3 metody zagęszczania włosów

Twoim problemem są zbyt cienkie włosy? Nie wiesz, co masz z nimi zrobić? Nie martw się, nie musisz od razu wydawać majątku na kosztowne terapie. Czasem wystarczy kilka prostych sposobów na to, aby znów cieszyć się bujną, gęstą fryzurą. W przypadku niektórych z nich nie będziesz musiała nawet iść do fryzjera, gdyż skutecznie poradzisz sobie z tą dolegliwością we własnym domu.

Domowe olejowanie włosów

W ostatnim czasie oleje robią coraz większą furorę na kosmetycznych półkach. Wzbogacają balsamy do ciała, peelingi, kremy do twarzy, kosmetyki do włosów. Olejowanie to nic innego jak nakładanie na włosy czystego oleju. Oczywiście nie chodzi o to, by włosy ociekały olejem, lecz raczej o to, by były nim lekko nasączone. Dobór oleju zależy przede wszystkim od porowatości włosów oraz tego, czy są one twarde, czy też miękkie. Kiedy już to określisz, możesz przystąpić do dobierania olejku.

Przykładowe olejki, które pomogą Ci zagęścić włosy:

  • Shikakai – ma działanie przeciwłojotokowe i stymuluje porost włosów. Skutecznie pomoże Ci oczyścić skórę głowy i przygotować ją do dalszych zabiegów. Zniweluje przy tym skutki nadmiernego wypadania włosów.
  • Amla – odpowiada za poprawę struktury włosa i przeciwdziała wypadaniu. Warty uwagi w przypadku pozostawiania oleju na włosach na całą noc.
  • Vatika – dobrze sprawdzi się w przypadku zapobiegania wypadaniu włosów, a przy tym łagodzi objawy chorobowe skóry głowy.

Oczywiście rodzajów olejków jest o wiele więcej. Ważny jest też dobór metody olejowania, gdyż można wykonywać je zarówno na sucho, jak i na mokro. Z olejowania na sucho korzystać może praktycznie każda z nas, a olejowanie na mokro zalecane jest najbardziej posiadaczkom włosów twardych, suchych i szklistych. Jeśli zaś masz cienkie i delikatne pasma, pozostań lepiej przy olejowaniu na sucho.

Doczepiane włosy dadzą zjawiskowy efekt

Nie przemawia do Ciebie olejowanie włosów? Możesz skusić się na zakup doczepianych pasm, które nadadzą bardzo naturalny efekt. Popularne jest doczepianie włosów metodą clip-in, która świetnie nadaje się zarówno na pojedyncze wyjścia, jak i na co dzień. Doczepienie włosów jest bardzo proste i możesz wykonać je w pełni samodzielnie. Wystarczy, że na całość poświecisz zaledwie kilka minut. Popularne są nie tylko pasma, lecz również i gotowe kucyki, które są jeszcze szybsze w założeniu. Kucyk gotowy jest w zaledwie kilka chwil, a miejsce doczepienia można bardzo łatwo ukryć. Efekt jest zjawiskowy.

fryzuraMetod na zagęszczenie włosów jest naprawdę wiele – od domowych sposobów, aż po drogie, profesjonalne zabiegi. Cieszyć się wymarzoną fryzurą możemy nawet w ciągu kilku minut, bez obaw o zniszczenie włosów. Jedną z takich metod jest właśnie zastosowanie doczepianych włosów, z których skorzystać można praktycznie przy każdej okazji. Jeśli jednak wolisz zachować pełną naturalność, dobrym rozwiązaniem będzie udanie się do profesjonalisty.

 

Profesjonalne cieniowanie u fryzjera

Jeśli borykasz się z przerzedzoną fryzurą i myślisz nad jej zmianą, wybierz się do fryzjera. Wybierając się do profesjonalisty, możesz liczyć nie tylko na efektywne cięcie, lecz także na poradę w zakresie pielęgnacji. W przypadku przerzedzonych włosów dobrym rozwiązaniem jest cieniowanie, gdyż nada ono włosom lekkości i podniesie je u nasady, co nada wrażenie dodatkowej objętości.