3 powody, by kupić dziecku basen z piłeczkami

Popularne baseny suche, czyli baseny z piłeczkami, stanowią dziś jeden z ważniejszych miejsc do zabawy dla dzieci. Każdy z nas na pewno pamięta niejedną wizytę w basenie z piłeczkami – warto jest więc wiedzieć, jaki typ basenu suchego najlepiej się sprawdzi w dzisiejszych czasach.

Zabawa i nauka w suchym basenie

Basen wypełniony piłeczkami jest niezwykłą atrakcją dla każdego dziecka. Tak wiele kolorów, niezliczona ilość piłeczek oraz miękki, domowy plac zabaw, to jedna z rozrywek, których naprawdę pragną dzieci. Maluchy od zawsze pragną tego, co atrakcyjne i kolorowe. Baseny z piłeczkami pełnią wiele funkcji. Dzieci mogą się w nich przede wszystkim bawić. Jednak warto dostrzec w tej rozrywce dodatkowe aspekty – przez zabawę w basenie, dzieci mogą uczyć się dzielenia z innymi. Dodatkowo, dzięki różnym piłeczkom, maluchy o wiele łatwiej będą zapamiętywać kształty i kolory. Często, gdy mamy do czynienia z piłkami we wzory lub obrazki, dzieciaki mogą dosłownie chłonąć wiedzę, przeglądając obrazki na piłeczkach.

Funkcje edukacyjne

Miejsca, w których znajdują się baseny z piłkami, to przede wszystkim wszelkiego rodzaju placówki wychowawcze, przeznaczone dla najmłodszych. Dzieci uwielbiają kąpać się, nurkować i bawić się w takim basenie. Oprócz przedszkoli, krytych placów zabaw i wesołych miasteczek, baseny z piłkami mieszczą się również w szpitalach, w których przebywają maluchy. Często, wiele osób kupuje baseny z piłeczkami do domów, by zapewnić świetną rozrywkę własnym dzieciom. Jak wiadomo, rozrywka dla dzieci, to nie jedyna zaleta suchego baseniku. Funkcje edukacyjne są tu równie ważne. Dzieci, przebywając w basenie z piłeczkami, mogą także poprawić swoją koordynację ruchową i to w znacznym stopniu. Jednak trzeba zapewnić im odpowiedni typ basenu, specjalnie dobrany przez opiekunów. Dziś nie jest to trudnym zadaniem, zwłaszcza ze względu na szeroką dostępność basenów.

basen z piłeczkami
Bezpieczeństwo dzieci w suchym basenie zapewniają odpowiedniej wysokości ścianki i solidne wykonanie. W sklepie Liger znajdziecie szeroki wybór baseników i piłek.

Kryteria bezpieczeństwa basenu

Odpowiedni basen dla dzieci, to taki, którego ścianki będą bardzo miękkie. Dzieci bardzo często w trakcie zabawy robią sobie krzywdę. Dlatego tak ważne jest, by zwrócić uwagę na miękkość basenu. Istotna jest także wysokość ścianek. Z uwagi na różnorodność w wyborze, ścianki baseników mogą mieć przeróżne wymiary. Jednak należy dobrać basen do wzrostu i wieku dziecka. Kolejnym kryterium, według którego kupuje się basen z piłeczkami, jest ilość dzieci, która będzie spędzać w nim czas bawiąc się. Dobór basenu do miejsca jest jednym z najważniejszych kryteriów. Przedszkola, domy lub podwórko, różnią się od siebie, więc rolą opiekunów i rodziców, jest wybranie basenu o odpowiedniej wielkości, wysokości i miękkości.

Co z piłeczkami? – Przede wszystkim, nie mogą być one zbyt twarde, by dzieci nie zrobiły sobie nimi krzywdy podczas rzucania nimi czy w momencie upadku. Jednak nie mogą one być też zbyt miękkie, by dziecko nie było w stanie ich ugryźć. Piłeczki zawsze można dokupić, choć najczęściej są dostępne razem z basenem w zestawie.

Często możemy natknąć się na basen z drzwiczkami, najczęściej wykonanymi z materiału. Chronią one przed wypadaniem piłeczek z baseniku. Poza tym, drzwi uniemożliwią dzieciom wchodzenie do basenu pod nieobecność opiekunów. Istnieje także możliwość zakupienia specjalnego basenu z piłeczkami, który służy do rehabilitacji. Dzieci dotknięte chorobami, niepełnosprawne czy mające problemy ruchowe, będą mogły nie tylko bawić się w basenie. Basen taki zapewnia dzieciom równie przednia zabawę.