3 pomysły jak zapakować nieregularny prezent

Kiedy wybierasz się na przyjęcie urodzinowe, jubileuszowe czy wesele lub masz wziąć udział w innej celebracji, która wymaga prezentów, często wydaje się, że najtrudniejszym zadaniem jest właśnie wybranie upominku i zapakowanie go w ciekawy sposób. Wcale jednak nie musi tak być, jeśli tylko ma się świadomość, jakie istnieją na to sposoby. W tym artykule skupiamy się na pakowaniu prezentów, które są w pewien sposób nieregularne, czyli mają nietypowe kształty lub są zbiorem różnych upominków.

Torebki prezentowe

Z pewnością jednym z najbardziej klasycznych rodzajów opakowań na prezenty są papierowe torby prezentowe. Występują w bardzo wielu kształtach i rozmiarach i nie stanowią problemu, jeśli chodzi o zapakowanie do nich danego upominku – wystarczy włożyć do środka podarunek i upewnić się, że torba jest wystarczająco mocna, aby utrzymać ciężar prezentu. Ten typ opakowania z całą pewnością sprawdzi się w przypadku prezentów, które mają nietypowe kształty oraz wówczas, kiedy cały podarunek składa się z kilku elementów. Z torby nic nie wypadnie, a jej ścianki pozwalają na bezpieczne utrzymanie prezentu, niezależnie od jego specyfiki. Do torby zapakujesz zarówno książki, galanterię, jak i biżuterię, czy słodycze.

Kosz na prezent

Prezent będący zbiorem kilku elementów, np. zestawem kosmetyków lub smakołyków na pewno warto zapakować również do kosza kartonowego. Jest to dobre rozwiązanie szczególnie wówczas, kiedy ma to być bardzo duży i ciężki prezent, którego papierowa torba prezentowa mogłaby nie utrzymać. Kosze mają różne rozmiary, dlatego bez problemu można dobrać kosz do wymiarów prezentu. Kosze prezentowe są dostępne w bardzo wielu kolorach i wzorach, dlatego pod względem wizualnym bez problemu wybierzesz kosz pasujący do danej okazji i osoby, którą chcesz obdarować.

Pudełka prezentowe

Niezwykle efektownie prezentują się również pudełka wykonane ze stabilnego kartonu, przeznaczone na butelki, ale nie tylko. Ich cechą charakterystyczną jest pionowy kształt, wybrany właśnie z myślą o trunkach, ale oczywiście zmieścisz do takiego opakowania również inne podarunki. Często pojawia się dylemat, czy papierowe torby na pewno będą bezpieczne dla dużej, szklanej butelki, a innym razem chcesz, żeby ofiarowany alkohol po prostu ładnie się prezentował w danym opakowaniu. Pudełko zaprojektowane z myślą o alkoholach jest idealnym opakowaniem na alkohol, który chcesz podarować w prezencie.

Wybierając pudełko na butelkę, wszystkie wątpliwości znikają, a podarunek prezentuje się niebanalnie i jest stabilnie zabezpieczony. Oprócz tego warto zwrócić uwagę na różnorodne wzory pudełek. Znajdziesz propozycje idealne na ślub, ozdobione motywami związanymi z tą uroczystością, a na święta możesz podarować alkohol w pudełku ozdobionym choinką czy gwiazdkami, a to tylko niektóre propozycje.

Bardzo efektownym dodatkiem do wszystkich prezentów, w tym do tych, które mają nieregularny kształt, są piękne zawieszki z napisami. Są wykonane ze sklejki i prezentują się naprawdę elegancko, dzięki czemu są idealne do każdego prezentu, niezależnie od okazji. Znajdziesz tutaj zawieszki z wyznaniami takimi jak „Kocham Cię” czy „Przepraszam”, dedykacjami, np. „Kochanym rodzicom” czy życzeniami, m.in. „W dniu urodzin” czy „Serdeczne życzenia”. Wybór jest naprawdę spory, a same zawieszki są niezwykle niebanalnymi dodatkami do każdego podarunku. Pozostają z solenizantami na długo i cieszą ciekawymi napisami wybranymi specjalnie dla nich. Pokazują też, że myślisz o prezencie kreatywnie i dokładasz wszelkich starań, aby był wyjątkowy i wybrany specjalnie dla danej osoby.