliwiają obniżenie poziomu bólu podczas zabiegów, zwłaszcza przy użyciu znieczulenia. Dzięki już jednej dawce możemy bez problemu przebrnąć przez leczenie kanałowe, będziemy prawdopodobnie odczuwać tylko dotyk, ale żadnego bólu – mówią nam specjaliści z gabinetu CM Sanitas – http://www.cmsanitas.pl/dla-pacjenta/stomatologia_6,12. Umożliwia to dentyście sprawne przeprowadzenie zabiegu, co znacząco wpływu na komfort u pacjentów.

3. Technologie stomatologiczne pozwalają na perfekcyjne utrzymanie wszystkich zębów przez lata

Leczenie zębów u stomatologa jest duże trwalsze niż niegdyś. Obecnie plomby nie wypadają, zaś zmiany w zębach naniesione w gabinetach utrzymują się właściwie na zawsze, ze strony pacjentów wymagane jest jedynie regularne dbanie o swój kościec – dokładnie go szczotkując. Możemy dodatkowo używać nici dentystycznej oraz płynów do płukania ust, który usuwa resztki bakterii, także z języka, który nomen omen jest nośnikiem wielu z nich. Stomatologia poszła do przodu i dziś przywrócenie niemal martwego zęba do życia jest możliwe, co więcej ząb taki może być silniejszy niż reszta zdrowych. Dodatkowo możemy wykryć nasze choroby jeszcze zanim się pojawią, dzięki czemu nie tylko ograniczamy koszty ale też nie pozwalamy na zrodzenie się kłopotów. Warto badać się u dentysty. To tylko 30 minut co 6 miesięcy.