3 najlepsze atrakcje dla dzieci w woj. dolnośląskim

Wyjazd z dziećmi zawsze musi być niepowtarzalny i pełen atrakcji, aby zainteresować młodego człowieka. Zwiedzanie ciekawych dla osób dorosłych miejsc nie zawsze musi zainteresować małych turystów. Co więcej, wiele atrakcji skierowanych dla dzieci zawiera również elementy historii, co daje szansę poznania danego obszaru. Oczywiście, warto wziąć pod uwagę też miejsca, które pozwolą na błogie szaleństwo zwłaszcza w przypadku maluchów. Planując wycieczkę lub kilkudniowy wypad, warto wcześniej ustalić plan i wybrać lokalizacje, które odwiedzimy. Należy pamiętać aby, obowiązkowym punktem naszego wyjazdy były atrakcje dla dzieci.

Czarodziejska Góra w Jedlinie Zdroju

Miejsce to jest idealne nie tylko dla dzieci, ale też osób dorosłych. Bawić się tam mogą całe rodziny, a więc jeśli zdecydujemy się na umieszczenie Czarodziejskiej Góry, jako jeden z punktów, który chcemy odwiedzić to będzie, to naprawdę wspaniale spędzony czas. Do atrakcji, jakie oferowane są w parku aktywności Czarodziejska Góra zaliczamy:

 • Park linowy
 • Wieża wspinaczkowa
 • Strzelnica paintball
 • Letni tor saneczkowy
 • Kule wodne
 • Wypożyczalnia rowerów
 • Wyciąg talerzykowy
 • Stok narciarski, stok narciarski
 • Zimowy tor pontonowy

Na terenie parku aktywności znajduje się także miejsce obsługi rowerzystów oraz wypożyczalnia nart. Jedlina Zdrój to też świetne miejsce zimą, gdzie również aktywnie spędzimy czas. Dostępne jest tu stok narciarski, przez co wyjazd na narty nie musi kojarzyć nam się wyłącznie z popularnymi górskimi miejscowościami.

Centrum Kultury w Jedlinie Zdrój to naprawdę świetne miejsce dla każdego, kto liczy na dobrą zabawę i niezapomniane chwile. Centrum Kultury jest chętnie odwiedzane przez wszystkich turystów chcących poczuć się beztrosko i spędzić aktywnie czas.

Park bajek w Karpaczu

Wszystkie dzieci lubią bajki oraz inne ciekawe historie. Parka bajek w Karpaczu pozwoli przenieść się każdemu dziecku do krainy, w której jeszcze nigdy nie było. Wyjątkowa aranżacja tego miejsca i niepowtarzalny klimat sprawi, że mali turyści zapamiętają ten czas na bardzo długo. Spacerując można oglądać chatki i postacie z popularnych bajek tj. Królowa Śniegu, Calineczka, Kopciuszek, czy Jaś i Małgosia. Park bajek to miejsce, gdzie dziecko może spędzić bardzo przyjemne chwile i dodatkowo rozwijać swoją wyobraźnię. Podczas zwiedzania można posłuchać bajek i oglądać ruchome postacie, co jeszcze bardziej przybliży nas do bajkowego świata.

Na terenie parku dostępny jest duży i nowoczesny plac zabaw, gdzie dzieci mogą się zrelaksować i odpocząć po pieszej wędrówce. Obok placu zabaw usytuowany jest tor zjazdowy Summer Tubing. Jeżeli więc chcemy sprawić naszemu dziecku dużą przyjemność i zabrać w miejsce, w którym jeszcze nie było Park Bajek będzie tutaj idealną propozycją.

Park miniatur zabytków Dolnego Śląska

Zmniejszenie zabytków Dolnego Śląska to świetny sposób, aby zachęcić dzieci do zwiedzania. Miejsce to zachwyca nie tylko dzieci, ale też osoby dorosłe. W parku miniatur zebrane zostały wszystkie popularne zabytki z województwa dolnośląskiego, dzięki czemu mali turyści mogą zobaczyć je z innej perspektywy. Wbrew pozorom jest to świetna zabawa dla dzieci i ich rodziców, którzy mogą zobaczyć popularne obiekty i móc je obejrzeć z góry.

W parku miniatur można obejrzeć:

 • Pałac z Mysłakowic
 • Pałac z Miłkowa
 • Zamek Czocha
 • Bazylika Mniejsza z Krzeszowa
 • Zapora Karpacz
 • Złoty Pociąg
 • Śnieżka

Oczywiście nie są to wszystkie miniatury, a jedynie niektóre z nich. Park zawiera bardzo dużo pozycji, więc można spędzić tutaj naprawdę przyjemne i wyjątkowe chwile. Na terenie parku pracują również animatorzy, którzy jeszcze bardziej umilą dzieciom spędzone w tym miejscu chwile, a tym samym zaciekawią każdego młodego człowieka.

jedlina

Na pamiątkę istnieje również możliwość zakupu miniaturki, która będzie przypominała naszemu dziecku o tym, że było w Parku Miniatur.

Dla odrobiny relaksu można wybrać się do kawiarni na pyszną gorącą czekoladę, kawę lub deser. Oprócz kawiarni dla gości dużych i małych dostępne jest też bistro, gdzie można nabrać nieco sił podczas spożywania posiłku.